Fortuna liga
Klub v srdci: Kvôli ViOn-u aj na kraj sveta!
Autor: Tomáš Zagiba   |   Publikované: Tuesday, 1. March 2016, 16:30

V našej rubrike "Klub v srdci" pomaly ale isto finišujeme. Pred nami sú posledné dva rozhovory. Ešte pred tým, než vám prinesieme vyjadrenia dlhoročného priaznivca Spartaka Trnava, na ktoré mnohí už netrpezlivo čakajú, tu pre vás máme akýsi "špeciál". Na zápasy ViOn-u Zlaté Moravce v poslednej dobe veľa priaznivcov nechodí. Napriek tomu, aj medzi tou hŕstkou, sa nájdu takí, ktorí klubu fandia v dobrom i zlom. Nikto však nie viac ako fanúšička Katka. Veď posúďte sami.

Predstavenie: "Volám sa Katka, mám 26 rokov. ViOn-u fandím od osemnástich, odvtedy aj pravidelne chodím na zápasy."

Aká je vaša prvá spomienka na klub?
"Na zápas ViOn-u som sa prvýkrát vybrala do Bratislavy 8. mája 2007, keď hrali futbalisti FC ViOn na Pasienkoch pamätné finále Slovenského pohára, kde sme vysoko porazili Senec 4:0. Chlapci si ma vtedy získali a odvtedy chodím na každý zápas."

Čo vás primälo k tomu, že ste začali fandiť ViOn-u?
"Ako som už spomenula, tak už po prvom zápase, keď som mala možnosť vidieť hrať našich futbalistov, vo mne ten duel vyvolal dojmy, ktoré sa nedajú slovami ani opísať, bol to pre mňa neskutočný zážitok a práve vďaka nemu som chcela vidieť ďalší zápas. A samozrejme, nebudeme si klamať, ale aj sympatickí futbalisti ViOn-u ma presvedčili o tom, že sa na futbalové zápasy oplatí chodiť. Ani sa mi nečudujte, keď moje oči neustále hľadeli na takých fešákov (úsmev)."

Predsa len, na ženu je dosť nezvyčajné, že chodí pravidelne na futbalové zápasy. Čím si vás tento šport tak získal?
"Síce je to nezvyčajné a veľa ľudí sa tomu možno čuduje, ale ja som si futbal obľúbila od prvej chvíle. Najskôr to začalo sledovaním futbalu v televízii a odkedy som sa zúčastnila zápasu naživo, tak som si futbal natoľko zamilovala, že som si už nevedela predstaviť, že nepôjdem na ďalší zápas. Futbal, a hlavne chlapci z ViOnu, si ma získali (úsmev)."

Ako vnímajú chlapci vo vašom okolí fakt, že medzi sebou majú futbalovú fanynku? Nie je to problém v partnerskom vzťahu?
"Priateľa nemám, ale keď raz budem mať, tak dúfam, že to nebude Slovanista a dovolí mi chodiť na futbal (smiech)."

Sledujete aj iné športy?
"Sledujem hokej, no viac menej len počas majstrovstiev sveta. Futbal je pre mňa srdcovka."

Vy osobne sa venujete nejakému športu? Tiež si rada kopnete do lopty?
"Aktívne sa nevenujem žiadnemu športu, ale človek nikdy nevie. Áno, niekedy si zvyknem s bratom Palim zakopať, ale radšej mám, keď vidím kopať do lopty futbalistov."

Aká je vaša najkrajšia spomienka na klub?
"Spomienok na klub mám neskutočne veľa, o tom by som mohla písať eseje. Ale najkrajšie sa viažu na momenty, keď som mala možnosť cestovať s futbalistami na zápasy. Spomeniem konkrétne moju cestu do Košíc (ešte v roku 2008), kde som sa vybrala sama autobusom a po stretnutí ma prichýlili futbalisti, kde jeden z nich prehlásil, konkrétne Janko Hözl, že som odvážna žena, keď som kvôli nim išla sama do Košíc. Atmosféra v autobuse bola neskutočná, nebol moment, kedy by som sa nezasmiala, hlavne keď som bola dobrým terčom ich srandičiek. Ale musím povedať, že chlapci boli neskutoční a na spomienky s nimi nikdy nezabudnem. Zo začiatku sa veľmi čudovali, že som kvôli nim dokázala precestovať dlhé kilometre do Prešova, Košíc, či do Ostravy, kde sme hrali halový turnaj, ale boli veľmi radi, že majú takú oddanú fanúšičku. Hráči sa mne a mojej mamine stále poďakujú za podporu. Hovoria nám, že sme ich najvernejšie fanúšičky, po zápase nám podajú ruky."

