Majtán s Piačekom prekonali Hrošša a zabezpečili výhru Žiline
Autor: SITA   |   Publikované: Piatok, 9. marec 2012, 10:30
48318

Corgoň liga 2011/2012 - 21. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák - 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo - P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) - Držík, Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) - Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský, Bello (66. Šulek) - T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) - M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre - 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Samozrejme, nie sme spokojní. Urobili sme individuálne chyby, ktoré súperovi pomohli. V prvom polčase hostia dobre kombinovali, strelili dva góly, a hoci sme mali šancu na kontaktný presný zásah, nevyužili sme ju. Po prestávke sa síce chlapci snažili, ale skórovať sme nedokázali."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Som spokojný s pohybom a predvedenou hrou. Rozhodli sme už v prvom polčase. Po prestávke síce mali územnú prevahu domáci, ale som rád, že sme doviedli zápas do víťazného konca."

SITA © 2014, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Bohužiaľ, dnes sme dokonca boli v dvojgólovom vedení a ten zápas sme napriek tomu stratili," smutne konštatoval reprezentačný tréner Vůjtek
hokej.sk vám prináša fotogalériu zo zápasu MS 2015 v Českej republike: Slovensko - Nórsko
Posledné tri sezóny odohral v útoku Vítkovíc. V Ostrave je teda ako doma. Aj preto si útočník Rudolf Huna nenechal ujsť možnosť navštíviť majstrovstvá sveta v ČEZ Aréne
"Priznám sa, že ma trošku sklamal," usmial sa Adam Jánošík v súvislosti s Andrejom Meszárošom. "Keď strelil prvý gól, tak som veril v ďalšie dvojbalenie. V poslednom čase je to jeho štýl, ale aj takto nám veľmi pomohol."

To najlepšie z F1.sk

foto
McLaren predstavil nové lakovanie
McLaren v stredu predstavil nové lakovanie monopostu MP4-30, ktoré bude využívať od Veľkej ceny Španielska.