UEFA Europa League
Anglické derby pre Liverpool, Dortmund jednou nohou vo štvrťfinále (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Thursday, 10. March 2016, 20:59

Španielsky klub FC Sevilla remizoval v prvom osemfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 na ihrisku švajčiarskeho Bazileja 0:0. Tento výsledok stavia obhajcu trofeje z Pyrenejského polostrova do miernej výhody pred domácou odvetou, ktorá je na programe 17. marca. V nej však nebude môcť počítať so Stevenom NZonzim, ktorý videl v 87. minúte červenú kartu.

V konfrontácii druhých tímov tabuliek nemeckej a anglickej ligy mala jasne navrch Borussia Dortmund, ktorá nad Tottenhamom Hotspur zvíťazila 3:0. Domáci viedli od 30. minúty po góle gabonského kanoniera Pierrea-Emericka Aubameyanga. "Žlto-čierni" svojho súpera herne valcovali, no zvýšiť skóre sa im do prestávky nepodarilo. Až po hodine hry sa presadil Marco Reus a Borussia sa dostala do psychologickej výhody, ktorú ešte zvýraznil opäť Reus gólom na 3:0 v 70. minúte. Nemecký tím si hladké víťazstvo udržal a len zbabraná odveta ho môže obrať o postup do štvrťfinále.

Hráči Šachtaru Doneck sa dostali na koňa dvoma zlepenými gólmi Taisona (21. min) a Oleksandra Kučera (24. min). Ukrajinský tím mal v prvom polčase prevahu, obrancovia Anderlechtu často nevedeli, kam skôr skočiť. Skóre 0:2 bolo pre nich vzhľadom na priebeh ešte milosrdné. Po zmene strán však belgický tím hru v poli vyrovnal a v 68. minúte sa vrátil do boja o postup po bravúrnom presnom zásahu Franka Acheamponga. Bruselčania sa však dlho netešili, v 79. minúte Eduardov gól opäť znamenal dvojgólový rozdiel v skóre, ktorý si Šachtar odnáša do odvety.

Zápas Fenerbahce Istanbul - SC Braga veľa futbalovej krásy nepriniesol a dlhé minúty sa na ihrisku odohrával taktický boj. Až v 82. minúte ho na radosť priaznivcov "Feneru" ukončil Mehmet Topal, ktorý strelou z hranice šestnástky umiestnil loptu presne k ľavej žrdi a rozhodol o víťazstve tureckého zástupcu v pomere 1:0.

Ostrosledovaný duel dvoch najslávnejších anglických klubov FC Liverpool a Manchestru United sa začal lepšie vyvíjať pre domácich "The Reds", v zostave ktorých ešte chýbal kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel. V dvadsiatej minúte poslal Liverpool do vedenia Daniel Sturridge, ktorý aj s dávkou šťastia premenil jedenástku odpískanú za faul Depaya. Zakrátko mohli domáci viesť už o dva góly, Coutinho však meter od brány United zakončil slabo a nechal vyniknúť brankára De Geu. Hostia bez svojho kapitána Rooneyho v útoku veľa vody nenamútili, naopak, v 42. minúte ich opäť podržal De Gea po strele Lallanu. Neujal sa ani Coutinhov volej, ktorý španielsky brankár s námahou vytlačil nad brvno. Po zmene strán hostia zlepšili pohyb a boli nebezpečnejší smerom dopredu, obrana Liverpoolu si však plnila svoje povinnosti na jednotku. Zahrmelo preto na opačnej strane, keď sa po zlom odkope Carricka dostala lopta od Lallanu až k Robertovi Firminovi a ten v 73. minúte z piatich metrov nekompromisne prestrelil de Geu. Liverpool zdolal veľkého rivala 2:0 a do odvety na Old Trafforde pôjde v lepšej pozícii.

V španielskom derby Athletic Bilbao pokoril Valenciu tesne 1:0. Baskický tím mal drvivý tlak a mohol vyhrať aj vyšším rozdielom, v koncovke však nemali jeho hráči svoj deň a z množstva šancí premenili len jednu. Pražská Sparta, ktorá sa v osemfinále európskeho pohára predstavila po dlhých trinástich rokoch, remizovala doma pred takmer 18-tisícovou diváckou návštevou s Laziom Rím 1:1. Villarreal po dvoch góloch Cedrica Bakambua triumfoval nad oslabeným Bayerom Leverkusen 2:0.

Odvety sú na programe 17. marca.