Ako pravidelne chodíte na zápasy Zlatých Moraviec?
"Na všetky zápasy chodím s mojou maminou Lýdiou, na domáce zápasy a na Myjavu s nami chodí aj môj brat Pali. On chodí na ViOn už od roku 2004 a taktiež bol na prvom zápase, keď hral ViOn so Sencom, vtedy ešte v druhej lige. Snažíme sa nevynechať takmer žiadny zápas. Najlepšie je vychutnať si futbal naživo a schuti si zakričať ´ViOn do toho!´"

Ako cestujete na výjazdy?
"Na všetky zápasy chodíme s našimi futbalistami. Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať našim trénerom, vedúcemu mužstva a našim futbalistom. Veľmi si to vážime a oni si vážia našu podporu. Túto sezónu sme boli samé „len“ v Michalovciach, a to len preto, že naši chlapci tam išli už deň pred zápasom. Musím povedať, že cesty s futbalistami stoja za to."

Mali ste chuť niekedy to zabaliť?
"Nie, taký moment sa nikdy nevyskytol a nemyslím si, že niekedy príde. ViOn mám vo svojom srdci a vždy mu budem fandiť. Ja nie som fanúšik úspechu, takže fandím stále, aj keď sa prehrá. Som verná našim klubovým farbám – čiže navždy červená a modrá!"

Dokedy teda budete takto fandiť ViOn-u?
"ViOn-u budem fandiť stále, aj keby sme hrali v nižšej súťaži."

Zaujímavosťou je, že chodievate na zápasy s vašou mamou. Ako to vníma ona?
"Mamina to tiež vníma len pozitívne. Aj ona má veľmi rada futbal, nevie si už predstaviť, že by sme naň nechodili. Naopak, ocinovi sa to stále veľmi nepáči, že sme zakaždým na futbale (smiech)."

Ktorého hráča ste mali/máte najradšej?
"Ako prvý futbalista, ktorý navždy ostane v mojich spomienkach, a ktorého som mala veľmi rada bol Peter Kuračka, s ktorým sme boli kamaráti. Top futbalistom je pre mňa Jhonnes Marques De Souza, ktorého som si veľmi obľúbila, a ktorý nám po každom zápase príde poďakovať, bez rozdielu na to, či prehráme, alebo vyhráme. A takisto Miloš Nikolič, ktorý je mojím veľkým obľúbencom, aj keď už u nás nehrá. Dokonca som dostala od neho aj dres. Nemôžem zabudnúť ani na Danjela Majkiča, Stefana Cebaru, Marka Perišiča, Petra Orávika a Leandre Tawambu, ktorý je našim najlepším strelcom. A aby som nezabudla spomenúť aj Mouroukou Farras Bamba."

Fandíte aj nejakému inému klubu?
"Fandím Chelsea FC. S maminou a s bratom chodíme aj na zápasy do Londýna, 24. mája sme boli na poslednom zápase Premier league Chelsea – Sunderland oslavovať majstrovský titul. Dokonca som mala možnosť stretnúť sa a aj pofotiť sa s futbalistami s Chelsea."

Je podľa vás správne, že ľudia dnes fandia rôznym zahraničným klubom a nezaujímajú sa o dianie u nás doma?
"To je každého osobná vec komu fandí, či už je to domáci klub alebo zahraničný. Možno sa nájde mnoho ľudí, ktorí majú na to iný názor, ale ja si myslím, že nie je na tom nič zlé, keď niekto fandí zahraničnému klubu. Kto sa nezaujíma o svoj domáci klub, tak toho jednoducho neprinútite k tomu, aby mu fandil."

