Serie A
Neapol aj vďaka Hamšíkovmu gólu na čele Serie A, druhý je Juventus (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 23:35

NEDEĽA

Futbalisti SSC Neapol sa vrátili na čelo talianskej Serie A. V nedeľňajšom dueli devätnásteho kola "rozobrali" nováčika z Frosinone a na jeho trávniku triumfovali 5:1. Výbornú formu potvrdil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý vsietil jeden gól a skóroval už v treťom ligovom dueli v rade.

Neapol mal od začiatku zápas vo svojich rukách. V dvadsiatej minúte sa presadil prvýkrát, keď Raul Albiol umiestnil do siete roh Jorginha. Už o desať minút sa zapísal do streleckej listiny premenenou penaltou aj Higuain a hostia odišli na prestávku s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán ich aktivita neutíchla. Zápas si užívali, herne v ňom dominovali a miestami sa blížili k osemdesiatpercentnému držaniu lopty. V 59. minúte prišla Hamšíkova gólová chvíľa. Slovenský reprezentant sa presadil po peknej individuálnej akcii zo stredu ihriska, prenikol až pred šestnástku súpera, spoza ktorej upravil ľavačkou k tyči na 3:0. Už o minútu si spravil kužele z obrancov súpera Higuain a pridal štvrtý gól. Dominanciu hostí podčiarkol v 71. minúte aj striedajúci Manolo Gabbiadini. Domácim sa v závere napokon podarilo korigovať na konečných 1:5 po presnom zakončení Paola Sammarca.

Neapol vystriedal na čele Inter Miláno, ktorý podľahol doma US Sassuolo Calcio 0:1. O výsledku vyrovnaného stretnutia rozhodla až 95. minúta, v ktorej nariadenú penaltu premenil Domenico Berardi.

Na druhom mieste sa nachádza majster Juventus Turín, ktorý triumfoval na ihrisku Sampdorie Janov 2:1 a predĺžil tak víťaznú sériu v lige už na deväť stretnutí. "Stará dáma" stráca na vedúci Neapol dva body, rovnako ako tretí Inter. Slovenský legionár v službách Sampdorie David Ivan prišiel na ihrisko v 37. minúte, keď vystriedal zraneného Roberta Soriana.

Inter Miláno - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Berardi (z 11 m)

Atalanta Bergamo - FC Janov 0:2 (0:0)
Góly: 79. Džemaili, 81. Pavoletti

FC Bologna - Chievo Verona 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pepe

Frosinone - SSC Neapol 1:5 (0:2)
Góly: 81. Sammarco - 20. Albiol, 30. a 60. Higuain (prvý z 11 m), 59. HAMŠÍK, 72. Gabbiadini
M. HAMŠÍK hral za hostí do 78. min., v 59. min. dal gól

FC Turín - FC Empoli 0:1 (0:0)
Gól: 56. Maccarone

Hellas Verona - FC Palermo 0:1 (0:1)
Gól: 27. Vazquez

Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (0:1)
Góly: 64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira, ČK: 90.+4 Moisander (Sampdoria)
D. Ivan (Sampdoria) prišiel na ihrisko v 37. min.

SOBOTA

Slovenský futbalista Juraj Kucka si otvoril gólový účet v drese AC Miláno. V sobotňajšom šlágri devätnásteho kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu, keď v 50. minúte hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove sa reprezentačný stredopoliar naposledy tešil z gólu ešte vlani 23. mája ako hráč FJ Janov v zápase proti Interu Miláno (3:2).

Kucka sa najskôr v sobotňajšom stretnutí zapísal do štatistík pred uplynutím polhodiny hry, keď videl žltú kartu. To však už hostia prehrávali 0:1, vo štvrtej minúte otvoril skóre po štandardnej situácii Antonio Rudiger. "Rossoneri" sa napokon dočkali vyrovnania po zmene strán, Kucka si ideálne nabehol na center Keisukeho Hondu sprava a hlavou pri zadnej tyči poslal loptu do siete.

Druhá Fiorentina podľahla Laziu Rím 1:3. Gólovú prestrelku videli diváci v nadstavenom čase, keď tím z hlavného mesta prekonal brankára hneď dvakrát a domáci korigovali výsledok zásluhou Argentínčana Roncagliu.

AS Rím - AC Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 4. Rudiger - 50. KUCKA

Gól Juraja Kucku:

Fiorentina – Lazio Rím 1:3 (0:1)
Góly: 90.+3 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+2 Milinkovič-Savič, 90.+6 Felipe Anderson

Carpi – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 26. Pasciuti, 70. Lollo – 72. Zapata

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

HK Nitra - HC Škoda Plzeň 1:1 po druhej tretine
"Toto je môj, dá sa povedať, že odrazový mostík do sveta. Je veľmi pekné a milé od vedenia a trénerov, že mi ponúkajú nejakú zmluvu. Ja by som veľmi rád pomohol hráčom Popradu, ale vidím to tak, že pôjdem niekam na sever,“ povedal
„Mal som ponuky aj z Čiech, kde som mohol ostať. Množstvo ponúk som mal aj zo Slovenska,“ povedal v rozhovore pre HOKEJ.sk krídelník Tomáš Sýkora
"U Hudáčkovcov je svadba každý rok a do Harichoviec tak jazdím pravidelne," rozosmial sa sympatický český obranca Petr Zámorský. "Už som tam skoro ako doma. Dokonca už rozumiem aj východniarskemu nárečiu."

To najlepšie z F1.sk

foto
Obaja jazdci Ferrari doplatili na poslednú zákrutu, Kimi mal na pole position
"Rozhodne sme mali šancu dostať sa na pole a ak by som v prvej jazde v Q3 nevyšiel mimo trate, bolo by to jednoduchšie. Ale čo už," konštatuje Kimi Räikkönen.
foto
Mercedes nemá výkonnostnú výhodu, Hamilton si pre trest vybral zlé miesto
"Rýchli sme neboli preto, lebo je tu veľmi horúco a tlaky v pneumatikách, ktoré pre tento víkend stanovilo Pirelli, sú veľmi vysoké," vysvetľuje Nico Rosberg.
foto
Verstappen prekonal 55-ročný rekord Rodrígueza, vraj mohol byť aj rýchlejší
"Byť na okruhu s dlhými rovinkami tak blízko k Mercedesu... tak s tým môžeme byť mimoriadne spokojní," skonštatoval Max Verstappen.
foto
Belgickú pole vybojoval Rosberg, Verstappen a Räikkönen mu boli v pätách!
Kvalifikácia na VC Belgicka rozhodla o tom, že z prvých troch miest do pretekov vyštartujú jazdci troch rôznych tímov! Najsilnejší bol v sobotu podľa očakávaní Nico Rosberg z Mercedesu, druhý skončil Max Verstappen z Red Bullu a tretí Kimi Räikkönen z Ferrari!