Seničania si podelili body s ViOnom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 1. March 2016, 19:55

Fortuna liga 2015/16, 21. kolo:

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 20. Pavlík - 53. Majkič. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Pavlík, Morong - Tawamba, 762 divákov

Senica: Šulla – Hladík, Pavlík, Mehremič – Šmehyl, Kontár, Hušek (78. Krč), Hromada, Čunta - Leško (69. Almási), Morong

ViOn: Kováč – Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Bariš - Orávik (90.+ Kuzma), Perišič, Školnik (70. Krznarič), Bamba - Tawamba

Zápas sa odohral v ťažkých klimatických podmienkach na veľmi šmykľavom teréne. Od začiatku bolo stretnutie pomerne vyrovnané, o útočenie sa snažili obidve mužstvá, avšak v ofenzíve boli nebezpečnejší Záhoráci. V šestnástej minúte sa po strele Kontára dostal k lopte Hušek, no z výbornej pozície prekopol bránu. V dvadsiatej minúte padol úvodný gól stretnutia. Po priamom kope Leška hlavičkoval Hladík do brvna a hoci prvú Pavlíkovú dorážku nohou brankár Kováč vyrazil, na druhýkrát otvoril skóre kapitán domácich Pavlík. O dve minúty mohol byť rozdiel už dvojgólový, keď sa po prihrávke Hromadu ocitol v šanci Leško, no jeho strelu Kováč vyrazil. Senický útočník dal o sebe vedieť aj v 30. minúte, jeho tvrdú strelu z rohu šestnástky brankár hostí vytesnil na roh. V 34. minúte mal ViOn možnosť štandardnej situácie z 25 metrov a lopta po strele Školníka len tesne minula Šullovu bránku. Do nebezpečnej možnosti sa dostal ten istý hráč aj v 40. minúte, keď mu v pokutovom území priťukol loptu Tawamba, no z dobrej pozície našiel len brankára Šullu.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia, Záhoráci hrali v útlme a bránili sa. Už v 53. minúte bol stav vyrovnaný, keď po rohovom kope vypadla brankárovi Šullovi lopta a Majkič ju z otočky poslal k pravej žrdi. Potom sa dlhé minúty nič nedialo, uzimení diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Až posledných pätnásť minút si obe mužstvá vypracovali možnosti na gól. V 76. minúte po rýchlom protiútoku zakončil nebezpečný Orávik, brankár Šulla tentoraz podržal svoj tím a loptu vyrazil. Na druhej strane sa v priebehu minúty dostal dvakrát do zakončenia Hromada, ale na brankára Kováča ani raz nevyzrel. V 82. minúte to skúsil Tawamba, jeho loptu po strele Šulla vyrazil na roh. Rovnako si poradil aj po hlavičke Bambu. V 84. minúte využil Morong zlú rozohrávku hostí, vnikol do pokutového územia, no namieril len do bočnej siete. V samom závere mal ViOn štandardku z výhodnej pozície, ktorú zahral Orávik, Šulla však loptu vyrazil, a tak stretnutie sa skončilo nerozhodne.

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Mali sme lepší vstup do stretnutia a dali sme gól. V druhom polčase však súper vyrovnal na 1:1, a potom nás podržal Šulla. Remíza je spravodlivá, hoci v druhom dejstve bol súper lepší. Ak si odniesol tri body, nemohli by sme nič povedať."

Libor Fašiang, tréner Z. Moraviec: "Do zápasu sme nastúpili bez nasadenia, osobných súbojov, chcenia. Súper sa dostal do vedenia, až potom sme sa zorganizovali. Po polčase boli chlapci lepší, viac behali, pobili sa o výsledok. Prebrali sme iniciatívu, škoda len, že sme nedali víťazný gól."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.