Ako vás vnímajú fanúšikovia súperov?
"Ako som už spomínala, na futbal chodím s mojou maminou a na domáce zápasy aj s bratom. Keďže v poslednej dobe chodíme s maminou samé na vonkajšie zápasy, tak pre každého je to také prekvapujúce, že dve baby samé v sektore hostí. Samozrejme, všade nosíme našu vlajku a fandíme aj dve! Našim futbalistom sa to ráta, že chodíme aj na vonkajšie zápasy a povzbudzujeme ich. S maminou máme veľa zážitkov, hlavne čo sa týka vonkajších zápasov. Všade nás ľudia zastavujú a pýtajú sa nás, ako sme prišli a pod. Hlavne, keď hráme na východe, tak sa každý čuduje, že sme prišli samé tak ďaleko. Dokonca sa chcú s nami fanúšikovia našich súperov aj fotiť, čo je super a vždy nás to poteší. Stretli sme sa už aj s takými fanúšikmi čo nám povedali: ´Baby, vy dve ste legendy´. Máme naozaj veľa zážitkov, fanúšikovia iných klubov sa nám prihovárajú, dokonca nás niektorí zavolajú aj medzi seba. Minulý rok v apríli sa nám také niečo stalo v Košiciach, že nás zavolali chalani z ich fanklubu pred zápasom. Zážitky máme aj z Myjavy, kde mám veľa kamarátov, dokonca sme spolu oslavovali po zápase. Takisto aj v Trnave, kde sa vždy stretneme, pokecáme. Cez futbal som spoznala veľa kamarátov, s ktorými som v kontakte. Dá sa povedať, že všade niekoho poznáme. Keď sme začali chodiť na futbal do sektoru hostí, tak sa každý čudoval, prihovárali sa nám. Samozrejme, boli tam aj nejaké podpichovania, no všetko v dobrom."

Máte nebodaj aj nejaké negatívne zážitky?
"V roku 2012, keď sme hrali Slovnaft Cup v Podbrezovej, tak nám tam chceli ukradnúť vlajku, ale sa im to nepodarilo..."

Máte nejaký obľúbený pokrik?
"Samozrejme, náš obľúbený pokrik je ´ViOn do toho!´"

Prečo podľa vás na futbal nechodí viac takých pravých fanúšikov ako ste vy?
"Máte pravdu, v súčasnej dobe veľa ľudí na futbal nechodí, buď z dôvodu, že sa o to veľmi nezaujímajú, alebo, že si futbalový zápas radšej pozrú pohodlne z domu, čo je niekedy dosť smutné, pretože pravý fanúšik si cestu na štadión vždy nájde. Mám skúsenosti aj s tým, že na zápasy chodia aj takí diváci, ktorí majú v obľube len kritizovať, hlavne keď sa prehrá, ale to je všade a nie len u nás na štadióne. Ale to podľa môjho názoru nie sú praví fanúšikovia. Pravý fanúšik fandí vždy a nielen podľa výsledku."

Ako sa za tie roky, čo fandíte Zlatým Moravciam, menil klub?
"Náš klub prešiel určitými zmenami. Postúpili sme do najvyššej súťaže, vybudovalo sa umelé osvetlenie, zvýšila sa kapacita štadióna, kryté tribúny, vyhrievaný trávnik. Pre nás je náš štadión tým najkrajším."

Ste spokojná so súčasným stavom vo vašom klube z futbalovej stránky?
"Áno."

Ste spokojná so súčasným stavom vo vašom klube, čo sa týka kontaktu klub - fanúšikovia?
"Som spokojná. Máme dobré vzťahy s klubom."

