Fortuna liga
Slovan rozhodol gólom v nadstavenom čase (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 19:02

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad Zemplínom Michalovce 1:0. "Belasí" tak v tabuľke stále majú na druhom mieste na lídra a majstra AS Trenčín stratu štyroch bodov.

Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 90. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: de Kamps - Sviarčinskij, Koscelník, 1022 divákov.

Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (61. Priskin), Kubík (70. Oršula) - Vittek

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič, Koscelník (90. Serečin) - Hamuľák (71. Votinov), Lukič (74. Bayón)

V slnečnom, ale chladnom počasí a v komornej atmosfére videlo publikum v prvom polčase dobýjanie brány hostí. Aktívny bol najmä Vittek, ktorý v piatej minúte po centri Milinkoviča prinútil Kelemena k dobrému zákroku. O chvíľu zasa nedočiahol na prudký center. Potom to tvrdou bombou z dvadsiatich metrov skúsil Milinkovič, ale Kelemen s námahou vyrazil. V 25. minúte Vittek po prieniku z ľavej strany trafil pravú tyč a dorážku Savičeviča zblokovala obrana hostí na roh. V 32. minúte hlavičkoval opäť Vittek, ale minul a o desať minút sa neujal ani jeho ďalší prienik, keď strieľal vedľa. Michalovce síce vedeli zakombinovať viacerými prihrávkami, ale ich snaha končila vždy pred šestnástkou domácich. Až v poslednej minúte prvého dejstva musel zasahovať Mucha po nebezpečnejšom centri a hlavičke De Marca.

Aj v druhom polčase začal Slovan náporom. V 49. minúte mu hostia pomohli chybou v rozohrávke, ale Milinkovičovu prihrávku do ohňa obranca Zemplína zastavil. Hra bola pomerne nesúrodá, domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale cestu cez pozornú defenzívu hostí hľadali ťažko. V 71. minúte po Vittekovom priťuknutí pálil spoza šestnástky nepresne Scott. V 73. minúte to Slovan poriadne roztočil, Vittek ale na dvakrát loptu do siete nedostal, tretíkrát už prihral Priskinovi, ten ale minul odkrytú bránu. Domáci hrozili aj zo štandardiek, v 83. minúte po Milinkovičovom centri nedočiahol na zadnej žrdi Zreľák. V poslednej minúte riadnej hracej doby napokon Slovan vykúpil striedajúci Priskin, ktorý nekompromisne trafil do horného kútu bránky MFK.

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: "Aký zápas! Bol to jeden z tých zápasov, keď by sme mohli hrať celý deň, a neskórovali by sme. Ale stalo sa. V prvom polčase sme dominovali, ale chýbalo šťastie a aj tá finálna prihrávka. V druhom polčase sme hrali proti stene a bolo to ťažké. Pre mňa je dôležité, že sa nikdy nevzdávame a chceli sme streliť gól. Potom to už bolo o dlhých loptách a našťastie sme to tam napokon dostali. Tempo bolo vysoké, šance sme si vytvorili a to chcem vidieť od mojich hráčov."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Čo sa týka výsledku, tak zaslúžený. Súper mal najmä v prvom polčase šance, najmä pri centroch. Zle sme vstúpili do zápasu, potom sme sa chytili. V druhom polčase mal súper problémy dostať sa do šancí. Keď to padne po časovom limite, tak to bolí. Hráči sú smutní. Slovan je ale silný, a to je jeho veľkosť, že vyhrá zápasy, aj keď sa mu nedarí. My sme hrali to, na čo sme mali. Veľa šancí sme si nevytvorili.

