UEFA Europa League
Neapol a Man United padli, Dortmund, Sevilla i Sparta víťazne! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Thursday, 18. February 2016, 22:55

ŠTVROK

Futbalisti SSC Neapol prehrali v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 na pôde španielskeho Villarrealu 0:1. Odveta je na programe 25. februára na ich štadióne San Paolo.

V stredovej formácii SSC nastúpil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý patril k najaktívnejším na ihrisku. Odohral celých 90 minút, ktoré však priniesli len málo pekných ofenzívnych akcií a skutočných šancí. V drese talianskeho tímu sa až v 68. minúte dostal na ihrisko argentínsky bombardér Gonzalo Higuain, no boli to domáci, ktorí v 82. minúte zásluhou Denisa Suareza naklonili postupové misky váh na svoju stranu. Suarez sa presadil strelou z priameho kopu z vyše 20 metrov, keď prestrelil múr i brankára hostí Pepeho Reinu.

Manchester United si nezahojil rany po kolísavých výkonoch v Premier League, v ktorej sa mu vzďaľujú priečky zaručujúce účasť v Lige majstrov. Bez kapitána Wayna Rooneyho i španielskeho brankára Davida de Geu, ktorý sa zranil na predzápasovej rozcvičke, prehral tím Louisa van Gaala s dánskym Midtjyllandom na jeho pôde 1:2. Medzi žrďami "červených diablov" sa namiesto de Geu predstavil Sergio Romero. Hostí poslal do vedenia v 37. minúte Memphis Depay, ale o vyrovnanie sa ešte do prestávky postaral Pione Sisto. Po zmene strán sa dánskemu zástupcovi podarilo zvrátiť skóre presným zásahom Paula Onuachua zo 77. minúty, ktorý ho pred duelom na Old Trafforde udržal v hre o senzačný postup.

Prestížny súboj videli fanúšikovia v Dortmunde, kde Borussia privítala FC Porto a nad "drakmi" zvíťazila 2:0 po góloch poľského obrancu Lukasza Piszczeka a Marca Reusa. Oba tímy v tejto sezóne obsadili v Lige majstrov tretie miesta vo svojich skupinách a dostali šancu pokračovať na pohárovej scéne v EL, vo výhodnejšej východiskovej pozícii pred odvetou v Porte je nemecký klub.

Obhajca trofeje FC Sevilla potvrdil rolu obrovského favorita proti nórskemu Molde FK, nad ktorým triumfoval 3:0 vďaka dvom presným zásahom kanoniera Fernanda Llorenteho, skóre uzavrel jeho francúzsky nástupca na ihrisku Kevin Gameiro.

Valencia zmietla z ihriska Rapid Viedeň päťgólovou kanonádou v prvom polčase a len obrovský zázrak v podaní rakúskeho klubu ju môže po triumfe 6:0 v odvete obrať o postup. Domáci vstúpili do stretnutia ako z "partesu", už v štvrtej minúte sa presadil dôrazný Santiago Mina, pričom o chvíľu na neho gólovo nadviazal Dani Parejo. Obrana Rapidu naďalej "horela", nárok nemal ani náhradný brankár Richard Strebinger, ktorý zastúpil medzi tromi žrďami zraneného Slováka Jána Novotu. Nevýraznú defenzívu hostí ešte do konca polčasu gólovo zaklincovali Mina, Alvaro Negredo a Andre Gomes a presvedčivý výsledok zveľadil v samom závere Rodrigo.

Dôležitý triumf dosiahla pražská Sparta. Doma na Letnej podala proti FK Krasnodar výborný výkon a z množstva príležitostí sa napokon dočkala rozdielového gólu. Po hodine hry si na Dočkalov center z pravej strany na zadnú žrď ideálne naskočil Lukáš Juliš a poslal svoj tím do vedenia. "Rudí" si vydretý triumf 1:0 do záverečného hvizdu udržali a v odvete nebudú musieť hrať pod tlakom.

