UEFA Europa League
Neapol a Man United padli, Dortmund, Sevilla i Sparta víťazne! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Thursday, 18. February 2016, 22:55

ŠTVROK

Futbalisti SSC Neapol prehrali v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 na pôde španielskeho Villarrealu 0:1. Odveta je na programe 25. februára na ich štadióne San Paolo.

V stredovej formácii SSC nastúpil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý patril k najaktívnejším na ihrisku. Odohral celých 90 minút, ktoré však priniesli len málo pekných ofenzívnych akcií a skutočných šancí. V drese talianskeho tímu sa až v 68. minúte dostal na ihrisko argentínsky bombardér Gonzalo Higuain, no boli to domáci, ktorí v 82. minúte zásluhou Denisa Suareza naklonili postupové misky váh na svoju stranu. Suarez sa presadil strelou z priameho kopu z vyše 20 metrov, keď prestrelil múr i brankára hostí Pepeho Reinu.

Manchester United si nezahojil rany po kolísavých výkonoch v Premier League, v ktorej sa mu vzďaľujú priečky zaručujúce účasť v Lige majstrov. Bez kapitána Wayna Rooneyho i španielskeho brankára Davida de Geu, ktorý sa zranil na predzápasovej rozcvičke, prehral tím Louisa van Gaala s dánskym Midtjyllandom na jeho pôde 1:2. Medzi žrďami "červených diablov" sa namiesto de Geu predstavil Sergio Romero. Hostí poslal do vedenia v 37. minúte Memphis Depay, ale o vyrovnanie sa ešte do prestávky postaral Pione Sisto. Po zmene strán sa dánskemu zástupcovi podarilo zvrátiť skóre presným zásahom Paula Onuachua zo 77. minúty, ktorý ho pred duelom na Old Trafforde udržal v hre o senzačný postup.

Prestížny súboj videli fanúšikovia v Dortmunde, kde Borussia privítala FC Porto a nad "drakmi" zvíťazila 2:0 po góloch poľského obrancu Lukasza Piszczeka a Marca Reusa. Oba tímy v tejto sezóne obsadili v Lige majstrov tretie miesta vo svojich skupinách a dostali šancu pokračovať na pohárovej scéne v EL, vo výhodnejšej východiskovej pozícii pred odvetou v Porte je nemecký klub.

Obhajca trofeje FC Sevilla potvrdil rolu obrovského favorita proti nórskemu Molde FK, nad ktorým triumfoval 3:0 vďaka dvom presným zásahom kanoniera Fernanda Llorenteho, skóre uzavrel jeho francúzsky nástupca na ihrisku Kevin Gameiro.

Valencia zmietla z ihriska Rapid Viedeň päťgólovou kanonádou v prvom polčase a len obrovský zázrak v podaní rakúskeho klubu ju môže po triumfe 6:0 v odvete obrať o postup. Domáci vstúpili do stretnutia ako z "partesu", už v štvrtej minúte sa presadil dôrazný Santiago Mina, pričom o chvíľu na neho gólovo nadviazal Dani Parejo. Obrana Rapidu naďalej "horela", nárok nemal ani náhradný brankár Richard Strebinger, ktorý zastúpil medzi tromi žrďami zraneného Slováka Jána Novotu. Nevýraznú defenzívu hostí ešte do konca polčasu gólovo zaklincovali Mina, Alvaro Negredo a Andre Gomes a presvedčivý výsledok zveľadil v samom závere Rodrigo.

Dôležitý triumf dosiahla pražská Sparta. Doma na Letnej podala proti FK Krasnodar výborný výkon a z množstva príležitostí sa napokon dočkala rozdielového gólu. Po hodine hry si na Dočkalov center z pravej strany na zadnú žrď ideálne naskočil Lukáš Juliš a poslal svoj tím do vedenia. "Rudí" si vydretý triumf 1:0 do záverečného hvizdu udržali a v odvete nebudú musieť hrať pod tlakom.

