zdroj foto: TASR/AP

28.2.2016

Výsledky stretnutí 26. kola španielskej Primera division

NEDEĽA

Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v nedeľu v 26. kole Primera Division doma nad FC Sevilla 2:1. Na čele tabuľky majú stále náskok osem bodov pred druhým Atleticom Madrid, ktoré v sobotu v mestskom derby vyhralo na Santiago Bernabeu nad Realom 1:0.

Na Nou Campe išli do vedenia hostia po góle Vitola v dvadsiatej minúte, ale o jedenásť minút nádhernou strelou ľavačkou z priameho kopu vyrovnal Lionel Messi. Na začiatku druhého dejstva domácich dostal do vedenia po akcii Messiho s Luisom Suarezom stopér Pique. V kvalitnom zápase sa rodili šance na oboch stranách, no gól už nepadol a Katalánci tak neprehrali už 34 súťažných zápasov za sebou.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola španielskej Primera Division zvíťazil Villarreal doma nad Levante 3:0. Villarreal si týmto víťazstvom upevnil v štvrté miesto v tabuľke, zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov a na tretí Real Madrid stráca dva body.

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0. O víťazstve Baskovia rozhodli v priebehu siedmich minút v rozpätí 73. - 80. minúty, keď strelili všetky tri góly vďaka Merinovi, Ikerovi Muniainimu a Aritzovi Adurizovi.

Granada si po nečakanej výhre 1:0 na pôde Deportiva La Coruňa vybojovala tri cenné body, vďaka ktorým sa odpútala z poslednej priečky ligovej tabuľky.

FC Villarreal - UD Levante 3:0 (2:0)
Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrian, ČK: 56. Navarro (Levante), 16.639 divákov.

[vidme-2MPB]

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
Góly: 73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz, 36.576 divákov.

[vidme-Mc9L]

Deportivo La Coruňa - FC Granada 0:1 (0:1)
Gól: 24. El Arabi (z 11 m), ČK: 90.+4 Lux (La Coruňa), 23.616 divákov.

[vidme-PGz1]

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 31. Messi, 48. Pique - 20. Vitolo, 79.684 divákov.

SOBOTA

Futbalisti Atletica Madrid triumfovali v sobotňajšom mestskom derby na ihrisku Realu 1:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke Primera Division. Domáci "biely balet" utrpel štvrtú prehru v sezóne a na vedúcu FC Barcelona stráca deväť bodov, pričom Katalánci majú zápas k dobru.

O výsledku derby na Štadióne Santiaga Bernabéua rozhodol gól Antoinea Griezmanna z 53. minúty. Francúzsky krídelník sa presadil po spolupráci s Filipem Luísom a strelou do pravého dolného rohu prekonal Keylora Navasa v bráne Realu.

Sporting Gijón podľahol na vlastnom ihrisku Espanyolu Barcelona 2:4 a v tabuľke sa zosunul na osemnáste miesto, ktoré je prvým zostupujúcim. Celta Vigo vďaka gólu Durana Nolita získala tri body na pôde Getafe a v neúplnej tabuľke jej patrí zatiaľ piate miesto.

Sporting Gijón - Espanyol Barcelona 2:4 (1:1)
Góly: 20., 62. Castro - 48., 58. Moreno, 41. Burgui, 80. Hernandez (vlastný gól). ČK: 83. Cases (Gijón). 22.555 divákov.

PIATOK

Futbalisti Las Palmas vyhrali v zápase 26. kola španielskej ligy na ihrisku Eibaru 1:0.

SD Eibar – UD Las Palmas 0:1 (0:1)
Gól: 45.+1 Bigas