Majster aj v oslabení porazil nováčika, Horný: Škoda (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Saturday, 5. March 2016, 17:52

Fortuna liga 2015/2016, 22. kolo:

MFK Skalica - AS Trenčín 1:2 (0:2)
Góly: 62. Masaryk – 8. Maierhofer, 22. Bero. Rozhodovali: Rozhodca: Somoláni – Slyško, Kováč, ŽK: Koolwijk, Kleščík, Schet, Šemrinec - Vrablec, ČK: 64. Ibrahim Rabiu (AS), 1075 divákov.

MFK Skalica: Krnáč – Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič – Mazan, Ikenna (58. Vaško), Hlinka, Šebesta, Jakúbek (41. Vrablec) – Masaryk

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Kingsley Madu – Schet (77. Holúbek), Koolwijk, Bero, Ibrahim Rabiu, Van Kessel (83. Guba) – Maierhofer (86. Lawrence)

Skaličania, hrajúci v senickom azyle, mali v prvom polčase malú výhodu, keďže hrali s vetrom, nedostali sa však takmer k ničomu a jesenný majster jasne dominoval. Prvú šancu zápasu mal krajný záložník Skaličanov Mázaň, ktorého prízemnú strelu vyrazil Šemrinec v šiestej minúte na roh. O dve minúty neskôr sa dostali hostia do prvej nebezpečnej situácie, keď sa k lopte dostal na ľavej strane operujúci Van Kessel, poslal center na vysokého Maierhofera a ten hlavou nezaváhal – 0:1. V jedenástej minúte našiel Koolwijk dlhočizným pasom za obranu nabiehajúce Scheta, Holanďanovi však strela nesadla ideálne. Trenčania boli čoraz aktívnejší, v pätnástej minúte skúšal pozornosť Krnáča z 30 metrov Skovajsa, jeho ranu skalický brankár vyrazil. Z neho pohrozil na dvakrát Schet, najprv neprepálil hradbu tiel v zeleno-bielom, jeho následnú dorážku zastavilo brvno bránky Záhorákov. Koolwijk v 22. min. zahral ďalší dlhý pas za obranu na Scheta a nacvičenú akciu Trenčanov zakončil po spätnej prihrávke Bero a dotiahol sa 11. ligovým gólom na najlepšieho strelca súťaže Tawambu. Ďalšiu veľkú šancu hostí mal opäť Bero, jeho zakončenie zblízka vytlačil Krnáč na roh. Maierhofer o malú chvíľu na to oklamal ofsajdovú pascu domácich, preváhal však správny moment na strelu či prihrávku a Krnáč špičkou kopačky šancu hostí zmaril. Skaličania prišli v 41. minúte o Jakúbeka, strelec víťazného gólu zo zápasu so Žilinou musel pre zranenie kolena striedať a jeho miesto zaujal Vrablec.

Na vážnejšie ohrozenie brány sa v druhom dejstve čakalo takmer desať minút, hostia opäť hrozili centrom z pravej strany, nebezpečnú loptu smerujúcu do malého vápna usmernil na roh jeden zo skalických obrancov. V 59. minúte poslal z priameho kopu ďalšiu dobrú loptu do šestnástky Koolwijk, Skovajsa hlavou poriadne natiahol Krnáča. Brankár Skaličanov sa vyznamenal aj o minútu neskôr, keď zneškodnil strelu zblízka Van Kessela. V 62. min. v ojedinelom protiútoku domácich fauloval prenikajúceho Hlavatoviča kapitán Trenčanov Kleščík a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Masaryk. V 65. minúte Rabiu nezmyselne pristúpil skalického Mazána a videl červenú kartu. Na opačnej strane si loptu postavil približne 18 m od brány k priamemu kopu Koolwijk, jeho zblokovaná strela skončila tesne nad brvnom Krnáčovej brány. Po vylúčení nigérijského legionára sa začalo hrať aktívnejšie aj pred bránou hostí. V 78. minúte vyšiel Trenčanom diagonálny pas za obrancu Hlavatoviča, Bero fantasticky našiel Holúbeka, ten uvoľnil nabiehajúceho Koolwijka, Holanďan mal loptu na svojej slabšej pravačke a sľubný protiútok nezakončil. V 81. min. zakrútil Mazán nepríjemnú loptu pred Šemrinca, brankár hostí loptu vyboxoval, z nasledujúceho rohového kopu opäť zakončoval Mazán, cez hradbu tiel loptu do Šemrincovej siete nedostal. Už v nadstavenom čase centroval pred trenčiansku bránu skalický Masaryk, zakončenie Hudáka však v sieti neskončilo. Domáce mužstvo sa v závere nadychovalo k tlaku, Záhorákom však nepomohlo ani Hudákovo vysunutie na hrot a ani brankár Krnáč, ktorý sa vydal na posledný rohový kop.

Štefan Horný, tréner Skalice: "Trenčania dali gól veľmi skoro, čo je škoda, pretože nám to narušilo plány. Trenčín hral naozaj prvý polčas veľmi dobre. V druhom polčase pomohli aj zvýšené hlasy v kabíne. Nemám vôbec svojmu mužstvu čo vyčítať, my sme naozaj bojovali a chceli, mali sme veľkú vôľu vyrovnať. Bohužiaľ, nepodarilo sa to, ale naozaj by sme takto chceli bojovať až do konca."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Viac-menej sme dnes čakali, že Skalica bude hrať tak, ako hrala. My sme sa na to zodpovedne pripravili, vyšlo nám v prvom polčase pár vecí a škoda, že sme nevyhrávali väčším rozdielom. V druhom polčase sme sa zbytočne oslabili, čo by sa nám nemalo stávať a potom to už bolo viac-menej o našom bránení. Skalica mala záverečnú dvadsaťpäťminútovku silnú, naozaj je vidieť, že tréner Horný spravil kus roboty a nemajú mužstvo na vypadnutie. My sa teraz musíme pripraviť na kvalitného súpera zo Žiliny, vhodne rozložiť sily, spraviť aj individuálne pohovory s hráčmi, aby sme sa vyhli situáciam, ako dnes v druhom polčase."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto stretnutia - TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.