Prvý zápas šestnásťfinále EL sa odohral už v utorok v Istanbule, domáci Fenerbahce v ňom zvíťazil nad Lokomotivom Moskva s Jánom Ďuricom v základnej zostave 2:0.

Galatasaray Istanbul - Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 12. Sarioglu - 21. Milinkovič-Savič

FC Augsburg - FC Liverpool 0:0
M. ŠKRTEL pre zranenie nefiguroval na súpiske hostí

Olympique Marseille - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
Gól: 54. Aduriz

FC Sion - Sporting Braga 1:2 (0:1)
Góly: 53. Konate - 13. Stojilkovič, 61. Silva. ČK: 90. Vukčevič (Braga)

Sparta Praha - FK Krasnodar 1:0 (0:0)
Gól: 64. Juliš

Sporting Lisabon - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Gól: 26. Bellarabi. ČK: 74. Semedo (Sporting)

Góly: 6. Piszczek, 71. Reus

RSC Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Gól: 68. Mbodji

AC Fiorentina - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
Góly: 59. Bernardeschi - 37. Chadli (z 11 m)

FC Midtjylland - Manchester United 2:1 (1:1)
Góly: 44. Sisto, 77. Onuachu - 37. Depay

FC Villarreal - SSC Neapol 1:0 (0:0)
Gól: 82. Suarez
M. Hamšík (Neapol) odohral celý zápas

AS St. Étienne - FC Bazilej 3:2 (2:1)
Góly: 9. Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck - 44. Samuel, 56. Janko (z 11 m)

FC Sevilla - Molde FK 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 49. Llorente, 72. Gameiro

UTOROK

V utorňajšom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 zvíťazili futbalisti Fenerbahce Istanbul nad Lokomotivom Moskva 2:0 a vytvorili si solídnu pozíciu do odvety.

Oba góly tureckého tímu, ktorý mal hernú prevahu a miestami drvivý tlak, strelil brazílsky stredopoliar Souza. V drese hostí odohral na stopérskom poste celý duel slovenský reprezentačný obranca Ján Ďurica.

Ďalšie zápasy sú na programe vo štvrtok, odvety 25. februára.

Fenerbahce Istanbul - Lokomotiv Moskva 2:0 (1:0)
Góly: 18. a 72. Souza. Rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)
J. Ďurica (Lokomotiv) odohral celý zápas

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Slovenskí hokejisti sa na budúcoročných MS v hokeji predstavia v základnej A-skupine aj s Rusmi a Švédmi.
Hokejisti San Jose zvíťazili v noci na utorok v piatom zápase finále Západnej konferencie play off NHL na ľade St. Louis 6:3 a v sérii vedú 3:2.
História NHL pamätá 53 draftov. Blížiaci sa draft 2016 dá do rúk právo prvého výberu tradičnému klubu Toronto Maple Leafs. Všeobecne sa predpokladá, že Javorové listy siahnu po Američanovi Austonovi Matthewsovi.
V pondelok odštartoval prípravu na novú sezónu už aj úradujúci hokejový šampión HK Nitra. Pod taktovkou nového trénerského dua Andrej Kmeč - Dušan Milo sa do predsezónnej driny pustilo 24 hráčov