Prvý zápas šestnásťfinále EL sa odohral už v utorok v Istanbule, domáci Fenerbahce v ňom zvíťazil nad Lokomotivom Moskva s Jánom Ďuricom v základnej zostave 2:0.

Galatasaray Istanbul - Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 12. Sarioglu - 21. Milinkovič-Savič

FC Augsburg - FC Liverpool 0:0
M. ŠKRTEL pre zranenie nefiguroval na súpiske hostí

Olympique Marseille - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
Gól: 54. Aduriz

FC Sion - Sporting Braga 1:2 (0:1)
Góly: 53. Konate - 13. Stojilkovič, 61. Silva. ČK: 90. Vukčevič (Braga)

Sparta Praha - FK Krasnodar 1:0 (0:0)
Gól: 64. Juliš

Sporting Lisabon - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Gól: 26. Bellarabi. ČK: 74. Semedo (Sporting)

Góly: 6. Piszczek, 71. Reus

RSC Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Gól: 68. Mbodji

AC Fiorentina - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
Góly: 59. Bernardeschi - 37. Chadli (z 11 m)

FC Midtjylland - Manchester United 2:1 (1:1)
Góly: 44. Sisto, 77. Onuachu - 37. Depay

FC Villarreal - SSC Neapol 1:0 (0:0)
Gól: 82. Suarez
M. Hamšík (Neapol) odohral celý zápas

AS St. Étienne - FC Bazilej 3:2 (2:1)
Góly: 9. Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck - 44. Samuel, 56. Janko (z 11 m)

FC Sevilla - Molde FK 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 49. Llorente, 72. Gameiro

UTOROK

V utorňajšom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 zvíťazili futbalisti Fenerbahce Istanbul nad Lokomotivom Moskva 2:0 a vytvorili si solídnu pozíciu do odvety.

Oba góly tureckého tímu, ktorý mal hernú prevahu a miestami drvivý tlak, strelil brazílsky stredopoliar Souza. V drese hostí odohral na stopérskom poste celý duel slovenský reprezentačný obranca Ján Ďurica.

Ďalšie zápasy sú na programe vo štvrtok, odvety 25. februára.

Fenerbahce Istanbul - Lokomotiv Moskva 2:0 (1:0)
Góly: 18. a 72. Souza. Rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)
J. Ďurica (Lokomotiv) odohral celý zápas

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

To najlepšie z HOKEJ.sk

Keith Yandle či Alex Goligoski už stihli vymeniť status neobmedzených voľných agentov za podpísanú zmluvu, no na letnom trhu ostáva stále poriadna várka voľných hráčov.
Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje nastávajúcu sezónu netradične skoro.
"Ja som za sebou dvere nezabuchol a uvidíme či mi dá košický klub niekedy v budúcnosti šancu. Ja osobne by som s návratom domov problém nemal. Teraz sa ale sústredím na novú výzvu a chcem tam urobiť dobré meno nášmu hokeju," hovorí R. Jenčík pre hokej.sk
"Keď som počul, že zahlásili moje meno, bolo to neuveriteľné. Splnil sa mi sen. Je to pre mňa výnimočný moment, aj pre moju rodinu a priateľov, niečo, na čo si budem pamätať do konca života," uviedol Matthews

To najlepšie z F1.sk

foto
Marchionne: Räikkönen musí ukázať, že si zaslúži kokpit Ferrari
"Tajomstvo úspechu Mercedesu je v stabilite ich auta. Ferrari pre rok 2016 má v porovnaní s minuloročným monopostom viacero noviniek. Naďalej pracujeme na tom, aby sme toto auto skrotili," povedal prezident Ferrari Sergio Marchionne.
foto
Rakúsky víkend oživí sériu BMW M1 Procar
Za lahôdku blížiaceho sa víkendu môžeme označiť oživenie historického šampionátu BMW M1 Procar, ktorý fungoval v rokoch 1979 a 1980. V jednom z áut uvidíme aj Nikiho Laudu!
foto
Uvidíme cez víkend najrýchlejšie kolo F1 za posledných 26 rokov?
Ak bude sucho, tak je pravdepodobné, že jeden okruh "dáme" najrýchlejšie za posledných trinásť rokov, ale celkom vylúčené nie je ani to, aby sme boli najrýchlejší za posledných 26 rokov. Na to by bol potrebný čas 1:04,402s.
foto
Čo všetko hľadať za dominanciou Williamsu v boxoch?
V tíme si interne namerali 1,89 sekundy, oficiálny rekord je 1,92 sekundy. Do konca sezóny by sme sa mohli dočkať aj ďalšieho zlepšenia, od budúceho roku však už nie... Rekordy budú môcť vydržať dlho.

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov
foto
ASUS rozmýšľa o kúpe HTC
Taiwanský podnik Asustek, ktorý je priekopníkom najmä v počítačovej výrobe, ale zastúpenie má aj na trhu so smartfónmi, či tabletmi prejavil záujem o kúpu tvorcu smartfónov HTC Corp
foto
Sony uvedie na trh Xperiu C4 Dual
Minulý týždeň Sony oznámilo predaj produktu Xperia C4 Dual. Zariadenie so službou dual-SIM sa uvedie do ponuky na indickom trhu už čoskoro

Kozák by radšej zostal vo Francúzsku, kde zažil veľkolepý šampionát
    \"Radšej by som zostal vo Francúzsku, cítil som sa tam dobre. Na štadiónoch panovala nádherná atmosféra, odohrali sa krásne stretnutia,\" povedal kouč slovenskej reprezentácie po pondelňajšom návrate do Bratislavy
    TASR - Správy - 27.06.2016 19:50 - počet príspevkov: 33 (28.06.2016 19:48:27)
    Taliani ukončili španielske kraľovanie, Conte: Vysoko tímový výkon (video)
    "Už pred šampionátom som povedal, že my musíme hrať na turnaji predovšetkým ako tím. Nemáme teraz také kvalitné individuality, a preto je kolektívna hra to najdôležitejšie," vraví Conte
    TASR - Správy - 28.06.2016 08:16
    Slováci sa vrátili domov, Pekarík: Vždy sme išli na maximum
    \"Každý jeden z nás si užíval všetky momenty na majstrovstvách. V každom zápase sme išli na maximum a urobili veľmi pekný úspech pre slovenský futbal a celú krajinu,\" dodal Pekarík
    TASR - Správy - 27.06.2016 20:23 - počet príspevkov: 3 (28.06.2016 07:20:34)
    Hamšík údajne odmietol ponuku Bayernu Mníchov!
    \"Povedal, že v Neapole je šťastný a vnímajú ho tam ako boha. Neodíde. Pre Slovákov je prostredie, v ktorom pracujú, absolútnou prioritou,\" prezradil hráčsky agent Peter Hammer
    Tomáš Zagiba - Prestupy a špekulácie - 27.06.2016 12:29 - počet príspevkov: 12 (29.06.2016 07:19:08)
    ANKETA: Hlasujte za najlepšieho hráča našej repre na EURO 2016!
    Naši reprezentanti to na EURO 2016 dotiahli až do osemfinále, kde skončili na štíte favorizovaného Nemecka. Napriek tomu sa im podaril skvelý výsledok. Ktorý hráč z výberu Jána Kozáka vás na turnaji potešil najviac?
    Tomáš Zagiba - Správy - 27.06.2016 09:35 - počet príspevkov: 6 (28.06.2016 23:23:45)
    Kozák prehru s Nemeckom rešpektuje a tvrdí: Otvorila mi oči
    \"Tento zápas mi opäť otvoril oči. Zase mám lepší prehľad o charakteroch hráčov. Čiže to bol to veľmi poučný zápas pre mňa. Slovenské mužstvo potrebuje výmenu generácie,\" povedal Kozák
    TASR - Správy - 26.06.2016 21:03 - počet príspevkov: 79 (28.06.2016 22:58:40)