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto stretnutia - TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 29 prísp., posledný 12.03.2016 09:17:28
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
publ.: 09.03.2016 17:01:44 - 1 reakcia
ste v tom slovane j b u ty.Preco hrate kazdy zapas desiati ved sa pekne podakujte panovi Vitekovi postavte mu pomnik a rozlucte sa s nim.Alebo si myslite ze clovek ktory ma skratene slachy svaly a teda nemoze behat moze este hrat vrcholovy futbal »»
Foxy reakcia na iny príspevok
publ.: 09.03.2016 17:48:47
kedze uz je po bojkote, urcite su plne tribuny... »»
h reakcia na iny príspevok
publ.: 09.03.2016 19:36:42
vedia, ale nemozu najst stadion »»
aaaa slabota
publ.: 09.03.2016 20:35:45
Po dlhej dobe so mbol pozriet na Slovan ale musim povedat ze to bola bieda prvy polcas bola tam sanca dve inak vyrovnana partia kde vobec nikto nedominoval hralo sa v strede ihriska raz drzali loptu slovanisti raz michalovce...druhy polcas so mcakal ze slovan zapne bude tvorit sance ale to bola este vacsia bieda az na tu jednu skrumaz kde mal vittek sancu absolutne nic kopu nepresnosti pomale michalovce to kludne ustavali bez problemov a nakoniec dali gol no vyhral islava ale v Europe by s tymto neuhrali totalne nic.....ked clovek cita tie vyjadrenia a komentare si myslim ze so mbol na inam zapase a to niesom ani fanusik slovana ani michaloviec..ale -michalovce hrali to na co maju ale slovan by mal vyzerat inka sa mi zda ze hraci sa menia ale hra je stale rovnaka o nicom.. »»
:: ::

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Piatkové ôsme kolo Tipsport ligy naservíruje priaznivcom hokeja hneď dva veľké šlágre. Pod Zoborom na seba narazia jediné dva doposiaľ neporazené tímy v riadnom hracom čase a vo Zvolene odohrajú ďalšie derby rivalov od rieky Hron.
"Je bolestivé, ako to vyvrcholilo. No treba si otvoriť oči. Bolo veľkolepé, ako sme si tu počínali. Obrátili sme naruby všetky papierové predpoklady a postarali sme sa o pekelné finále, ktoré nikto neočakával," povedal tréner Krueger
"Nejaké rezervy tam ešte určite budú, ale dovolím si povedať, že po korčuliarskej stránke som sa vo Fínsku zlepšil. Dokonca som tam mal aj individuálne tréningy s krasokorčuliarskou trénerkou," hovorí D. Boldižár pre hokej.sk
"Teraz sa nám lúčil Jurko Kuric, tak nás na rozlúčku potešil kurčiatkami. Milan Jurčina nám pred svojim odchodom nechal v šatni po rumbe a lízatku. Vždy si tam niečo nájdeme. Sme tam jedna partia a spoločne ťaháme za jeden povraz," hovorí pre hokej.sk Martin Kriška.

To najlepšie z F1.sk

foto
V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, druhou silou je Ferrari
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Malajzie bol opäť najrýchlejší Mercedes, ale jeho jazdci si poradie vymenili: prvé miesto tentoraz obsadil Lewis Hamilton, druhý bol Nico Rosberg.
foto
V prvom tréningu najrýchlejší Rosberg, Magnussen v plameňoch! (VIDEO)
Hlavnou udalosťou prvého voľného tréningu pred VC Malajzie bol požiar monopostu Kevina Magnussena v boxovej uličke. Dánsky pretekár absolvoval inštalačné kolo, aby sa následne vrátil na rýchlu kontrolu auta do boxov. Keď však bol zatláčaný dnu do garáže, spod krytu motora vyšľahli plamene.
foto
Vettel sa v majstrovskom boji prikláňa na stranu Rosberga
"Čakám vyššie teploty povrchu, čo bude mať vplyv na opotrebenie pneumatík. Na niektorých miestach je trať vyklonená smerom navonok a budeme to tam mať ťažké. Napríklad v poslednej zákrute. V aute to nie je príjemný pocit, ale pre všetkých je to rovnaké," hovorí Sebastian Vettel.
foto
Naznačuje Bottas odchod z Williamsu?
"Jedna vec je istá: viem, že budem súťažiť, ale zatiaľ nie je isté, v ktorom tíme. Skutočnosť je taká, že nech sa stane čokoľvek, budem mať nového tímového kolegu. Omnoho viac ako toto vám fakt neviem povedať. Som však veľmi spokojný s tým, ako veci napredujú."