To najlepšie z F1.sk

foto
Má McLaren reálnu monackú šancu? V tíme si veria...
"Áno, tretí barcelonský sektor je celkom dobrou referenciou. A dobrou referenciou bol aj posledný sektor v Rusku," skonštatoval Fernando Alonso.
foto
Prost o Verstappenovi: Pozná všetky triky skúseného pretekára
"Do pretekárskej školy mohol človek až vtedy, ak už rok vlastnil vodičák. Preto som so súťažením začal až v devätnástich. Keď som mal 25, tak som absolvoval svoje prvé preteky Formuly 1. Dnes patrí človek v takomto veku už do starého železa," hovorí Alain Prost.
foto
Má Rosberg konečne "vražednú mentalitu šampióna"?
"V tom čase to bolo u nás presne rovnaké. Boli sme dvaja alfa samci, ktorí chceli len jedno: titul. U Lewisa a Nica je to momentálne také isté," zaspomínal si Alain Prost na svoje bitky s Ayrtonom Sennom.
foto
Smedley prezrádza tajomstvo rýchlych pitstopov Williamsu
V Austrálii sme najrýchlejšiu zastávku v boxoch registrovali u Valtteriho Bottasa (2,35s) a potom štyrikrát u Felipeho Massu: v Bahrajne mu gumy prezuli za 2,27s, v Číne za 2,10s, v Rusku za 2,23s a v Španielsku za 2,12s.

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov
foto
ASUS rozmýšľa o kúpe HTC
Taiwanský podnik Asustek, ktorý je priekopníkom najmä v počítačovej výrobe, ale zastúpenie má aj na trhu so smartfónmi, či tabletmi prejavil záujem o kúpu tvorcu smartfónov HTC Corp
foto
Sony uvedie na trh Xperiu C4 Dual
Minulý týždeň Sony oznámilo predaj produktu Xperia C4 Dual. Zariadenie so službou dual-SIM sa uvedie do ponuky na indickom trhu už čoskoro

Aktuálne zápasy UEFA Europa League

Magazín PROFUTBAL.sk

Kormidla v Dunajskej Strede sa ujal Krisztián Németh, asistentom Borbély
    \"Samozrejme, dôvera majiteľa je pre mňa obrovskou poctou. V klube to považujeme za veľkú výzvu a nepripustíme neúspech,\" povedal Krisztián Németh
    Tomáš Zagiba - Správy - 23.05.2016 12:15 - počet príspevkov: 7 (24.05.2016 13:01:35)
    Pačinda sa ihneď zaradil medzi opory DAC-u, poškuľuje po ďalšom kroku v kariére
    Po poslednom zápase v Ružomberku poskytol Erik Pačinda portálu PROFUTBAL.sk exkluzívny rozhovor o sezóne, odvolanom trénerovi, ale aj svojich ambíciách
    Lukáš Maťokár - Správy - 23.05.2016 11:10 - počet príspevkov: 5 (24.05.2016 15:56:49)
    Zreľák chce zamotať Kozákovi hlavu: Šanca ísť na Euro je výnimočná
    \"Urobím všetko, aby som si predĺžil sezónu a trochu napravil chuť, keďže so Slovanom sme nezískali ani jeden pohár. Reprezentácia je pre mňa nová motivácia,\" uviedol Zreľák
    TASR - Správy - 23.05.2016 11:50
    Slovensko a Česko vo finále Eura? Bolo by to pekné, vraví Karhan (video)
    Aké sú šance Českej a Slovenskej republiky na EURO 2016? Rastislav Blaško sa spýtal Tomáša Ujfalušiho, Jan Bergera, Ján Kociana a Miroslav Karhana
    Rastislav Blaško - Správy - 23.05.2016 07:30
    V ideálnej zostave Serie A aj Marek Hamšík!
    Najvyššia talianska súťaž Serie A napísala svoju ďalšiu kapitolu. Najlepším celkom sa stal Juventus Turín. Kto bol ale top spomedzi hráčov?
    Miloš Doktor - Správy - 23.05.2016 06:05
    Najvyťaženejší hráč ligy Tomáš Kóňa: Pre Myjavu bude Európska liga sviatok
    \"Každý sníva o tom, že sa v Europe dostane čo najďalej. Nebolo by správne, ak by som povedal, že sa chceme dostať len do tretieho predkola. Cieľom je ísť čo najďalej. Budeme bojovať o náš sen,\" vyhlásil Kóňa
    Tomáš Zagiba, Ondrej Hercegh - Správy - 22.05.2016 11:45 - počet príspevkov: 9 (23.05.2016 16:40:54)