Aký je váš fanúšikovský sen?
"Prajem si, aby sme vyhrali tento ročník Slovnaft Cupu a zahrali si na budúci rok Európsku ligu. Verím našim chlapcom, že to dokážu. Mojím snom je, aby sme si raz zahrali Ligu majstrov, aby sa stretli moje dva najobľúbenejšie kluby, čiže ViOn a Chelsea... "

TIP: Všetky články z našich nových rubrík "Klub v srdci" a "Rasťo Švický radí" nájdete úplne jednoducho v hornej lište pod názvom "Blogy".
Diskusia

Pridajte svoj komentár


Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:


Vstup do diskusie - doteraz 16 prísp., posledný 26.07.2016 15:11:37
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
Juraj73 Upresnenia pre Katku
publ.: 01.03.2016 20:28:48 - 4 reakcie
..mám len dve podstatné veci ku Katkinej spovedi.. škoda že si začala fandiť až po finálovom zápase Slovenského pohára.. tak nemôžeš poznať zlomový zápas v histórii ViOnu Zlomový a historický zápas ViOnu, bol, je a bude semifinálový zápas z predmetného ročníka slovenského pohára, keď sme v odvete dokázali vyhrať nad "ligomajstrovou" Petržalkou ako druholigista 4:2 v dramatickom zápase v ktorom sme prehrávali 1:2 a otočili sme na 4:2 .. ..nezabudnem na to.. to bol môj ten najkrajší a najemotívnejší futbalový zážitok.. vďaka Chomovi a Marekovi Plichtovi som ešte 2 dni nemohol spať.. proste to sa nedá opísať .. tento vyhratý zápas vlial vtedy do chalanov neskutočnú silu a sebavedomie a naštartovalo ich to k výkonom, ktoré im zabezpečili postup do ligy.. finále s nevýrazným Sencom bola malina pamätný a zlomový bol aj zápas v baráži, už si nepamätám s kým, keď Janči Hozl rozhodol o postupe do II. ligy !! ..čo sa týka srdcových fanúšikov ZM.. svojho času si zaslúžil absolutóriom istý Kuko, ktorý držal skupinku fans (red skuls či ako sa volali) a darilo sa im robiť atmosféru už tuším od tretej ligy.. bolo ich počuť a zmohli sa aj na choreá.. škoda tejto doby, že sa nerozvíjala resp. neudržala sa, lebo spolu toho času so zapálenými násťročnými dokázali vytvoriť aj atmosféru.. po pár výjazdoch v prvej lige, kde robili tzv. bordel, čo malo za následok problémy s vedením sa táto skupina vytratila.. a už nikdy sa nepodarilo na to nadviazať :-( ..treba spomenúť skalnú skupinku so spodku hlavnej tribúny, chodia (chodili) aj von a majú klub v srdci taktiež... no Katka, dorazila ma tvoja odpoveď na otázku Ste spokojná so súčasným stavom vo vašom klube, čo sa týka kontaktu klub - fanúšikovia? "Som spokojná. Máme dobré vzťahy s klubom." ..to snáď nemyslíš vážne ??!! ...verím, že si si svoj full servis zo strany klubu zaslúžila, ale úprimne, čo robí klub pre fanúšikov ??!! ... nie pre teba, ale pre fanúšikov ??!! nič !! ale absolútne nič !! dokonca na nich z vysoka se rie !! opakujúce sa nefungovanie oficiálnej stránky, či minimálne, opozdené info na FB.. človek musí zháňať info o prípravných zápasoch výsledkoch a informáciach z kuchyne, kade tade.. žiadna