Prekvapenie hneď na úvod, Žilina nestačila na poslednú Skalicu! (video)
zdroj foto: TASR

26.2.2016

"Vedeli sme, že so Žilinou nemôžme hrať otvorenú partiu, dobre sme sa pripravili na zápas. Prvý polčas sme zvládli lepšie my, Žilina mala viac z hry v druhom polčase, ale do vyložených šancí sme ich nepúsťali," pochválil svojich zverencov Horný

Futbalisti MFK Skalica vyhrali v jarnej ouvertúre Fortuna ligy na štadióne v Senici nad MŠK Žilina 1:0.

MFK Skalica – MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 45. Jakubek. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Vrablec, Krnáč – Vavro, Paur, Šušolík, Hučko, 1348 divákov

Skalica: Krnáč – Dobrotka, Hudák (46. Vrablec), Majerník, Hlavatovič – Mazan, Hlinka, Ikenna Hillary (66. Čermák), Šebesta – Piroska (11. Jakubek) – Masaryk

Žilina: Volešák– Šušolík (75. Haskič), Vavro, Hučko, Letič – Špalek, Pečovský, Káčer (49. Michlík), Bénes – Chigozie (46. Hlohovský), Paur

[huste]22584[/huste]

V úvode zápasu sa hral obojstranne opatrný futbal, čo však v šiestej minúte zmenil Masaryk, jeho strela ale bola zblokovaná. V siedmej minúte sa po Hillaryho vysunutí dostal do šestnástky Mazan, po kontakte s protihráčom spadol na zem - rozhodca nereagoval. V jedenástej minúte odstúpil pre zranenie Piroska, nahradil ho Jakubek. Hostia sa prvý krát osmelili až v osemnástej minúte, po sérií prihrávok Špalkov center zlikvidoval Krnáč a následne Vavro pálil vysoko nad. V 23. minúte sa po Hillaryho ďalekonosnom vhadzovaní dostal po skrumáži v žilinskej šestnástke do koncovky Hlinka. Krátko potom sa sólom cez polovicu ihriska predviedol Hudák, ale finálna prihrávka mu nevyšla. V 33. minúte sa rútil na brankára Masaryk, v poslednej chvíli pomohol Volešákovi Vavro. Krátko pred prestávkou prišli chvíle Michala Jakubeka. Najprv sa v rohu ihriska uvoľnil a poslal pred bránu strieľaný center, po ktorom Šebestovi chýbali k zakončeniu milimetre no a v poslednej minúte sa sám Jakubek dostal v šestnástke k efektnému zakončeniu, po ktorom bol Volešák bezmocný – 1:0.

V 53. minúte sa vydal na ofenzívny výlet Hlavatovič, jeho center žilinská obrana zrazila na roh. Tak isto dopadol o chvíľu priamy kop Mazana ako aj kombinácia Šebestu s Jakubekom. V 62. minúte pohrozili hostia, po kolmej prihrávke sa ocitol sám pred Krnáčom Paur, domáci brankár ho však vychytal. Nasledujúce minúty mala územnú prevahu Žilina, v 77. minúte nedočiahol na Hlohovského nebezpečný center Paur. Žilinskú 15 minútovku prerušil únikom Masaryk, po faule na neho a následnom rohu to z diaľky skúsil Majerník. V záverečných fázach hostia vrhli všetky sily do útoku, centrami atakovali bránku domácich, veľkú šancu mal však Skaličan Šebesta, ktorý z voleja rozvlnil bočnú sieť. Domácim divákom zatrnulo v nadstavenom čase, Špalek ale minul a tak tri body zostali na Záhorí.

Štefan Horný, tréner Skalice: "Vedeli sme, že so Žilinou nemôžme hrať otvorenú partiu, dobre sme sa pripravili na zápas. Prvý polčas sme zvládli lepšie my, Žilina mala viac z hry v druhom polčase, ale do vyložených šancí sme ich nepúsťali. Vyzdvihol by som morálku mužstva a som rád, že tri body zostali doma."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Do zápasu sme nastúpili lepšie, ale nedokázali sme loptu na kopačkách pretaviť do šancí. Po polčasovom prestriedaní sme zatlačili domácich do defenzívy, ale žiadny z centrov sme nedokázali premeniť, domáci však áno a tak sme prehrali 0:1."

Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!