Myjava si vezie z Dunajskej Stredy bod za remízu (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 28. February 2016, 14:56

Fortuna liga, 20. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 49. Sarr - 50. Kolár. Rozhodoval: Glova, ŽK: Černáček, Pekár (obaja Myjava), 3103 divákov.

DAC: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Ljubicic, Huk (76. Horváth) - Pape Sarr, Ľupták (55. Štepanovský), Pačinda - Szarka (30. Polievka)

Myjava: Hruška - Beňo, Černáček, Banovič, Machovec - Kóňa - Daniel, Pekár, Kolár, Duga (75. Bílovský) - Sládek (72. Škutka)

Po dlhých 85-tich dňoch sa vrátil futbal opäť na dunajskostredský štadión, ktorý začína svoju poslednú jar v najvyššej súťaži. V drese Dunajskej Stredy sa predstavil aj Tomáš Huk, ktorý prišiel v zimnom prestupovom období, na strane hostí debutoval Machovec. Prvý vážnejší pokus prišiel v siedmej minúte, po krásnej akcií centroval z ľavej strany Davis a hlavičkoval nad bránu Ľupták. O minútu neskôr mohol zakončiť Szarka, ale loptu netrafil ideálne. V dvanástej minúte Beňov center mohol skončiť v bráne, ale Tujvel bol na pozore. O dve minúty neskôr po rohovom kope Pačindu sa dostala odrazená lopta pred Sarra, ale jeho lopta letela tesne nad. V dvadsiatej minúte pred bránou Myjavy horelo, najprv skúšal z priameho kopu Pačinda, po rohovom kope nastrelil Hrušku Banovič. V 25. minúte ma gól na kopačkách Pačinda, po priamom kope letela lopta tesne vedľa brány. V 30. minúte došlo k nútenému striedaniu, zraneného Szarku striedal Polievka. V poslednej štvrťhodine prišli šance Myjavy, v 32. minúte mohol rútiť sám na bránu Sládek, ale bol v postavení mimo hry. Do konca prvého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim na výbornú, po centri Brašeňa a strelu Ljubicica sa dostala odrazená lopta k Sarrovi, ktorý nezaváhal - 1:0. Ešte ani nevychladli emócie, o minútu už bolo vyrovnané, Kolár poslal loptu do siete - 1:1. V 54. minute po rohovom kope hostí hlavičkoval na bránu Machovec, Tujvel vytlačil loptu na roh. O tri minúty neskôr skúšal strelou Sarr, lopta tesne minula bránu. V 59. minúte vyslal štiplavú strelu Daniel, ale Tujvel bol opäť na mieste. V 66. a 68. minúte prišlí chvíle Pačindu, ktorý dva krát zahrával priamy kop, ale tesne minul Hruškovu bránu. V 83. minúte mohli skórovať hostia, po centri Daniela poslal loptu z prvej Škutka vedľa brány. Na konci zápasu sa už stav nezmenil, mužstvá sa tak rozišli nerozhodne.

Tomislav Marić, tréner DAC-u: "Som rád, že po trojmesačnej prestávke sme hrali súťažný zápas. Videli sme dobrý zápas z obidvoch strán. Vedeli sme, že silnou stránkou Myjavy sú protiútoky. Mali sme dosť šancí, podarilo sa nám ísť do vedenia. Čo môžem vytknúť mojim hráčom, že nesmieme dostať rýchle góly. Remíza 1:1 je spravodlivá. Gratulujem hráčom k výsledku. V stredu nás čaká ďalší zápas, musíme sa rýchlo zregenerovať."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Z nášho pohľadu sme podali taktický, organizovaný výkon. Hlavne druhý polčas bol otvorený s rýchlym prechodom do útoku. Remíza je spravodlivá. Domáci aj my sme mali situácie, ale remíza svedčí."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Nechcem tu polemizovať o rozhodovaní arbitrov počas zápasu, ale to vylúčenie Kopitara... V zápase sme videli viac takýchto situácií. To rozhodnutie bolo zlomovým bodom zápasu," povedal tréner Krueger
Piatkové ôsme kolo Tipsport ligy naservíruje priaznivcom hokeja hneď dva veľké šlágre. Pod Zoborom na seba narazia jediné dva doposiaľ neporazené tímy v riadnom hracom čase a vo Zvolene odohrajú ďalšie derby rivalov od rieky Hron.
"Nejaké rezervy tam ešte určite budú, ale dovolím si povedať, že po korčuliarskej stránke som sa vo Fínsku zlepšil. Dokonca som tam mal aj individuálne tréningy s krasokorčuliarskou trénerkou," hovorí D. Boldižár pre hokej.sk
"Teraz sa nám lúčil Jurko Kuric, tak nás na rozlúčku potešil kurčiatkami. Milan Jurčina nám pred svojim odchodom nechal v šatni po rumbe a lízatku. Vždy si tam niečo nájdeme. Sme tam jedna partia a spoločne ťaháme za jeden povraz," hovorí pre hokej.sk Martin Kriška.

To najlepšie z F1.sk

foto
Vettel má dôležitú správu: Môžeme vyhrať
"Keď sa pozriete na posledné preteky, tak pre nás je azda lepšie, ak je o niečo teplejšie," avizuje Kimi Räikkönen.
foto
V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, druhou silou je Ferrari
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Malajzie bol opäť najrýchlejší Mercedes, ale jeho jazdci si poradie vymenili: prvé miesto tentoraz obsadil Lewis Hamilton, druhý bol Nico Rosberg.
foto
Vettel a Ferrari predstavili LaFerrari Aperta, vo videu sa objavil aj Michael Schumacher
Ferrari prinieslo na trh nové športové auto LaFerrari Aperta, ktorého cena predstavuje takmer dva milióny eur (VIDEO).
foto
V prvom tréningu najrýchlejší Rosberg, Magnussen v plameňoch! (VIDEO)
Hlavnou udalosťou prvého voľného tréningu pred VC Malajzie bol požiar monopostu Kevina Magnussena v boxovej uličke. Dánsky pretekár absolvoval inštalačné kolo, aby sa následne vrátil na rýchlu kontrolu auta do boxov. Keď však bol zatláčaný dnu do garáže, spod krytu motora vyšľahli plamene.