Athletic Bilbao - FC Valencia 1:0 (1:0)
Gól: 20. Garcia

FC Liverpool - Manchester United 2:0 (1:0)
Góly: 20. Sturridge (z 11 m), 73. Firmino

Sparta Praha - Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 13. Frýdek - 38. Parolo

Villarreal CF - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)
Góly: 4. a 56. Bakambu, ČK: 90.+5 Jedvaj (Leverkusen) po druhej ŽK

Šachtar Doneck - RSC Anderlecht Brusel 3:1 (2:0)
Góly: 21. Taison, 24. Kučer, 79. Eduardo - 68. Acheampong

FC Bazilej - FC Sevilla 0:0
ČK: 87. NZonzi (Sevilla)

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 3:0 (1:0)
Góly: 30. Aubameyang, 61. a 70. Reus

Fenerbahce Istanbul - Sporting Braga 1:0 (0:0)
Gól: 82. Topal

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Tomáš Tatar: "Je to paráda. Neviem to poriadne opísať. Celý čas sme si verili, bojovali jeden za druhého. Kolektív v kabíne je skutočne skvelý. Postúpili sme do finále a zavreli ústa tým, ktorí nám nepriali "
"Myslím si, že je to spôsobené aj obmenou kádra. Prišli noví hráči a chvíľku potrvá, kým sa zohráme. Som však presvedčený o tom, že keď sa to ustáli, tak pôjdeme v tabuľke hore," hovorí s optimizmom v hlase 31-ročný center.
Hneď od úvodného buly mohli diváci na štadióne sledovať zaujímavý hokej dvoch nováčikov Tipsport Ligy. V prvej minúte mal obrovskú šancu hosťujúci Paulovič, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára
Kanadskí hokejisti postúpili do finále Svetového pohára v Toronte. V noci na nedeľu potvrdili úlohu najväčšieho favorita turnaja a v dramatickom prvom semifinále vyradili Rusko po triumfe 5:3.

To najlepšie z F1.sk

foto
Zvieratá na pretekárskej trati: Čo všetko už navštívilo súťažné okruhy? (VIDEO)
Počas víkendu v Singapure sa na súťažnej trati objavil varan. História Formuly 1 pamätá veľké množstvo podobných prípadov.
foto
Bernd Mayländer: Aj takáto je práca vodiča safety caru
"Spravidla idem tak na 95 až 98 percent toho, čo auto dokáže. V televízii to pochopiteľne vyzerá oproti autu F1 strašidelne pomaly. A aj to tak je. Pri plnom výkone strácam na Formulu 1 na jednom kilometri približne desať sekúnd," hovorí absolvent 300 veľkých cien.
foto
Heineken chce preteky F1 vo Vietname
"Takisto by to mohlo otvoriť americký trh napríklad tým, že by sa šlo do Las Vegas. To by bolo fantastické," hovorí zástupca Heinekenu Gianluca di Tondo.
foto
Liberty Media chce F1 rozširovať geograficky aj digitálne
"Len 1% zo všetkých ziskov je z digitálnej oblasti, bez cielenej snahy. Myslím si, že veľa sa dá spraviť pri hrách, virtuálnej realite či rozšírenej realite. Je tu enormné množstvo videa a dát, ktoré z pretekov máme a žiadnym spôsobom to nedokážeme spracovať," hovorí Greg Maffei.

Magazín PROFUTBAL.sk

Hamšík strelil v Neapole už 100 gólov! (video)
    \"V prvom rade sme chceli tento zápas vyhrať. Mohli sme triumfovať aj vyšším rozdielom, ale sme radi aj za toto víťazstvo,\" povedal Hamšík
    TASR - Správy - 25.09.2016 12:00
    Deco: Mourinho bude úspešný, chce to iba čas
    “Musíme myslieť na to, že toto je tím, ktorý skončil za hranicami prvých štyroch priečok v tabuľke. Ale je tam Mourinho a ľudia očakávajú, že Manchester sa okamžite pobije o popredné priečky,“ konštatoval Deco
    Patrik Liščinský - Správy - 24.09.2016 15:00
    Mlynár v Poprade skončil, Dvorčák: Očakávania boli väčšie (video, foto)
    Na piatkový zápas do Družstevnej sa pomerne netradične prišiel pozrieť aj bývalý lodivod Michaloviec, Čech František Šturma. Zatiaľ ale nemáme informácie o tom, že by práve on mohol zasadnúť na lavičku Popradu
    Tomáš Zagiba - Správy - 23.09.2016 21:10 - počet príspevkov: 5 (24.09.2016 22:13:12)
    Čerstvý otec Bilič sústredený na futbal, dcére ešte nestihol dať meno
    “Povedal som svojim asistentom, že sa cítim ako čudák, pretože pred pár dňami prišla na svet moja dcérka, no ja myslím iba na futbal,“ prezradil 44-násobný reprezentant Chorvátska
    Patrik Liščinský - Správy - 24.09.2016 16:00
    Novák Trnavu neposilní
    Viaceré médiá priniesli správu, že Ján Novák, ktorý momentálne oblieka dres štvrtoligových Borčíc, je na ceste do Spartaka Trnava. Všetko je však inak, 31-ročný zakončovateľ spartakovcov neposilní
    Tomáš Zagiba - Prestupy a špekulácie - 23.09.2016 11:45 - počet príspevkov: 15 (23.09.2016 21:30:38)