Rastie v Senici slovenský Ibrahimovič?
zdroj foto: Erik Demek

7.3.2016

„Vôbec som o niečom podobnom nesníval. Vravel som si, že bude super, ak sa do „áčka“ dostanem možno v osemnástich,“ priznáva pre PROFUTBAL.sk talentovaný útočník

Mal iba šestnásť rokov, keď prvýkrát dostal príležitosť v A-tíme FK Senica. V jednom zápase počas zimnej prípravy mu dokonca spoluhráči na rameno nasadili aj kapitánsku pásku. Odkrútil si už aj debut vo Fortuna lige, proti Zlatým Moravciam odohral 21 minút. Reč je o vysokom útočníkovi Ladislavovi Almásim, ktorý pre PROFUTBAL.sk prezradil, ako vníma prelomovú sezónu vo svojej kariére.

S talentovaným hrotovým útočníkom sme sa pozhovárali po zápase prvej ligy staršieho dorastu U19, v ktorom jeho Senica deklasovala domáci FC VSS Košice 4:0. Almási v 86. minúte uzatváral skóre. Záhoráci bol od úvodu aktívnejším tímom, neustále napádali súpera a snažili sa o pútavý kombinačný futbal.

„V prvom polčase to ešte bolo vyrovnanejšie. Vyšiel nám úvod stretnutia, tlačili sme, vytvorili sme si šance, no dali sme len jeden gól. V druhom polčase sme už ovládli hru, predovšetkým po červenej karte súpera. Od začiatku sme jasne išli za troma bodmi. Chceme sa totiž čo najviac dotiahnuť na prvú Nitru, ktorú privítame v sobotu na domácej pôde,“ rozhovoril sa rodák z Ohrád, okr. Dunajská Streda. Na margo štýlu hry, ktorý Senica produkovala, poznamenal: „V Senici sa snažíme hrať rovnako v každej kategórii. Cieľom je hrať konštruktívne, hrať futbal, nie len odkopávať lopty. To isté platí aj u mužov. Máme veľa kvalitných mladých hráčov, som presvedčený o tom, že o rok tu bude víťazný tím.“

{+t86442}

Aktuálna sezóna je pre šikovného mladíka ako z rozprávky. Šancu v A-tíme fortunaligistu dostal v šestnástich rokoch, čo je viac než ojedinelý zjav. „Vôbec som o niečom podobnom nesníval. Vravel som si, že bude super, ak sa do „áčka“ dostanem možno v osemnástich,“ priznáva dlháň, ktorý je v Senici už dva a pol roka. Šancu, ktorú mu Záhoráci ponúkli, si veľmi váži: „Pre mňa je to česť, že môžem trénovať a už aj nastupovať s hráčmi z „áčka“. Je to výborné, dáva mi to strašne veľa.“

V nedeľu oslávil tento slovenský mládežnícky reprezentant sedemnáste narodeniny. Aké ciele si stanovil? „Potrebujem získať silu, musím na sebe popracovať po fyzickej stránke, nabrať svalovú hmotu. Mužský futbal je predsa len o niečom inom. Rád by som sa dostal na lavičku A-tímu a neskôr aj do zostavy. Verím, že postupne budem hrávať vo Fortuna lige, že budem podávať dobré výkony a strieľať góly. Ďalším cieľom je úspech s reprezentačnou „sedemnástkou“, s ktorou sme postúpili do marcového druhého kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy,“ zaželal si v rozhovore pre PROFUTBAL.sk Ladislav Almási.

Na našu poslednú otázku našiel veľký talent slovenského futbalu odpoveď okamžite. Kto je jeho idol? „Zlatan Ibrahimovič,“ povedal Almási s nádejou, že aj z neho sa raz stane podobný kanonier ako zo švédskeho reprezentanta. A my mu v tom rozhodne držíme palce.