Fortuna liga
DAC pokračuje v sérii bez prehry, Senica na jar stále bez víťazstva (video)
Autor: TASR, zdroj: foto: fcdac.sk   |   Publikované: Friday, 11. March 2016, 18:52

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v piatkovom zápase 23. kola Fortuna ligy 2015/16 nad FK Senica 3:1. Domáci po desiatej výhre v sezóne poskočili v tabuľke na štvrté miesto, Senica je priebežne ôsma.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 3:1 (2:1)
Góly: 26. Sarr, 37. Horváth, 52. Stephens - 36. Leško, ČK: Krč. Rozhodovali: Marhefka - Weiss, Kováč, 2166 divákov

FC DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Ljubičič, Davis - Štepanovský (72. Polievka), Huk (57. Ľupták) , Horváth, Pačinda - Sarr (90. Mészáros) - Stephens

FK Senica: Šulla - Mehremič, Pavlík, Hladík, Šmehyl - Morong, Hušek, Kontár, Klec (57. Krč) - Hromada, Leško

V priebehu dvoch týždňov hrala Dunajská Streda už štvrtý domáci zápas. V prvých minútach sa mužstvá oťukávali, loptu mal viac na kopačkách DAC. Prvá vážnejšia šanca prišla v štrnástej minúte, keď z ľavej strany sa predral do pokutového územia Morong, ale Tujvel výborným vybehnutím šancu zneškodnil. V dvadsiatej minúte prišla šanca domácich, Sarr prihral na ľavú stranu Pačindovi, ktorého center pred bránou už nikto nedočiahol. V 26. minúte sa DAC dostal do vedenia, po rohovom kope sa k lopte dostal Sarr a skóroval - 1:0. O desať minút už bolo vyrovnané, Kontár vysunul Leška, ktorý popri Tujvelovi skóroval. Senický útočník si tým otvoril strelecký účet v drese Senice. Nerozhodný stav dlho netrval, o minútu už opäť viedla Dunajská Streda. Po chybe hosťujúcej obrany sa lopta dostala k Horváthovi, ktorý pred brankárom Šullom neváhal a chladnokrvne zakončil - 2:1. Prvý polčas bol bohatý na góly, lepšie to vyšlo pre domáce mužstvo.

Už z prvého útoku na začiatku druhého polčasu mohla ťažiť Dunajská Streda, ale so strelou Štepanovského si brankár Šulla poradil. V 52. minúte domáci zvýšili náskok, po strele Sarra sa odrazená lopta dostala k Stephensovi, ktorý zakončil - 3:1. Po treťom góle sa hralo hlavne medzi dvomi šestnástkami, bez vážnejších šancí. V 74. minúte na ľavej strane unikal Pačinda, nebezpečnú prihrávku však obrana Senice odvrátila. V 78. minúte dostal dobrú prihrávku Mehremič, ale z ľavej strany netrafil bránu. V 80. minúte fauloval Krč domáceho Stephensa, a keďže hráč Senice mal už jednu žltú kartu, videl červenú. Obrovská šanca sa tvorila pred Senicou v 85. minúte, najprv Hromada trafil v pokutovom území domácich obrancov, následne o milimetre trafil vedľa brány Morong.

Tomislav Marič, tréner DAC: "Bol to ťažký zápas, vedeli sme, že Senica je dobre organizovaná. Mali sme problémy v prvom polčase, ale v druhom sa nám už darilo lepšie. Gratulujem hráčom, že vybojovali tri body, zaslúžene sme vyhrali. Prajem Senici všetko dobré do budúcna."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Zápas nám ukázal, v čom sme zaostávali. Bolo to hlavne v agresivite. V prvom polčase sme veľakrát stratili loptu, súper sa dostal do protiútokov. Mali sme viac šancí ako naposledy proti Myjave. Dunajská Streda hrala dobre a zaslúžene vyhrala."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov stretnutia TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Popradskí hokejisti vstupovali do 69. ročníka domáceho turnaja o Tatranský pohár s úmyslom obstáť v súbojoch proti súperom, ktorí sú z pohľadu rozpočtovej a kvalitatívnej úrovne niekde úplne inde.
„Bol som prekvapený, koľko ich došlo až sem na Slovensko. Veľmi si to tu užívajú a aj sa ma pýtali, ako je možné, že vo Švédsku stojí pivo osem eur a tu euro,“ pousmial sa Libor Hudáček.
Miloš Říha: "Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovali"
"Som rád, že nám vyšiel vstup do sezóny a že si chalani obhájili svoje miesta. Bol to ťažký zápas proti silnému súperovi, ktorý má za sebou viac odohratých duelov. V niektorých momentoch to bolo aj cítiť," povedal Cíger

To najlepšie z F1.sk

foto
Potvrdené: Hamilton akceptuje trest už v Spa
Lewis Hamilton príde na štarte VC Belgicka o pätnásť alebo o tridsať miest, finálne rozhodnutie padne po piatkových tréningoch. Hlavným favoritom na víťazstvo je tak Nico Rosberg.
foto
Honda preinvestovala sedem žetónov, vraj získa 20 koní k dobru
Auto Motor und Sport už v stredu informoval o tom, že výrobcovia motorov Mercedes, Ferrari a Honda na pôde FIA nahlásili preinvestovanie ďalších vývojových žetónov. Štvrtok nám priniesol ďalšie novinky.
foto
Surer o tohtoročnom víťazstve Vettela: Jedine so šťastím
"Prvýkrát po ére Michaela Schumachera zažívame, že jeden jazdec pre Formulu 1 nadchol celý národ. Prichádzajú sem tisícky Holanďanov. V Spa je vypredané. V minulosti sme to nevideli často. Bude tu skvelá atmosféra."
foto
Od Schumiho premiéry v F1 uplynulo 25 rokov
Michael Schumacher absolvoval svoje prvé preteky v F1 25. augusta 1991, teda presne pred 25 rokmi. Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo, pretože dovtedajší pretekár Jordanu Bertrand Gachot bol za útok na taxikára uväznený a v tíme ostalo voľné miesto.