Francuzsko
Paríž Saint-Germain rozdrvil Troyes a získal štvrtý titul v rade (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 13. March 2016, 17:11

NEDEĽA

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa stali štvrtýkrát za sebou majstrami Francúzska. V nedeľňajšom súboji 30. kola Ligue 1 deklasovali Troyes na jeho ihrisku 9:0. Osem kôl pred koncom súťaže tak majú na čele tabuľky pred druhým AS Monaco nedostihnuteľný 25-bodový náskok.

Pod demontáž súpera sa v nedeľu najvýraznejšie podpísal Zlatan Ibrahimovič. Švédsky kanonier zaznamenal v priebehu jedenástich minút druhého polčasu čistý hetrik a v samom závere uzavrel skóre na konečných 9:0 pre hostí.

Parížania získali celkovo šiesty ligový titul v klubovej histórii (1985/86, 1993/94, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16).

Troyes - Paríž Saint-Germain 0:9 (0:3)
Góly: 46., 52., 56. a 89. Ibhrahimovič, 13. a 75. Cavani, 17. Pastore, 19. Rabiot, 58. Saunier (vlastný)

Stade Rennes - Olympique Lyon 2:2 (0:1)
Góly: 70. Diagne, 82. Rafael (vlastný) - 33. Ghezzal, 55. Lacazette, 25.830 divákov.

SOBOTA

Futbalisti Olympique Marseille remizovali v sobotňajšom zápase 30. kola francúzskej ligy na ihrisku Lorientu 1:1.

Toulouse - Bordeaux 4:0 (1:0)
Góly: 5. a 50. Ben Yedder (druhý z 11m), 86. Braithwaite (z 11m), 90. Trejo, ČK: 49. Sane (Bordeaux)

PIATOK

Futbalisti Monaca remizovali v piatkovom zápase 30. kola francúzskej Ligue 1 doma s Reims 2:2.

AS Monaco - Stade de Reims 2:2 (2:1)
Góly: 5. a 37. Love – 11. Charbonnier, 79. Rigonato, 5738 divákov.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Rakúsko - Slovensko 0:0 po prvej tretine
Málo vídaný obrat v podaní hokejistov HC Košice na ľade Linzu oživil postupovú šancu slovenského tímu zo skupinovej fázy Ligy majstrov. Keď už sa zdalo, že táto šanca pomaličky vyhasína, zodvihol z ľadu bojovú zástavu Marek Bartánus
„Tento tím ukázal hlavne v poslednej tretine veľký charakter a veľkú túžbu po víťazstve. Verím, že nám to pomôže v ďalšom období prípravy hlavne po morálnej stránke," uviedol Rostislav Čada pre hokej.sk
"Utvorili sme niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Jeden strelený gól nestačí na víťazstvo na ľade tak favorizovaného tímu. Škvrnou súboja je zranenie Radka Smoleňáka," povedal Říha