reklama či propagácia, žiadne promo.. nič !!! neskutočné zvratky a vedenie pluje fanúšikovi do očí .. či už s odôvodnením, že pre keho, keď sú to len diváci a neprajníci (čo je síce pravda, lebo takých je na štadióne 2/3) ale na ten zbytok totálne kašlú.. snažia sa všetko ututlať, zahmlievať a nedať do placu nič.. kde sú strely na bránu cez polčas.. kde je zvýhodnené tankovanie pri výhre .. kde je fan shop ??? kde je zvýhodnenie permanetkárov?? ( jeden zápas k dobru - výsmech) proste vzťah klub a fanúšikovia neexistuje !!! ..vzťah klub - Katka možno.. ale vzťah náš klub -fanúšikovia je hanba celej ligy a týmto vyzývam kompetentných aby s tým niečo robili !! ..aby si nepovedali, že "pre koho ??!! " že to nikoho nezaujíma .. boli by ste prekvapení, koľko ľudí, je hladných po informáciach, koľko ľudí potrebuje iba motivovať a stačí ich nakopnúť.. no vy tu dlhodobo nerobíte nič.. je to opakujúca sa hanba !! zamyslite sa nad tým a robte niečo !!!! takže čo »»
Vionisti fanúšikovia
publ.: 02.03.2016 09:13:06 - 1 reakcia
Juraj má pravdu,srdciarmi v spodnej časti hlavnej tribúny sú fanúšikovia,ktorí chodili na futbal už vtedy,keď Katka nevedela o moraveckom futbale nič.To však neznižuje jej terajší záujem a obetavé chodenie aj na zápasy k súperovi.Veľa z tých,čo dnes už k súperom necestujú nezanevrelo na klub,ale majú deti,ktoré hrajú za ViOn v prípravkách,či žiackych súťažiach,tak sa musia venovať tejto futbalovej mladi reprezentujúcej ViOn,a nemôžu organizovať výjazdy,lebo im to časovo nevychádza.Takže toľko pre upresnenie záujmu o podpore ViOnu "vonku"zo strany "srdciarov",ktorí domáce zápasy /ani tie prípravné/ nevynechajú a keď im to vyjde časovo,cestujú vlastnými autami aj k súperovi. »»
DAC reakcia na iny príspevok
publ.: 01.03.2016 18:31:33
Somarina ze niet vernejsich fans od nich... »»
Papo reakcia na iny príspevok
publ.: 01.03.2016 19:48:02
Klobúk dole pred nimi ale uisťujem Ťa , že sú aj vernejší »»
Ryba reakcia na iny príspevok
publ.: 02.03.2016 13:16:37 - 1 reakcia
Nechem nijak znevazovat dve spomenute fanusicky a naozaj klobuk dole pred nimi ale zas najvernejsie na Slovensku? To snad nemyslis vazne. »»
Juraj73 reakcia na iny príspevok
publ.: 02.03.2016 21:48:00 - 1 reakcia
.. Katka, vyjadrila si sa k veci, ktorej jedinej si sa nemusela.. .. resp. čo Ti vadilo, že si si to absolutórium pre mňa nevyslúžila ty ?? ..Trnavský fanúšikovia nepijú a súperovým fanúšikom spievajú oslavné pesničky ?? a sú najlepší pamätáš Katka ?? https://www.youtube.com/watch?v=P-LD16NBFUo toto sú fanúšikovia !! ... hovorí ti niečo pojem ultrass ?? a nabudúce sa vyjadri k podstatnej veci - vzťah klub fanúšik .. jáj to nemôžeš, keď sa rozvážaš klubovým autobusom.. a tento článok nemal byť o tebe , ty si na veľkom omyle.. resp. je veľmi smutné, že si to tak poňala PS: +++++++ A POPROSÍM REDAKCIU PROFUTBAL NECENZUROVAŤ, je to plytké a úbohé !! »»
:: ::
 

