Fortuna liga
Slovan rozhodol gólom v nadstavenom čase (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 19:02

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad Zemplínom Michalovce 1:0. "Belasí" tak v tabuľke stále majú na druhom mieste na lídra a majstra AS Trenčín stratu štyroch bodov.

Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 90. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: de Kamps - Sviarčinskij, Koscelník, 1022 divákov.

Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (61. Priskin), Kubík (70. Oršula) - Vittek

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič, Koscelník (90. Serečin) - Hamuľák (71. Votinov), Lukič (74. Bayón)

V slnečnom, ale chladnom počasí a v komornej atmosfére videlo publikum v prvom polčase dobýjanie brány hostí. Aktívny bol najmä Vittek, ktorý v piatej minúte po centri Milinkoviča prinútil Kelemena k dobrému zákroku. O chvíľu zasa nedočiahol na prudký center. Potom to tvrdou bombou z dvadsiatich metrov skúsil Milinkovič, ale Kelemen s námahou vyrazil. V 25. minúte Vittek po prieniku z ľavej strany trafil pravú tyč a dorážku Savičeviča zblokovala obrana hostí na roh. V 32. minúte hlavičkoval opäť Vittek, ale minul a o desať minút sa neujal ani jeho ďalší prienik, keď strieľal vedľa. Michalovce síce vedeli zakombinovať viacerými prihrávkami, ale ich snaha končila vždy pred šestnástkou domácich. Až v poslednej minúte prvého dejstva musel zasahovať Mucha po nebezpečnejšom centri a hlavičke De Marca.

Aj v druhom polčase začal Slovan náporom. V 49. minúte mu hostia pomohli chybou v rozohrávke, ale Milinkovičovu prihrávku do ohňa obranca Zemplína zastavil. Hra bola pomerne nesúrodá, domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale cestu cez pozornú defenzívu hostí hľadali ťažko. V 71. minúte po Vittekovom priťuknutí pálil spoza šestnástky nepresne Scott. V 73. minúte to Slovan poriadne roztočil, Vittek ale na dvakrát loptu do siete nedostal, tretíkrát už prihral Priskinovi, ten ale minul odkrytú bránu. Domáci hrozili aj zo štandardiek, v 83. minúte po Milinkovičovom centri nedočiahol na zadnej žrdi Zreľák. V poslednej minúte riadnej hracej doby napokon Slovan vykúpil striedajúci Priskin, ktorý nekompromisne trafil do horného kútu bránky MFK.

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: "Aký zápas! Bol to jeden z tých zápasov, keď by sme mohli hrať celý deň, a neskórovali by sme. Ale stalo sa. V prvom polčase sme dominovali, ale chýbalo šťastie a aj tá finálna prihrávka. V druhom polčase sme hrali proti stene a bolo to ťažké. Pre mňa je dôležité, že sa nikdy nevzdávame a chceli sme streliť gól. Potom to už bolo o dlhých loptách a našťastie sme to tam napokon dostali. Tempo bolo vysoké, šance sme si vytvorili a to chcem vidieť od mojich hráčov."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Čo sa týka výsledku, tak zaslúžený. Súper mal najmä v prvom polčase šance, najmä pri centroch. Zle sme vstúpili do zápasu, potom sme sa chytili. V druhom polčase mal súper problémy dostať sa do šancí. Keď to padne po časovom limite, tak to bolí. Hráči sú smutní. Slovan je ale silný, a to je jeho veľkosť, že vyhrá zápasy, aj keď sa mu nedarí. My sme hrali to, na čo sme mali. Veľa šancí sme si nevytvorili.

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto stretnutia - TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 29 prísp., posledný 12.03.2016 09:17:28
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
publ.: 09.03.2016 17:01:44 - 1 reakcia
ste v tom slovane j b u ty.Preco hrate kazdy zapas desiati ved sa pekne podakujte panovi Vitekovi postavte mu pomnik a rozlucte sa s nim.Alebo si myslite ze clovek ktory ma skratene slachy svaly a teda nemoze behat moze este hrat vrcholovy futbal »»
Foxy reakcia na iny príspevok
publ.: 09.03.2016 17:48:47
kedze uz je po bojkote, urcite su plne tribuny... »»
h reakcia na iny príspevok
publ.: 09.03.2016 19:36:42
vedia, ale nemozu najst stadion »»
aaaa slabota
publ.: 09.03.2016 20:35:45
Po dlhej dobe so mbol pozriet na Slovan ale musim povedat ze to bola bieda prvy polcas bola tam sanca dve inak vyrovnana partia kde vobec nikto nedominoval hralo sa v strede ihriska raz drzali loptu slovanisti raz michalovce...druhy polcas so mcakal ze slovan zapne bude tvorit sance ale to bola este vacsia bieda az na tu jednu skrumaz kde mal vittek sancu absolutne nic kopu nepresnosti pomale michalovce to kludne ustavali bez problemov a nakoniec dali gol no vyhral islava ale v Europe by s tymto neuhrali totalne nic.....ked clovek cita tie vyjadrenia a komentare si myslim ze so mbol na inam zapase a to niesom ani fanusik slovana ani michaloviec..ale -michalovce hrali to na co maju ale slovan by mal vyzerat inka sa mi zda ze hraci sa menia ale hra je stale rovnaka o nicom.. »»
:: ::

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Ja som sa už v minulosti vyjadril, že kariéru dokončím v Poprade, čiže týmto podpisom sa žiadne prekvapenie nekonalo," uviedol Kroták
Cestou angažovania zámorských hráčov do najvyššej domácej súťaže sa vybrala už aj Dukla Trenčín.
Nováčik hokejovej Tipsport ligy HC Nové Zámky vykročil do letnej prípravy na historicky prvú sezónu medzi slovenskou elitou.
Tohtoročná dovolenka pri mori bola pre útočníka Martina Belluša príjemnejšia, než kedykoľvek predtým. Chvíle na lehátku totiž trávil s čistou hlavou a vedomím, že v novej sezóne ho čaká Amerika.

To najlepšie z F1.sk

foto
Hamilton a Rosberg sa opäť pochytili na žltých vlajkách
"Nebol potrestaný a mali by sme byť fakt opatrní, pretože túto správu teraz nevysielame len našim jazdcom, ale aj pretekárom v nižších kategóriách. Teraz sa ukázalo, že pod dvojitými žltými vlajkami - teda v najnebezpečnejších situáciách - im postačí spomaliť len o jednu desatinu," čuduje sa Lewis Hamilton.
foto
Gutiérreza sklamalo Hamiltonovo prstové gesto (VIDEO)
"Je to majster sveta, ale nemal by robiť takéto veci. Všetkých súperov by mal rešpektovať," konštatuje Esteban Gutiérrez.
foto
Verstappen: Konečne sme ho počuli komunikovať... (VIDEO)
Azda najzaujímavejší súboj Veľkej ceny Maďarska zvádzali Max Verstappen a Kimi Räikkönen, ktorí sa v záverečnej fáze pretekov viezli na piatom a šiestom mieste. V jednom okamihu prišlo aj ku kontaktu a obaja majú na situáciu celkom iný názor.
foto
Hamilton vybojoval svoje piate maďarské víťazstvo!
Veľkú cenu Maďarska vyhral systémom štart-cieľ Lewis Hamilton z Mercedesu. Angličan do pretekov síce vyrážal z druhého miesta, ale hneď v úvode prevzal vedenie a už ho nikomu nepustil. Nico Rosberg sa síce neprestajne držal na dostrel, ale nedostal sa k žiadnemu útoku.

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov