Seničania si podelili body s ViOnom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 1. March 2016, 19:55

Fortuna liga 2015/16, 21. kolo:

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 20. Pavlík - 53. Majkič. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Pavlík, Morong - Tawamba, 762 divákov

Senica: Šulla – Hladík, Pavlík, Mehremič – Šmehyl, Kontár, Hušek (78. Krč), Hromada, Čunta - Leško (69. Almási), Morong

ViOn: Kováč – Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Bariš - Orávik (90.+ Kuzma), Perišič, Školnik (70. Krznarič), Bamba - Tawamba

Zápas sa odohral v ťažkých klimatických podmienkach na veľmi šmykľavom teréne. Od začiatku bolo stretnutie pomerne vyrovnané, o útočenie sa snažili obidve mužstvá, avšak v ofenzíve boli nebezpečnejší Záhoráci. V šestnástej minúte sa po strele Kontára dostal k lopte Hušek, no z výbornej pozície prekopol bránu. V dvadsiatej minúte padol úvodný gól stretnutia. Po priamom kope Leška hlavičkoval Hladík do brvna a hoci prvú Pavlíkovú dorážku nohou brankár Kováč vyrazil, na druhýkrát otvoril skóre kapitán domácich Pavlík. O dve minúty mohol byť rozdiel už dvojgólový, keď sa po prihrávke Hromadu ocitol v šanci Leško, no jeho strelu Kováč vyrazil. Senický útočník dal o sebe vedieť aj v 30. minúte, jeho tvrdú strelu z rohu šestnástky brankár hostí vytesnil na roh. V 34. minúte mal ViOn možnosť štandardnej situácie z 25 metrov a lopta po strele Školníka len tesne minula Šullovu bránku. Do nebezpečnej možnosti sa dostal ten istý hráč aj v 40. minúte, keď mu v pokutovom území priťukol loptu Tawamba, no z dobrej pozície našiel len brankára Šullu.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia, Záhoráci hrali v útlme a bránili sa. Už v 53. minúte bol stav vyrovnaný, keď po rohovom kope vypadla brankárovi Šullovi lopta a Majkič ju z otočky poslal k pravej žrdi. Potom sa dlhé minúty nič nedialo, uzimení diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Až posledných pätnásť minút si obe mužstvá vypracovali možnosti na gól. V 76. minúte po rýchlom protiútoku zakončil nebezpečný Orávik, brankár Šulla tentoraz podržal svoj tím a loptu vyrazil. Na druhej strane sa v priebehu minúty dostal dvakrát do zakončenia Hromada, ale na brankára Kováča ani raz nevyzrel. V 82. minúte to skúsil Tawamba, jeho loptu po strele Šulla vyrazil na roh. Rovnako si poradil aj po hlavičke Bambu. V 84. minúte využil Morong zlú rozohrávku hostí, vnikol do pokutového územia, no namieril len do bočnej siete. V samom závere mal ViOn štandardku z výhodnej pozície, ktorú zahral Orávik, Šulla však loptu vyrazil, a tak stretnutie sa skončilo nerozhodne.

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Mali sme lepší vstup do stretnutia a dali sme gól. V druhom polčase však súper vyrovnal na 1:1, a potom nás podržal Šulla. Remíza je spravodlivá, hoci v druhom dejstve bol súper lepší. Ak si odniesol tri body, nemohli by sme nič povedať."

Libor Fašiang, tréner Z. Moraviec: "Do zápasu sme nastúpili bez nasadenia, osobných súbojov, chcenia. Súper sa dostal do vedenia, až potom sme sa zorganizovali. Po polčase boli chlapci lepší, viac behali, pobili sa o výsledok. Prebrali sme iniciatívu, škoda len, že sme nedali víťazný gól."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

To najlepšie z HOKEJ.sk

Účastníci medzinárodného košického florbalového turnaja Cassovia Open sledujú so zvedavosťou, ktože to proti nim na palubovke nastupuje. V extralige sa s ním nestretávajú, jeho tvár je im ale povedomá.
Jedenásťmesačné pracovné obdobie SZĽH bolo pre Igora Nemečka najťažšie v živote. Zväzového šéfa napriek tomu potešilo, že turbulentné mesiace úspešne vyvrcholili piatkovým rokovaním Rady SZĽH o zmene stanov, čím dodržal svoj verejný sľub.
"Pre náš tím je to extrémne dôležitý hráč. Do poslednej chvíle sme si nemysleli, že sa tak stane, ale jeho rozhodnutím bolo nastúpiť na siedmy zápas," uviedol tréner John Cooper.
Hokejisti Pittsburghu postúpili do finále zámorskej NHL. V rozhodujúcom siedmom dueli finále play off Východnej konferencie zdolali Tampu Bay 2:1 a sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

To najlepšie z F1.sk

foto
Ricciardo neskrýva sklamanie: Druhý víkend po sebe mi to pokašľali...
"Ja som do boxov nešiel z vlastnej vôle, oni ma tam zavolali a mali byť pripravení. Bolí to a neviem, čo ďalšie mám k tomu povedať. Mám pocit, že v týchto podmienkach som bol lepší ako Lewis, no výsledok to nedokazuje."
foto
Red Bull strategickou chybou daroval víťazstvo Hamiltonovi, pódium pre Péreza!
Veľkú cenu Monaka pre rok 2016 vyhral Lewis Hamilton, ktorý v úvode pretekov strategicky zariskoval a veľmi dlho ostal na gumách do dažďa. Následne prezul priamo na ultrasofty, s ktorými to dotiahol až do cieľa: mal však aj šťastie, pretože Danielovi Ricciardovi tím nepripravil pneumatiky a v boxoch sa zdržal veľmi dlho.
foto
Red Bull predĺžil spoluprácu s Renaultom, vracia sa aj Toro Rosso!
Francúzsky motor pod značkou TAG Heuer bude pod ich kapotou aj v sezónach 2017 a 2018 a k rovnakému motoru ako má seniorský tím sa po roku vráti aj Toro Rosso.
foto
Ferrari opäť zaostalo, asi za to môžu pneumatiky
"V niektorých častiach okruhu je auto dobré, inde menej. Celkovo je to ale asi o tom, aby sme optimálne zahriali pneumatiky a 'zapli' ich. Musia byť vo svojom funkčnom okne, pretože len tak z nich dostaneme najlepší možný grip," vysvetľuje Kimi Räikkönen.

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov