Serie A
Hamšík okorenil 300. zápas v Serii A víťazným gólom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Streda, 6. január 2016, 22:45

STREDA

Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v stredu na svoj 300. zápas v najvyššej talianskej súťaži a jubilejný štart okorenil víťazným gólom, vďaka ktorému jeho SSC Neapol zdolal FC Turín 2:1.

Hamšík rozhodol duel osemnásteho kola Serie A presným zásahom v 41. minúte, keď prekonal strelou z ostrého uhla hosťujúceho brankára Danieleho Padelliho. V 88. minúte mu fanúšikovia pri striedaní aplaudovali. Aj vďaka špílmachrovi slovenskej reprezentácie si SSC udržal tretiu priečku v tabuľke, pričom na vedúci Inter Miláno stráca len jeden bod.

Futbalisti Udinese Calcio zdolali v stredajšom zápase osemnásteho kola talianskej Serie A hosťujúcu Atalantu Bergamo 2:1.

Triumf Fiorentiny na ihrisku Palerma režíroval dvojgólový Josip Iličič. Slovinský stredopoliar zaznamenal oba presné zásahy v prvom polčase. Domáci stihli už len skorigovať, v 77. minúte sa presadil Alberto Gilardino. Posledné slovo mali hostia, keď skóre v nadstavenom čase uzavrel Jakub Blaszczykowski.

Milánske AC nestačilo na domácom trávniku na Bolognu a prehralo 0:1. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci Emanuele Giaccherini, ktorý desať minút pred záverečným hvizdom zakončil rýchlu akciu FC. V drese Milána sa v druhom polčase dostal na ihrisko aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v 83. minúte vystriedal Riccarda Montoliva a o sedem minút neskôr inkasoval žltú kartu.

Šesť gólov videli diváci na Štadióne Marc'Antonia Bentegodiho vo Verone, kde domáce Chievo hostilo rímske AS. Konečnú remízu 3:3 zariadil v 86. minúte domáci Simone Pepe. Slovenský reprezentačný obranca Norbert Gyömbér hral za hostí od 80. minúty, keď na ihrisku vystriedal strelca prvého gólu Rimanov Sadiqa Umara.

Darilo sa turínskemu Juventusu, ktorý si bez problémov poradil s Hellasom Verona a po výsledku 3:0 sa dostal na priebežné tretie miesto v tabuľke.

Milánsky Inter nezaváhal na ihrisku Empoli a po výhre 1:0 si poistil vedenie v súťaži. Jediný presný zásah duelu zaznamenal po prihrávke od Ivana Perišiča útočník Mauro Icardi, ktorý skóroval v nadstavenom čase prvého polčasu.

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 2:1 (2:0)
Góly: 22. Thereau, 45.+2 Perica - 75. DAlessandro

AC Miláno - FC Bologna 0:1 (0:0)
Gól: 82. Giaccherini

Chievo Verona - AS Rím 3:3 (1:2)
Góly: 44. Paloschi, 58. Dainelli, 86. Pepe - 7. Umar, 37. Florenzi, 71. Falque

Juventus Turín - Hellas Verona 3:0 (2:0)

SSC Neapol - FC Turín 2:1 (2:1)
Góly: 16. Insigne, 41. HAMŠÍK - 33. Quagliarella (z 11 m)
M. Hamšík (Neapol) hral do 88. min.

UTOROK

Futbalisti Sampdorie Janov vyhrali v utorňajšom mestskom derby v rámci osemnásteho kola na ihrisku FC Janov 3:2 a posunuli sa na jedenástu priečku tabuľky talianskej Serie A. Slovenský stredopoliar v službách Sampdorie David Ivan sledoval duel z lavičky náhradníkov.

FC Janov - Sampdoria Janov 2:3 (0:2)
Góly: 69. a 80. Pavoletti - 18. a 49. Soriano, 39. Eder, 32.000 divákov.
D. Ivan (Sampdoria) na lavičke náhradníkov

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Do třineckej šatne vchádzal po poslednom zápase na Tatranskom pohári ako posledný a nebol sám. Za ruku si do nej viedol aj synčeka Adamka oblečeného do dresu Amuru Chabarovsk.
Najstarší hokejový turnaj na Slovensku napísal už svoju 69. kapitolu. A hoci má už Tatranský pohár bradu ako Matuzalem, drží sa stále vo výbornej kondícii. Tento ročník sa dokonca do histórie zapíše ako jeden z najlepšie obsadených vôbec
Andrej Kmeč: "Bolo vidieť na chalanoch, že mali chuť. Chceli pred domácimi divákmi vybojovať prvé víťazstvo v Lige majstrov"
"Toto je môj, dá sa povedať, že odrazový mostík do sveta. Je veľmi pekné a milé od vedenia a trénerov, že mi ponúkajú nejakú zmluvu. Ja by som veľmi rád pomohol hráčom Popradu, ale vidím to tak, že pôjdem niekam na sever,“ povedal

To najlepšie z F1.sk

foto
Verstappen vs Räikkönen: Boje, ktoré vyvolali emócie (VIDEO)
"Jeho jediný záujem je kompletne ma vytlačiť z trate!" sťažoval sa Kimi Räikkönen. "Ale no tak, veď toto je už **** šialené. Veď on **** zatáča doprava keď som v plnej rýchlosti."
foto
Rosberg ovládol Spa, Magnussen ťažko havaroval!
Víťazom Veľkej ceny Belgicka sa stal Nico Rosberg, ktorý bez väčších problémov využil množstvo trestov Lewisa Hamiltona. Najlepší bol v kvalifikácii a prvé miesto si udržal aj počas celých pretekov. Napokon zvíťazil pred Danielom Ricciardom z Red Bullu a práve pred Hamiltonom.
foto
Verstappen sa postaral o obrovský boom (FOTO)
"Radi by sme to zopakovali aj na iných okruhoch, ale musíme prísť na to, či je to vôbec legálne," povedal o dymovnici šéf Verstappenovho fanklubu Bas van Bodegraven.
foto
Obaja jazdci Ferrari doplatili na poslednú zákrutu, Kimi mal na pole position
"Rozhodne sme mali šancu dostať sa na pole a ak by som v prvej jazde v Q3 nevyšiel mimo trate, bolo by to jednoduchšie. Ale čo už," konštatuje Kimi Räikkönen.