Serie A
Neapol aj vďaka Hamšíkovmu gólu na čele Serie A, druhý je Juventus (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 23:35

NEDEĽA

Futbalisti SSC Neapol sa vrátili na čelo talianskej Serie A. V nedeľňajšom dueli devätnásteho kola "rozobrali" nováčika z Frosinone a na jeho trávniku triumfovali 5:1. Výbornú formu potvrdil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý vsietil jeden gól a skóroval už v treťom ligovom dueli v rade.

Neapol mal od začiatku zápas vo svojich rukách. V dvadsiatej minúte sa presadil prvýkrát, keď Raul Albiol umiestnil do siete roh Jorginha. Už o desať minút sa zapísal do streleckej listiny premenenou penaltou aj Higuain a hostia odišli na prestávku s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán ich aktivita neutíchla. Zápas si užívali, herne v ňom dominovali a miestami sa blížili k osemdesiatpercentnému držaniu lopty. V 59. minúte prišla Hamšíkova gólová chvíľa. Slovenský reprezentant sa presadil po peknej individuálnej akcii zo stredu ihriska, prenikol až pred šestnástku súpera, spoza ktorej upravil ľavačkou k tyči na 3:0. Už o minútu si spravil kužele z obrancov súpera Higuain a pridal štvrtý gól. Dominanciu hostí podčiarkol v 71. minúte aj striedajúci Manolo Gabbiadini. Domácim sa v závere napokon podarilo korigovať na konečných 1:5 po presnom zakončení Paola Sammarca.

Neapol vystriedal na čele Inter Miláno, ktorý podľahol doma US Sassuolo Calcio 0:1. O výsledku vyrovnaného stretnutia rozhodla až 95. minúta, v ktorej nariadenú penaltu premenil Domenico Berardi.

Na druhom mieste sa nachádza majster Juventus Turín, ktorý triumfoval na ihrisku Sampdorie Janov 2:1 a predĺžil tak víťaznú sériu v lige už na deväť stretnutí. "Stará dáma" stráca na vedúci Neapol dva body, rovnako ako tretí Inter. Slovenský legionár v službách Sampdorie David Ivan prišiel na ihrisko v 37. minúte, keď vystriedal zraneného Roberta Soriana.

Inter Miláno - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Berardi (z 11 m)

Atalanta Bergamo - FC Janov 0:2 (0:0)
Góly: 79. Džemaili, 81. Pavoletti

FC Bologna - Chievo Verona 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pepe

Frosinone - SSC Neapol 1:5 (0:2)
Góly: 81. Sammarco - 20. Albiol, 30. a 60. Higuain (prvý z 11 m), 59. HAMŠÍK, 72. Gabbiadini
M. HAMŠÍK hral za hostí do 78. min., v 59. min. dal gól

FC Turín - FC Empoli 0:1 (0:0)
Gól: 56. Maccarone

Hellas Verona - FC Palermo 0:1 (0:1)
Gól: 27. Vazquez

Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (0:1)
Góly: 64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira, ČK: 90.+4 Moisander (Sampdoria)
D. Ivan (Sampdoria) prišiel na ihrisko v 37. min.

SOBOTA

Slovenský futbalista Juraj Kucka si otvoril gólový účet v drese AC Miláno. V sobotňajšom šlágri devätnásteho kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu, keď v 50. minúte hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove sa reprezentačný stredopoliar naposledy tešil z gólu ešte vlani 23. mája ako hráč FJ Janov v zápase proti Interu Miláno (3:2).

Kucka sa najskôr v sobotňajšom stretnutí zapísal do štatistík pred uplynutím polhodiny hry, keď videl žltú kartu. To však už hostia prehrávali 0:1, vo štvrtej minúte otvoril skóre po štandardnej situácii Antonio Rudiger. "Rossoneri" sa napokon dočkali vyrovnania po zmene strán, Kucka si ideálne nabehol na center Keisukeho Hondu sprava a hlavou pri zadnej tyči poslal loptu do siete.

Druhá Fiorentina podľahla Laziu Rím 1:3. Gólovú prestrelku videli diváci v nadstavenom čase, keď tím z hlavného mesta prekonal brankára hneď dvakrát a domáci korigovali výsledok zásluhou Argentínčana Roncagliu.

AS Rím - AC Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 4. Rudiger - 50. KUCKA

Gól Juraja Kucku:

Fiorentina – Lazio Rím 1:3 (0:1)
Góly: 90.+3 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+2 Milinkovič-Savič, 90.+6 Felipe Anderson

Carpi – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 26. Pasciuti, 70. Lollo – 72. Zapata

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

To najlepšie z HOKEJ.sk

Hokejisti San Jose zvíťazili v noci na utorok v piatom zápase finále Západnej konferencie play off NHL na ľade St. Louis 6:3 a v sérii vedú 3:2.
História NHL pamätá 53 draftov. Blížiaci sa draft 2016 dá do rúk právo prvého výberu tradičnému klubu Toronto Maple Leafs. Všeobecne sa predpokladá, že Javorové listy siahnu po Američanovi Austonovi Matthewsovi.
V pondelok odštartoval prípravu na novú sezónu už aj úradujúci hokejový šampión HK Nitra. Pod taktovkou nového trénerského dua Andrej Kmeč - Dušan Milo sa do predsezónnej driny pustilo 24 hráčov
Hokejistov Tampy Bay delí od postupu do finále zámorskej NHL už len jediná výhra.

To najlepšie z F1.sk

foto
Má Rosberg konečne "vražednú mentalitu šampióna"?
"V tom čase to bolo u nás presne rovnaké. Boli sme dvaja alfa samci, ktorí chceli len jedno: titul. U Lewisa a Nica je to momentálne také isté," zaspomínal si Alain Prost na svoje bitky s Ayrtonom Sennom.
foto
Smedley prezrádza tajomstvo rýchlych pitstopov Williamsu
V Austrálii sme najrýchlejšiu zastávku v boxoch registrovali u Valtteriho Bottasa (2,35s) a potom štyrikrát u Felipeho Massu: v Bahrajne mu gumy prezuli za 2,27s, v Číne za 2,10s, v Rusku za 2,23s a v Španielsku za 2,12s.
foto
Montezemolo očakával od Ferrari väčšie pokroky
"Nemyslím si, že do budúcnosti môžeme pokračovať ako one-man-show. Neexistuje totiž nikto taký ako Bernie. Potrebujeme nové vedenie a komerčné práva musí spravovať niekto s dostatočnými marketingovými skúsenosťami. Dnes chcú ľudia sledovať preteky na smartfónoch alebo dokonca na sociálnych sieťach."
foto
Dennis tvrdí, že dominanciu Mercedesu ukončí až McLaren
"Sme úprimne presvedčení, že ďalším majstrom sveta po Mercedese bude McLaren. K tomuto cieľu sa dopracujeme skôr ako ostatní," skonštatoval šéf McLarenu Ron Dennis. "Je to náročné, ale pevne verím v technické kompetencie našich ľudí a pevne verím aj v Hondu."

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov