Majtán s Piačekom prekonali Hrošša a zabezpečili výhru Žiline
Autor: SITA   |   Publikované: Friday, 9. March 2012, 17:30
48318

Corgoň liga 2011/2012 - 21. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák - 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo - P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) - Držík, Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) - Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský, Bello (66. Šulek) - T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) - M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre - 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Samozrejme, nie sme spokojní. Urobili sme individuálne chyby, ktoré súperovi pomohli. V prvom polčase hostia dobre kombinovali, strelili dva góly, a hoci sme mali šancu na kontaktný presný zásah, nevyužili sme ju. Po prestávke sa síce chlapci snažili, ale skórovať sme nedokázali."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Som spokojný s pohybom a predvedenou hrou. Rozhodli sme už v prvom polčase. Po prestávke síce mali územnú prevahu domáci, ale som rád, že sme doviedli zápas do víťazného konca."

SITA © 2014, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Miestami sme sa na seba s chalanmi z Košíc pozerali a nechápavo krútili hlavami. Toľko šancí sa často nevidí a všetci sme si to užívali. Tréneri z nás ale asi šediveli," pousmial sa Marek Slovák
Prvú vážnejšiu príležitosť Bratislavčanov i celého zápasu mal Valský, ale Taylor v domácej bránke bol pozorný. Potom sa do šance prebojoval aj Nedorost, ani on však neotvoril skóre. Na opačnom konci zahrozil Perkovich
"Nechcem tu polemizovať o rozhodovaní arbitrov počas zápasu, ale to vylúčenie Kopitara... V zápase sme videli viac takýchto situácií. To rozhodnutie bolo zlomovým bodom zápasu," povedal tréner Krueger
"Nejaké rezervy tam ešte určite budú, ale dovolím si povedať, že po korčuliarskej stránke som sa vo Fínsku zlepšil. Dokonca som tam mal aj individuálne tréningy s krasokorčuliarskou trénerkou," hovorí D. Boldižár pre hokej.sk

To najlepšie z F1.sk

foto
Vettel má dôležitú správu: Môžeme vyhrať
"Keď sa pozriete na posledné preteky, tak pre nás je azda lepšie, ak je o niečo teplejšie," avizuje Kimi Räikkönen.
foto
V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, druhou silou je Ferrari
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Malajzie bol opäť najrýchlejší Mercedes, ale jeho jazdci si poradie vymenili: prvé miesto tentoraz obsadil Lewis Hamilton, druhý bol Nico Rosberg.
foto
Vettel a Ferrari predstavili LaFerrari Aperta, vo videu sa objavil aj Michael Schumacher
Ferrari prinieslo na trh nové športové auto LaFerrari Aperta, ktorého cena predstavuje takmer dva milióny eur (VIDEO).
foto
V prvom tréningu najrýchlejší Rosberg, Magnussen v plameňoch! (VIDEO)
Hlavnou udalosťou prvého voľného tréningu pred VC Malajzie bol požiar monopostu Kevina Magnussena v boxovej uličke. Dánsky pretekár absolvoval inštalačné kolo, aby sa následne vrátil na rýchlu kontrolu auta do boxov. Keď však bol zatláčaný dnu do garáže, spod krytu motora vyšľahli plamene.