Fortuna liga
Slovan ozbíjal Trenčín a zdramatizoval súboj o titul! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Saturday, 27. February 2016, 16:33

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom šlágri dvadsiateho kola Fortuna ligy na ihrisku lídra súťaže AS Trenčín 2:0. Slovanisti tak znížili stratu na svojho sobotňajšieho súpera, ktorý vedie tabuľku už len s náskokom štyroch bodov.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 8. Kubík, 41. Priskin. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Milinkovič - Schet, Šulek. 3500 divákov (vypredané)

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Udeh (46. Lawrence), Kleščík Madu – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Bero, Rabiu, Schet (58. Kalu) – Van Kessel

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Salata, Sekulić, Zreľák – Simović, de Kamps (64. Scott) – Priskin, Kubík (73. Savičevič), Milinkovič – Vittek (81. Crnkic)

Prvé veľké derby jarnej časti prinieslo v prvom polčase kvalitný futbal. Aktívnejšie v ňom začali Trenčania. Tí si už v úvodných minútach vybojovali tri rohové kopy, avšak ani jeden z nich nebezpečenstvo nepriniesol. Priamy kop Milinkoviča upratal do bezpečia v šiestej minúte kapitán Kleščík. O dve minúty chyboval v rozohrávke Udeh, Vittek vysunul Kubíka, ktorý v nájazde na Šemrinca nemal problém otvoriť skóre zápasu. V jedenástej minúte Slovanisti podnikli rýchly protiútok. Milinkovič našiel v päťke nekrytého Vitteka. Ten však zblízka trestuhodne napálil iba do Šemrinca. V osemnástej minúte mohol vyrovnať Bero. Dostal loptu za obranu, ale z vnútra šestnástky vysoko prepálil. O dve minúty Bero vybojoval loptu pre Van Kessela. Ten ani na dvakrát neprestrelil pozorného Muchu. V 23. min sa parádičkou predviedol Kleščík, keď po rohovom kope nožničkami trafil brvno brány Slovana. Hra sa po veľmi aktívnej prvej dvadsaťpäťminútovke ukľudnila. Najväčší tlak domácich opadol a hostia sa snažili hrať na brejky. Až v 37. min zostal vo vnútri šestnástky nikým neatakovaný Bero. Loptu však dobre netrafil. O dve minúty hlavička Van Kessela minula cieľ. V závere úvodného polčasu prišla chyba v zadných radoch Trenčína, ktorú umiestnenou strelou gólovo zakončil Priskin.

Lopta bola aj po prestávke viac na domácich kopačkách. V hre majstra však chýbala väčšia ľahkosť pri rozbíjaní slovanistickej obrany. Až v 62. min po centri Van Kessela chýbalo Maierhoferovi málo, aby strelil kontaktný gól. Bratislavský tím sa stiahol pred vlastné pokutové územie a zodpovedne ho bránil, preto sa Trenčín utiekal k vysokým centrovaným loptám na Maierhofera. Tie poväčšinou končili v rukaviciach pozorného Muchu. Šancí tak nepribúdalo a Slovan vďaka cenným trom bodom z Trenčína stiahol náskok súpera na štyri body.

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Na prvé jarné kolo sme sa dôsledne pripravovali. Štart do zápasu sme mali celkom dobrý, až sme urobili jednu chybu a súper má brejkových hráčov, ktorí dokážu využívať takéto šance. V prvom polčase sme mali aj my šance, ale realizácia nebola taká, akú sme si predstavovali, čo nás stálo lepší výsledok. Súper vedomí si svojho náskoku hral rozumne v bloku a spoliehal sa na kontry. Z výsledku sme sklamaní, ale prehry patria k futbalu."

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Bol to veľmi ťažký zápas proti veľmi silnému súperovi. Celý tím musel tvrdo pracovať od prvej minúty. Hráči sa sústredili celý zápas. Takticky to bol veľmi dobrý zápas, čo odzrkadľuje výsledok. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, v takýchto ťažkých zápasoch ich potrebujeme, aby boli dvanástym hráčom."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 50 prísp., posledný 02.03.2016 09:25:30
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
Samuel reakcia na iny príspevok
publ.: 27.02.2016 20:26:42
kto tam vyhral? také mužstvo ani neexistuje. »»
:: ::

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Do třineckej šatne vchádzal po poslednom zápase na Tatranskom pohári ako posledný a nebol sám. Za ruku si do nej viedol aj synčeka Adamka oblečeného do dresu Amuru Chabarovsk.
Najstarší hokejový turnaj na Slovensku napísal už svoju 69. kapitolu. A hoci má už Tatranský pohár bradu ako Matuzalem, drží sa stále vo výbornej kondícii. Tento ročník sa dokonca do histórie zapíše ako jeden z najlepšie obsadených vôbec
Andrej Kmeč: "Bolo vidieť na chalanoch, že mali chuť. Chceli pred domácimi divákmi vybojovať prvé víťazstvo v Lige majstrov"
"Toto je môj, dá sa povedať, že odrazový mostík do sveta. Je veľmi pekné a milé od vedenia a trénerov, že mi ponúkajú nejakú zmluvu. Ja by som veľmi rád pomohol hráčom Popradu, ale vidím to tak, že pôjdem niekam na sever,“ povedal

To najlepšie z F1.sk

foto
Verstappen vs Räikkönen: Boje, ktoré vyvolali emócie (VIDEO)
"Jeho jediný záujem je kompletne ma vytlačiť z trate!" sťažoval sa Kimi Räikkönen. "Ale no tak, veď toto je už **** šialené. Veď on **** zatáča doprava keď som v plnej rýchlosti."
foto
Rosberg ovládol Spa, Magnussen ťažko havaroval!
Víťazom Veľkej ceny Belgicka sa stal Nico Rosberg, ktorý bez väčších problémov využil množstvo trestov Lewisa Hamiltona. Najlepší bol v kvalifikácii a prvé miesto si udržal aj počas celých pretekov. Napokon zvíťazil pred Danielom Ricciardom z Red Bullu a práve pred Hamiltonom.
foto
Verstappen sa postaral o obrovský boom (FOTO)
"Radi by sme to zopakovali aj na iných okruhoch, ale musíme prísť na to, či je to vôbec legálne," povedal o dymovnici šéf Verstappenovho fanklubu Bas van Bodegraven.
foto
Obaja jazdci Ferrari doplatili na poslednú zákrutu, Kimi mal na pole position
"Rozhodne sme mali šancu dostať sa na pole a ak by som v prvej jazde v Q3 nevyšiel mimo trate, bolo by to jednoduchšie. Ale čo už," konštatuje Kimi Räikkönen.