Serie A
Neapol aj vďaka Hamšíkovmu gólu na čele Serie A, druhý je Juventus (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 23:35

NEDEĽA

Futbalisti SSC Neapol sa vrátili na čelo talianskej Serie A. V nedeľňajšom dueli devätnásteho kola "rozobrali" nováčika z Frosinone a na jeho trávniku triumfovali 5:1. Výbornú formu potvrdil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý vsietil jeden gól a skóroval už v treťom ligovom dueli v rade.

Neapol mal od začiatku zápas vo svojich rukách. V dvadsiatej minúte sa presadil prvýkrát, keď Raul Albiol umiestnil do siete roh Jorginha. Už o desať minút sa zapísal do streleckej listiny premenenou penaltou aj Higuain a hostia odišli na prestávku s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán ich aktivita neutíchla. Zápas si užívali, herne v ňom dominovali a miestami sa blížili k osemdesiatpercentnému držaniu lopty. V 59. minúte prišla Hamšíkova gólová chvíľa. Slovenský reprezentant sa presadil po peknej individuálnej akcii zo stredu ihriska, prenikol až pred šestnástku súpera, spoza ktorej upravil ľavačkou k tyči na 3:0. Už o minútu si spravil kužele z obrancov súpera Higuain a pridal štvrtý gól. Dominanciu hostí podčiarkol v 71. minúte aj striedajúci Manolo Gabbiadini. Domácim sa v závere napokon podarilo korigovať na konečných 1:5 po presnom zakončení Paola Sammarca.

Neapol vystriedal na čele Inter Miláno, ktorý podľahol doma US Sassuolo Calcio 0:1. O výsledku vyrovnaného stretnutia rozhodla až 95. minúta, v ktorej nariadenú penaltu premenil Domenico Berardi.

Na druhom mieste sa nachádza majster Juventus Turín, ktorý triumfoval na ihrisku Sampdorie Janov 2:1 a predĺžil tak víťaznú sériu v lige už na deväť stretnutí. "Stará dáma" stráca na vedúci Neapol dva body, rovnako ako tretí Inter. Slovenský legionár v službách Sampdorie David Ivan prišiel na ihrisko v 37. minúte, keď vystriedal zraneného Roberta Soriana.

Inter Miláno - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Berardi (z 11 m)

Atalanta Bergamo - FC Janov 0:2 (0:0)
Góly: 79. Džemaili, 81. Pavoletti

FC Bologna - Chievo Verona 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pepe

Frosinone - SSC Neapol 1:5 (0:2)
Góly: 81. Sammarco - 20. Albiol, 30. a 60. Higuain (prvý z 11 m), 59. HAMŠÍK, 72. Gabbiadini
M. HAMŠÍK hral za hostí do 78. min., v 59. min. dal gól

FC Turín - FC Empoli 0:1 (0:0)
Gól: 56. Maccarone

Hellas Verona - FC Palermo 0:1 (0:1)
Gól: 27. Vazquez

Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (0:1)
Góly: 64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira, ČK: 90.+4 Moisander (Sampdoria)
D. Ivan (Sampdoria) prišiel na ihrisko v 37. min.

SOBOTA

Slovenský futbalista Juraj Kucka si otvoril gólový účet v drese AC Miláno. V sobotňajšom šlágri devätnásteho kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu, keď v 50. minúte hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove sa reprezentačný stredopoliar naposledy tešil z gólu ešte vlani 23. mája ako hráč FJ Janov v zápase proti Interu Miláno (3:2).

Kucka sa najskôr v sobotňajšom stretnutí zapísal do štatistík pred uplynutím polhodiny hry, keď videl žltú kartu. To však už hostia prehrávali 0:1, vo štvrtej minúte otvoril skóre po štandardnej situácii Antonio Rudiger. "Rossoneri" sa napokon dočkali vyrovnania po zmene strán, Kucka si ideálne nabehol na center Keisukeho Hondu sprava a hlavou pri zadnej tyči poslal loptu do siete.

Druhá Fiorentina podľahla Laziu Rím 1:3. Gólovú prestrelku videli diváci v nadstavenom čase, keď tím z hlavného mesta prekonal brankára hneď dvakrát a domáci korigovali výsledok zásluhou Argentínčana Roncagliu.

AS Rím - AC Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 4. Rudiger - 50. KUCKA

Gól Juraja Kucku:

Fiorentina – Lazio Rím 1:3 (0:1)
Góly: 90.+3 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+2 Milinkovič-Savič, 90.+6 Felipe Anderson

Carpi – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 26. Pasciuti, 70. Lollo – 72. Zapata

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.