Myjava si vezie z Dunajskej Stredy bod za remízu (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 28. February 2016, 14:56

Fortuna liga, 20. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 49. Sarr - 50. Kolár. Rozhodoval: Glova, ŽK: Černáček, Pekár (obaja Myjava), 3103 divákov.

DAC: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Ljubicic, Huk (76. Horváth) - Pape Sarr, Ľupták (55. Štepanovský), Pačinda - Szarka (30. Polievka)

Myjava: Hruška - Beňo, Černáček, Banovič, Machovec - Kóňa - Daniel, Pekár, Kolár, Duga (75. Bílovský) - Sládek (72. Škutka)

Po dlhých 85-tich dňoch sa vrátil futbal opäť na dunajskostredský štadión, ktorý začína svoju poslednú jar v najvyššej súťaži. V drese Dunajskej Stredy sa predstavil aj Tomáš Huk, ktorý prišiel v zimnom prestupovom období, na strane hostí debutoval Machovec. Prvý vážnejší pokus prišiel v siedmej minúte, po krásnej akcií centroval z ľavej strany Davis a hlavičkoval nad bránu Ľupták. O minútu neskôr mohol zakončiť Szarka, ale loptu netrafil ideálne. V dvanástej minúte Beňov center mohol skončiť v bráne, ale Tujvel bol na pozore. O dve minúty neskôr po rohovom kope Pačindu sa dostala odrazená lopta pred Sarra, ale jeho lopta letela tesne nad. V dvadsiatej minúte pred bránou Myjavy horelo, najprv skúšal z priameho kopu Pačinda, po rohovom kope nastrelil Hrušku Banovič. V 25. minúte ma gól na kopačkách Pačinda, po priamom kope letela lopta tesne vedľa brány. V 30. minúte došlo k nútenému striedaniu, zraneného Szarku striedal Polievka. V poslednej štvrťhodine prišli šance Myjavy, v 32. minúte mohol rútiť sám na bránu Sládek, ale bol v postavení mimo hry. Do konca prvého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim na výbornú, po centri Brašeňa a strelu Ljubicica sa dostala odrazená lopta k Sarrovi, ktorý nezaváhal - 1:0. Ešte ani nevychladli emócie, o minútu už bolo vyrovnané, Kolár poslal loptu do siete - 1:1. V 54. minute po rohovom kope hostí hlavičkoval na bránu Machovec, Tujvel vytlačil loptu na roh. O tri minúty neskôr skúšal strelou Sarr, lopta tesne minula bránu. V 59. minúte vyslal štiplavú strelu Daniel, ale Tujvel bol opäť na mieste. V 66. a 68. minúte prišlí chvíle Pačindu, ktorý dva krát zahrával priamy kop, ale tesne minul Hruškovu bránu. V 83. minúte mohli skórovať hostia, po centri Daniela poslal loptu z prvej Škutka vedľa brány. Na konci zápasu sa už stav nezmenil, mužstvá sa tak rozišli nerozhodne.

Tomislav Marić, tréner DAC-u: "Som rád, že po trojmesačnej prestávke sme hrali súťažný zápas. Videli sme dobrý zápas z obidvoch strán. Vedeli sme, že silnou stránkou Myjavy sú protiútoky. Mali sme dosť šancí, podarilo sa nám ísť do vedenia. Čo môžem vytknúť mojim hráčom, že nesmieme dostať rýchle góly. Remíza 1:1 je spravodlivá. Gratulujem hráčom k výsledku. V stredu nás čaká ďalší zápas, musíme sa rýchlo zregenerovať."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Z nášho pohľadu sme podali taktický, organizovaný výkon. Hlavne druhý polčas bol otvorený s rýchlym prechodom do útoku. Remíza je spravodlivá. Domáci aj my sme mali situácie, ale remíza svedčí."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Vytiahnutá postava, šikovné ručičky a večný úsmev. Takto sme poznali útočníka Jána Sýkoru počas jeho pôsobenia v našej najvyššej súťaži. Po troch rokoch v Čechách sa k tomu pridali i väčší dôraz pred bránkou a taktická vyspelosť.
Popradskí hokejisti vstupovali do 69. ročníka domáceho turnaja o Tatranský pohár s úmyslom obstáť v súbojoch proti súperom, ktorí sú z pohľadu rozpočtovej a kvalitatívnej úrovne niekde úplne inde.
„Bol som prekvapený, koľko ich došlo až sem na Slovensko. Veľmi si to tu užívajú a aj sa ma pýtali, ako je možné, že vo Švédsku stojí pivo osem eur a tu euro,“ pousmial sa Libor Hudáček.
Miloš Říha: "Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovali"

To najlepšie z F1.sk

foto
Red Bull prevzal velenie, v druhom tréningu najrýchlejší Verstappen!
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Belgicka sa v najlepšom svetle predviedli pretekári Red Bullu. Najrýchlejší bol Max Verstappen a druhé miesto obsadil jeho kolega Daniel Ricciardo, pričom obaja boli lepší ako Nico Rosberg v priebehu ranného diania.
foto
Alonsov trest narástol na 35 miest, Hamiltonov na 30
McLaren potvrdil, že Alonso dostane pred druhým tréningom nový spaľovací motor, nové turbo, nové jednotky MGU-K i MGU-H, novú batériu i novú jednotku kontrolnej elektroniky. Keďže ide už o šieste kusy a na sezónu ich bolo povolených len päť, jeho trest bude predstavovať 35 miest.
foto
V prvom belgickom tréningu bol jasne najrýchlejší Rosberg
V úvodnom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Belgicka boli podľa očakávania najrýchlejší pretekári Mercedesu. Nico Rosberg sa ako jediný dostal pod úroveň 1:49, kolega Lewis Hamilton na neho stratil viac ako sedem desatín sekundy! Tretie miesto patrilo Kimimu Räikkönenovi.