48318 Majtán s Piačekom prekonali Hrošša a zabezpečili výhru Žiline
Autor: SITA Publikované: 09.03.2012 17:30:00
pošli do vybrali.sme.sk   Zdieľaj na Facebooku   Bookmark and Share

Corgoň liga 2011/2012 - 21. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák - 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo - P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) - Držík, Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) - Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský, Bello (66. Šulek) - T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) - M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre - 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Samozrejme, nie sme spokojní. Urobili sme individuálne chyby, ktoré súperovi pomohli. V prvom polčase hostia dobre kombinovali, strelili dva góly, a hoci sme mali šancu na kontaktný presný zásah, nevyužili sme ju. Po prestávke sa síce chlapci snažili, ale skórovať sme nedokázali."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Som spokojný s pohybom a predvedenou hrou. Rozhodli sme už v prvom polčase. Po prestávke síce mali územnú prevahu domáci, ale som rád, že sme doviedli zápas do víťazného konca."

SITA © 2010, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Verím, že sme sa konečne naštartovali a prvú priečku si teraz podržíme až do konca základnej časti. Ľahké to nebude a konkurenti nám nedajú nič zadarmo, máme ale svoje ciele a tie sa snažíme naplniť," hovorí Andreanin pre hokej.sk
"Doplatili sme na našu tradičnú slabosť. Tou je nepremieňanie šancí. Stále sa ponúkame, chýba nám jednoduchšie zakončenia a svoje šance jednoducho nedokážeme využiť," povzdychol si A. Lipovský pre hokej.sk
Najväčšiu zásluhu na triumfe New Jersey v Edmontone 2:0 mal brankár hostí Cory Schneider. Gólman "diablov" zlikvidoval všetkých 29 striel domácich hráčov a dosiahol štrnáste čisté konto v kariére
Popradská ofenzíva je najlepšia v súťaži, akonáhle ale čelí skalopevnej obrane východoslovenského rivala z Košíc, naráža kosa na kameň.

To najlepšie z F1.sk

foto
Jazdci Red Bullu boli vylúčení z kvalifikácie na VC Abú Zabí
Oba monoposty Red Bullu v kvalifikácii na Veľkú cenu Abú Zabí nevyhovovali pravidlám, pretože klapky predného krídla boli dizajnované tak, aby sa pri aerodynamickej záťaži ohýbali.
foto
Vettel je lepší tímový hráč ako Alonso, naznačuje Gené
"Myslím si, že Sebastian je pre Ferrari veľmi dobrý. Má len 27 rokov, čo je super. A vo Ferrari sme veľmi, veľmi šťastní, že k nám príde," povedal testovací jazdec Maranella Marc Gené.
foto
Sergio Pérez ostáva vo Force Indii
Tím Sahara Force India v sobotu po kvalifikácii na Veľkú cenu Abú Zabí potvrdil, že predĺžil zmluvu so Sergiom Pérezom.
foto
Rosberg má ďalšiu pole position, jeho radosť je však len polovičná
Kvalifikáciu na Veľkú cenu Abú Zabí zvládol najlepšie Nico Rosberg, ktorý zaknihoval už svoju jedenástu tohtoročnú pole position.

To najlepšie z auto.sk

foto
Stadium Super Truck sú jedny z najzábavnejších pretekov, čo poznáme. Niekoľkostokoňové pick-upy bojujú plech na plech nielen na ceste, ale aj mimo nej. To všetko len so zadným pohonom