zdroj foto: TASR

10.3.2016

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) uznala sťažnosť FK Senica na rozhodcu Chmuru v zápase s Podbrezovou

V úvodnom jarnom kole Fortuna ligy na seba 27. februára narazili futbalisti Podbrezovej a Senice. Duel sa skončil víťazstvom domácich 1:0, keď rozhodujúci gól vsietil v diskutabilnom čase v 97. minúte Pablo Podio.

Hlavný arbiter duelu Chmura nadstavil až šesť minút, prevažne pre časté zdržovanie hry hráčov Senice. Na internetových fórach a v diskusiách sa toho popísalo dosť. Rozoberal sa predovšetkým tvrdý zákrok Patrika Vajdu na stredopoliara Záhorákov Jakuba Hromadu. Zatiaľ, čo Chmura Vajdovi neukázal ani len žltú kartu, Seničania pre neho pýtali červenú. A ukázalo sa, že oprávnene.

{+t87369}

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) uznala sťažnosť FK Senica na rozhodcu Chmuru v zápase s Podbrezovou. "Sťažnosť sa týkala neudelenia červenej karty hráčovi domácich Patrikovi Vajdovi, ktorý surovo fauloval Jakuba Hromadu v 56. minúte zápasu, pričom rozhodca Chmura mal aj podľa videozáznamu jasný výhľad na túto situáciu. Zo stanoviska Komisie rozhodcov vyplýva, že Vajda mal jednoznačne vidieť červenú kartu, pretože „surovou hrou ohrozil zdravie súperovho hráča“. Pre nás je najdôležitejšie, že Jakub nakoniec, aj keď musel byť vystriedaný, mohol hrať v ďalších zápasoch. Aj keď išiel cez bolesť a zápas s Moravcami odohral vďaka liekom od bolesti, patrí mu uznanie za to, že napriek problémom bojoval za mužstvo,“ okomentoval pre klubový web fksenica.eu športový riaditeľ Dušan Vrťo.

Zostáva veriť, že rozhodcovia budú v podobných prípadoch o niečo pozornejší. Predsa len, zákrok na Jakuba Hromadu vyzerá naozaj hrozivo...