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Proti Nitre sa na ľade vyložene bavil a to čo predviedol pred tým mojim prvým gólom bola krása. Najprv si tam položil obrancu, potom brankára a ešte mi to naservíroval do prázdnej bránky. Takýto hráč predstavuje pre tím obrovský prínos," velebil Miklíkov výkon Ladislav Nagy.
"Prehrali sme zaslúžene, domáci boli lepším mužstvom. Škoda štyroch gólov v presilovkách, v tejto hernej činnosti je SKA silné a veľmi ťažko sa im vzdoruje," povedal Říha
"Americká rodina ma vzala na vianočný zápas Minnesoty proti Montrealu. Bol to neopísateľný zážitok. Celý zápas som mal na chrbte zimomriavky a hádam som ani nedýchal. Tam som videl, čo je to tá veľká NHL," hovorí Peter Valent pre hokej.sk
"V tíme sa bohužiaľ objavilo infekčné vírusové ochorenie. Potvrdili ho len u jedného hráča, ale následne bola spustená celá inkubačná procedúra kombinovaná s vyšetreniami a testami krvi. Momentálne sa čaká a sami nevieme ako dlho tento stav potrvá," uviedol J. Tabaček pre hokej.sk
 

To najlepšie z F1.sk

foto
Prečo by mal Mercedes s neohlásenou zastávkou v boxoch najväčšie problémy?
Max Verstappen stratil pri neohlásenej zastávke v boxoch takmer trinásť sekúnd. Ak by bol pretekárom Mercedesu, dopadol by ešte horšie...
foto
Andretti: Dajte im 1 000 koní a uvidíme, kto ovládne tú príšeru
"Osobne si myslím, že momentálne zažívame jednu z najlepších jazdeckých generácií v histórii Formuly 1," zdôraznil Mario Andretti.
foto
Vládne v Mercedese ticho pred búrkou? Wolff sa bojí erupcie sopky
"Je to veru zaujímavé, pretože tu nemáme žiadne hry," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Nie je tu žiadna psychologická vojna, akú sme registrovali v posledných rokoch. Obaja sú dobre naladení, ale ja som neprestajne skeptický."
foto
Vo Williamse to vrie hnevom na Alonsa, vraj mal byť potrestaný
"Aj napriek tomu, že trafil Felipeho, tak opustil trať. Felipeho teda využil ako brzdu, ale aj tak vyšiel až mimo trate. No a o niekoľko kôl spravil to isté so Sainzom. Toho síce netrafil, ale bol tak ďaleko mimo trate, že som mal pocit, akoby išiel niekde do Mexika," sťažoval sa Pat Symonds.
 

   TabuľkaZVRP B
  1.ZILI Žilina131111 33:834
  2.PODB Podbrezová13841 16:428
  3.SLOV Slovan Bratislava13724 23:1623
  4.MYJA Myjava13724 15:1223
  5.TRNA Trnava13553 16:1420
  6.RUZO Ružomberok13535 26:2118
  7.MICH Michalovce13535 14:1918
  8.TREN Trenčín13526 18:2217
  9.SENI Senica13328 11:1711
  10.PRES Prešov13247 7:2210
  11.DACD Dunajská Streda13157 13:228
  12.ZLMO Zlaté Moravce13139 10:256
  Najlepší kanonieri
  8 g: Otubanjo (Žilina), Hlohovský (Žilina)
  7 g: Soumah (Slovan Bratislava)
  6 g: Kolár (Myjava), Mareš (Ružomberok), Janga (Trenčín), Škvarka (Žilina)
  4 g: Olasunkanmi (Prešov), Bala (Trenčín), Lopez (Senica), Škutka (Michalovce), Špalek (Žilina)
  3 g: celkom 15 hráčov
  Žlté karty
  5 ŽK: Mikovič (Trnava), Štepanovský (Dunajská Streda), Jacko (Prešov), Šimčák (Michalovce)
  4 ŽK: celkom 9 hráčov
  Červené karty
  1 ČK: Kolár (Myjava), Králik (Žilina), Štepanovský (Dunajská Streda), Udeh (Trenčín), Godál (Trnava), Tambe (Trnava), Shalu (Trenčín), Kopičár (Senica), Březina (Senica)
  Vlastné góly
  1 vl.g.: Kapor (Zlaté Moravce), Březina (Senica), Pintér (Zlaté Moravce)
  Góly z pokutového kopu
  3 g: Lopez (Senica), Soumah (Slovan Bratislava)
  1 g: celkom 11 hráčov

  Tipovacia súťaž SLAPSHOT!

  streda - 26.10.2016
  Česko - I. liga1 záp.
  Taliansko - Serie A 8 záp.
  štvrtok - 27.10.2016
  Taliansko - Serie A 1 záp.
  piatok - 28.10.2016
  Nemecko - Bundesliga1 záp.
  Španielsko - Primera Division1 záp.
  Francúzsko - Ligue 11 záp.
  Holandsko - Eredivisie1 záp.
  Turecko - Süper Lig1 záp.
  Vy odporúčate ...
  Vyhľadávanie na Profutbal.sk
   
   
  Zápasy a výsledky
   
  Vygenerované za 11 ms. :: Country :: Region :: City