Fortuna liga
Slovan ozbíjal Trenčín a zdramatizoval súboj o titul! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Saturday, 27. February 2016, 16:33

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom šlágri dvadsiateho kola Fortuna ligy na ihrisku lídra súťaže AS Trenčín 2:0. Slovanisti tak znížili stratu na svojho sobotňajšieho súpera, ktorý vedie tabuľku už len s náskokom štyroch bodov.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 8. Kubík, 41. Priskin. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Milinkovič - Schet, Šulek. 3500 divákov (vypredané)

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Udeh (46. Lawrence), Kleščík Madu – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Bero, Rabiu, Schet (58. Kalu) – Van Kessel

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Salata, Sekulić, Zreľák – Simović, de Kamps (64. Scott) – Priskin, Kubík (73. Savičevič), Milinkovič – Vittek (81. Crnkic)

Prvé veľké derby jarnej časti prinieslo v prvom polčase kvalitný futbal. Aktívnejšie v ňom začali Trenčania. Tí si už v úvodných minútach vybojovali tri rohové kopy, avšak ani jeden z nich nebezpečenstvo nepriniesol. Priamy kop Milinkoviča upratal do bezpečia v šiestej minúte kapitán Kleščík. O dve minúty chyboval v rozohrávke Udeh, Vittek vysunul Kubíka, ktorý v nájazde na Šemrinca nemal problém otvoriť skóre zápasu. V jedenástej minúte Slovanisti podnikli rýchly protiútok. Milinkovič našiel v päťke nekrytého Vitteka. Ten však zblízka trestuhodne napálil iba do Šemrinca. V osemnástej minúte mohol vyrovnať Bero. Dostal loptu za obranu, ale z vnútra šestnástky vysoko prepálil. O dve minúty Bero vybojoval loptu pre Van Kessela. Ten ani na dvakrát neprestrelil pozorného Muchu. V 23. min sa parádičkou predviedol Kleščík, keď po rohovom kope nožničkami trafil brvno brány Slovana. Hra sa po veľmi aktívnej prvej dvadsaťpäťminútovke ukľudnila. Najväčší tlak domácich opadol a hostia sa snažili hrať na brejky. Až v 37. min zostal vo vnútri šestnástky nikým neatakovaný Bero. Loptu však dobre netrafil. O dve minúty hlavička Van Kessela minula cieľ. V závere úvodného polčasu prišla chyba v zadných radoch Trenčína, ktorú umiestnenou strelou gólovo zakončil Priskin.

Lopta bola aj po prestávke viac na domácich kopačkách. V hre majstra však chýbala väčšia ľahkosť pri rozbíjaní slovanistickej obrany. Až v 62. min po centri Van Kessela chýbalo Maierhoferovi málo, aby strelil kontaktný gól. Bratislavský tím sa stiahol pred vlastné pokutové územie a zodpovedne ho bránil, preto sa Trenčín utiekal k vysokým centrovaným loptám na Maierhofera. Tie poväčšinou končili v rukaviciach pozorného Muchu. Šancí tak nepribúdalo a Slovan vďaka cenným trom bodom z Trenčína stiahol náskok súpera na štyri body.

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Na prvé jarné kolo sme sa dôsledne pripravovali. Štart do zápasu sme mali celkom dobrý, až sme urobili jednu chybu a súper má brejkových hráčov, ktorí dokážu využívať takéto šance. V prvom polčase sme mali aj my šance, ale realizácia nebola taká, akú sme si predstavovali, čo nás stálo lepší výsledok. Súper vedomí si svojho náskoku hral rozumne v bloku a spoliehal sa na kontry. Z výsledku sme sklamaní, ale prehry patria k futbalu."

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Bol to veľmi ťažký zápas proti veľmi silnému súperovi. Celý tím musel tvrdo pracovať od prvej minúty. Hráči sa sústredili celý zápas. Takticky to bol veľmi dobrý zápas, čo odzrkadľuje výsledok. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, v takýchto ťažkých zápasoch ich potrebujeme, aby boli dvanástym hráčom."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov tohto duelu TU!

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

Vstup do diskusie - doteraz 50 prísp., posledný 02.03.2016 09:25:30
Zobrazuje sa niekoľko vybraných názorov z diskusie, ktoré naši čitatelia označili ako najlepšie.
Samuel reakcia na iny príspevok
publ.: 27.02.2016 20:26:42
kto tam vyhral? také mužstvo ani neexistuje. »»
:: ::

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Momentálne sme veľmi nahnevaní, čo je dobrá vec. Zároveň sme sebavedomí z toho, čo sme dnes videli, čo však ešte zvyšuje našu frustráciu. Som presvedčený, že v druhom finálovom dueli zabojujeme viac," odkázal tréner Krueger
Ešte vlani boli na jednej lodi. Otec a syn prežívali spoločne úspechy i neúspechy popradského tímu a keď mladší z dvojice Paukovčekovcov spálil gólovú tutovku, mohol sa po návrate na striedačku "tešiť" na otcovské výčitky.
"Vzhľadom na nepresvedčivé výkony sa vedenie klubu okamžite rozhodlo prerušiť spoluprácu s pánom Chudým," potvrdil generálny manažér Michal Tóth
Štefan Fabian vstúpil do sezóny po červenom koberci. Na záver letného Tatranského pohára na ňom preberal ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja, pred nedeľňajším zápasom proti Zvolenu si pre zmenu užíval ovácie publika pri pózovaní s dresom s číslom 900 na chrbte.

To najlepšie z F1.sk

foto
Jeden z tímov vraj pripravuje nezvyčajne dlhé auto
"Interesantná oblasť sa bude nachádzať medzi prednými kolesami a bočnicami," hovorí Andy Green z Force Indie. "Pravidlá totiž dajú viac priestoru pre deflektory a v tejto oblasti umožnia väčšiu tvorivú voľnosť."
foto
Berger: Jazda v F1 musí byť ako jazda na guli z kanóna!
"Ak by sme mali polovičný grip a o tretinu vyšší výkon, tak by boli autá neuveriteľne ťažko ovládateľné. Prišli by chyby, jazdci by strácali kontrolu. Bolo by to spektakulárne. Týmto smerom by sa mala Formula 1 uberať," odkazuje Gerhard Berger.