Seničania si podelili body s ViOnom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 1. March 2016, 19:55

Fortuna liga 2015/16, 21. kolo:

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 20. Pavlík - 53. Majkič. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Pavlík, Morong - Tawamba, 762 divákov

Senica: Šulla – Hladík, Pavlík, Mehremič – Šmehyl, Kontár, Hušek (78. Krč), Hromada, Čunta - Leško (69. Almási), Morong

ViOn: Kováč – Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Bariš - Orávik (90.+ Kuzma), Perišič, Školnik (70. Krznarič), Bamba - Tawamba

Zápas sa odohral v ťažkých klimatických podmienkach na veľmi šmykľavom teréne. Od začiatku bolo stretnutie pomerne vyrovnané, o útočenie sa snažili obidve mužstvá, avšak v ofenzíve boli nebezpečnejší Záhoráci. V šestnástej minúte sa po strele Kontára dostal k lopte Hušek, no z výbornej pozície prekopol bránu. V dvadsiatej minúte padol úvodný gól stretnutia. Po priamom kope Leška hlavičkoval Hladík do brvna a hoci prvú Pavlíkovú dorážku nohou brankár Kováč vyrazil, na druhýkrát otvoril skóre kapitán domácich Pavlík. O dve minúty mohol byť rozdiel už dvojgólový, keď sa po prihrávke Hromadu ocitol v šanci Leško, no jeho strelu Kováč vyrazil. Senický útočník dal o sebe vedieť aj v 30. minúte, jeho tvrdú strelu z rohu šestnástky brankár hostí vytesnil na roh. V 34. minúte mal ViOn možnosť štandardnej situácie z 25 metrov a lopta po strele Školníka len tesne minula Šullovu bránku. Do nebezpečnej možnosti sa dostal ten istý hráč aj v 40. minúte, keď mu v pokutovom území priťukol loptu Tawamba, no z dobrej pozície našiel len brankára Šullu.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia, Záhoráci hrali v útlme a bránili sa. Už v 53. minúte bol stav vyrovnaný, keď po rohovom kope vypadla brankárovi Šullovi lopta a Majkič ju z otočky poslal k pravej žrdi. Potom sa dlhé minúty nič nedialo, uzimení diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Až posledných pätnásť minút si obe mužstvá vypracovali možnosti na gól. V 76. minúte po rýchlom protiútoku zakončil nebezpečný Orávik, brankár Šulla tentoraz podržal svoj tím a loptu vyrazil. Na druhej strane sa v priebehu minúty dostal dvakrát do zakončenia Hromada, ale na brankára Kováča ani raz nevyzrel. V 82. minúte to skúsil Tawamba, jeho loptu po strele Šulla vyrazil na roh. Rovnako si poradil aj po hlavičke Bambu. V 84. minúte využil Morong zlú rozohrávku hostí, vnikol do pokutového územia, no namieril len do bočnej siete. V samom závere mal ViOn štandardku z výhodnej pozície, ktorú zahral Orávik, Šulla však loptu vyrazil, a tak stretnutie sa skončilo nerozhodne.

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Mali sme lepší vstup do stretnutia a dali sme gól. V druhom polčase však súper vyrovnal na 1:1, a potom nás podržal Šulla. Remíza je spravodlivá, hoci v druhom dejstve bol súper lepší. Ak si odniesol tri body, nemohli by sme nič povedať."

Libor Fašiang, tréner Z. Moraviec: "Do zápasu sme nastúpili bez nasadenia, osobných súbojov, chcenia. Súper sa dostal do vedenia, až potom sme sa zorganizovali. Po polčase boli chlapci lepší, viac behali, pobili sa o výsledok. Prebrali sme iniciatívu, škoda len, že sme nedali víťazný gól."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Jeden z najlepších strelcov slovenskej hokejovej histórie Peter Bondra obliekal počas výlukovej sezóny 2004-05 popradský dres. O dekádu neskôr ho na seba navliekli aj jeho synovia David a Nicholas.
V Severnej Amerike bežná prax, na Slovensku novinka. V Poprade sa rozhodli doplniť základ svojho tímu pre nové sezóny o hokejistov, ktorých vyselektuje predsezónny skúšobný kemp. Záujem o pôsobenie v tíme Kamzíkov prekonal očakávania.
"Niekedy musí nastať aj obmena kádra, takže uvidíme ako to bude šliapať v príprave a podľa toho sa rozhodneme kto zostane a kto odíde z hráčov na skúške, respektíve z našich odchovancov," uviedol Turek

To najlepšie z F1.sk

foto
Ferrari potvrdilo odchod Jamesa Allisona
To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, je napokon realita: Ferrari potvrdilo, že technický riaditeľ James Allison opúšťa Maranello. Angličan prežil veľmi ťažké obdobie, zomrela mu manželka Rebecca a dlhšie avizoval, že sa chce vrátiť domov k trom deťom.
foto
Štatistiky a fakty po VC Maďarska
V Baku obsadili jazdci Mercedesu prvé a piate miesto, na Red Bull Ringu prvé a štvrté, v Silverstone prvé a tretie, na Hungaroringu prvé a druhé. Ďalšie zlepšenie teda nenastane.
foto
Prečo chcel Mercedes Hamiltonovi vziať možnosť voľby lepšej stratégie?
"Museli by sme tak spraviť, pretože našou úlohou je zabezpečiť dvojité víťazstvo. Aj keď by potom bol poriadny humbuk okolo toho, prečo sme Lewisa takto znevýhodnili," hovorí stratég Mercedesu.
foto
Mercedes tvrdí, že Rosberga v boxoch vybavil za 1,73 sekundy (VIDEO)
Nica Rosberga vraj mechanici vybavili za 1,73 sekundy, pričom doterajší rekord 1,92 sekundy držia tímy Red Bull a Williams.