Serie A
Neapol aj vďaka Hamšíkovmu gólu na čele Serie A, druhý je Juventus (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 23:35

NEDEĽA

Futbalisti SSC Neapol sa vrátili na čelo talianskej Serie A. V nedeľňajšom dueli devätnásteho kola "rozobrali" nováčika z Frosinone a na jeho trávniku triumfovali 5:1. Výbornú formu potvrdil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý vsietil jeden gól a skóroval už v treťom ligovom dueli v rade.

Neapol mal od začiatku zápas vo svojich rukách. V dvadsiatej minúte sa presadil prvýkrát, keď Raul Albiol umiestnil do siete roh Jorginha. Už o desať minút sa zapísal do streleckej listiny premenenou penaltou aj Higuain a hostia odišli na prestávku s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán ich aktivita neutíchla. Zápas si užívali, herne v ňom dominovali a miestami sa blížili k osemdesiatpercentnému držaniu lopty. V 59. minúte prišla Hamšíkova gólová chvíľa. Slovenský reprezentant sa presadil po peknej individuálnej akcii zo stredu ihriska, prenikol až pred šestnástku súpera, spoza ktorej upravil ľavačkou k tyči na 3:0. Už o minútu si spravil kužele z obrancov súpera Higuain a pridal štvrtý gól. Dominanciu hostí podčiarkol v 71. minúte aj striedajúci Manolo Gabbiadini. Domácim sa v závere napokon podarilo korigovať na konečných 1:5 po presnom zakončení Paola Sammarca.

Neapol vystriedal na čele Inter Miláno, ktorý podľahol doma US Sassuolo Calcio 0:1. O výsledku vyrovnaného stretnutia rozhodla až 95. minúta, v ktorej nariadenú penaltu premenil Domenico Berardi.

Na druhom mieste sa nachádza majster Juventus Turín, ktorý triumfoval na ihrisku Sampdorie Janov 2:1 a predĺžil tak víťaznú sériu v lige už na deväť stretnutí. "Stará dáma" stráca na vedúci Neapol dva body, rovnako ako tretí Inter. Slovenský legionár v službách Sampdorie David Ivan prišiel na ihrisko v 37. minúte, keď vystriedal zraneného Roberta Soriana.

Inter Miláno - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Berardi (z 11 m)

Atalanta Bergamo - FC Janov 0:2 (0:0)
Góly: 79. Džemaili, 81. Pavoletti

FC Bologna - Chievo Verona 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pepe

Frosinone - SSC Neapol 1:5 (0:2)
Góly: 81. Sammarco - 20. Albiol, 30. a 60. Higuain (prvý z 11 m), 59. HAMŠÍK, 72. Gabbiadini
M. HAMŠÍK hral za hostí do 78. min., v 59. min. dal gól

FC Turín - FC Empoli 0:1 (0:0)
Gól: 56. Maccarone

Hellas Verona - FC Palermo 0:1 (0:1)
Gól: 27. Vazquez

Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (0:1)
Góly: 64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira, ČK: 90.+4 Moisander (Sampdoria)
D. Ivan (Sampdoria) prišiel na ihrisko v 37. min.

SOBOTA

Slovenský futbalista Juraj Kucka si otvoril gólový účet v drese AC Miláno. V sobotňajšom šlágri devätnásteho kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu, keď v 50. minúte hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove sa reprezentačný stredopoliar naposledy tešil z gólu ešte vlani 23. mája ako hráč FJ Janov v zápase proti Interu Miláno (3:2).

Kucka sa najskôr v sobotňajšom stretnutí zapísal do štatistík pred uplynutím polhodiny hry, keď videl žltú kartu. To však už hostia prehrávali 0:1, vo štvrtej minúte otvoril skóre po štandardnej situácii Antonio Rudiger. "Rossoneri" sa napokon dočkali vyrovnania po zmene strán, Kucka si ideálne nabehol na center Keisukeho Hondu sprava a hlavou pri zadnej tyči poslal loptu do siete.

Druhá Fiorentina podľahla Laziu Rím 1:3. Gólovú prestrelku videli diváci v nadstavenom čase, keď tím z hlavného mesta prekonal brankára hneď dvakrát a domáci korigovali výsledok zásluhou Argentínčana Roncagliu.

AS Rím - AC Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 4. Rudiger - 50. KUCKA

Gól Juraja Kucku:

Fiorentina – Lazio Rím 1:3 (0:1)
Góly: 90.+3 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+2 Milinkovič-Savič, 90.+6 Felipe Anderson

Carpi – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 26. Pasciuti, 70. Lollo – 72. Zapata

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Miloš Říha: "Som rád, že sme dnes vyhrali. Myslím, že zaslúžene. Hrali sme trpezlivo, disciplinovane až do konca zápasu. Mrzí ma veľa vylúčení"
Zvolenskí hokejisti nastupovali na zápas proti Košiciam už bez trojice Michal Juraško, Juraj Jurík, Denis Rehák a keď prehrávali po dvanástich minútach o dva góly, zdalo sa, že nimi stredajšie udalosti poriadne otriasli.
Ruskí reprezentanti postúpili do semifinále Svetového pohára v Toronte. V štvrtkovom záverečnom zápase B-skupiny zvíťazili nad Fínskom 3:0 a obsadili druhú postupovú priečku v tabuľke
Miloš Říha: "Domáci nastúpili na zápas s niekoľkými prehrami v domácom prostredí, boli pod tlakom, hrali aktívne s veľkým nasadením. My sme so súperom dokázali v prvej tretine držať krok herne i výsledkovo"

To najlepšie z F1.sk

foto
Zvieratá na pretekárskej trati: Čo všetko už navštívilo súťažné okruhy? (VIDEO)
Počas víkendu v Singapure sa na súťažnej trati objavil varan. História Formuly 1 pamätá veľké množstvo podobných prípadov.
foto
Bernd Mayländer: Aj takáto je práca vodiča safety caru
"Spravidla idem tak na 95 až 98 percent toho, čo auto dokáže. V televízii to pochopiteľne vyzerá oproti autu F1 strašidelne pomaly. A aj to tak je. Pri plnom výkone strácam na Formulu 1 na jednom kilometri približne desať sekúnd," hovorí absolvent 300 veľkých cien.
foto
Heineken: Formula 1 je pre nás viac než len preteky
Počas tejto sezóny sa Heineken stal jedným z globálnych sponzorov F1 a sponzorovali napríklad už aj zápas hviezd na štartovej rovinke v Monze. Senior global brand director spoločnosti Gianluca Di Tonto v rozhovore pre oficiálnu stránku F1 prezradil, že to je ešte len začiatok.
foto
Liberty Media chce F1 rozširovať geograficky aj digitálne
"Len 1% zo všetkých ziskov je z digitálnej oblasti, bez cielenej snahy. Myslím si, že veľa sa dá spraviť pri hrách, virtuálnej realite či rozšírenej realite. Je tu enormné množstvo videa a dát, ktoré z pretekov máme a žiadnym spôsobom to nedokážeme spracovať," hovorí Greg Maffei.