Primera Division
FC Barcelona otočila so Sevillou a potvrdila pozíciu lídra La Ligy (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 28. February 2016, 22:25

NEDEĽA

Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v nedeľu v 26. kole Primera Division doma nad FC Sevilla 2:1. Na čele tabuľky majú stále náskok osem bodov pred druhým Atleticom Madrid, ktoré v sobotu v mestskom derby vyhralo na Santiago Bernabeu nad Realom 1:0.

Na Nou Campe išli do vedenia hostia po góle Vitola v dvadsiatej minúte, ale o jedenásť minút nádhernou strelou ľavačkou z priameho kopu vyrovnal Lionel Messi. Na začiatku druhého dejstva domácich dostal do vedenia po akcii Messiho s Luisom Suarezom stopér Pique. V kvalitnom zápase sa rodili šance na oboch stranách, no gól už nepadol a Katalánci tak neprehrali už 34 súťažných zápasov za sebou.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola španielskej Primera Division zvíťazil Villarreal doma nad Levante 3:0. Villarreal si týmto víťazstvom upevnil v štvrté miesto v tabuľke, zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov a na tretí Real Madrid stráca dva body.

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0. O víťazstve Baskovia rozhodli v priebehu siedmich minút v rozpätí 73. - 80. minúty, keď strelili všetky tri góly vďaka Merinovi, Ikerovi Muniainimu a Aritzovi Adurizovi.

Granada si po nečakanej výhre 1:0 na pôde Deportiva La Coruňa vybojovala tri cenné body, vďaka ktorým sa odpútala z poslednej priečky ligovej tabuľky.

FC Villarreal - UD Levante 3:0 (2:0)
Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrian, ČK: 56. Navarro (Levante), 16.639 divákov.

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
Góly: 73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz, 36.576 divákov.

Deportivo La Coruňa - FC Granada 0:1 (0:1)
Gól: 24. El Arabi (z 11 m), ČK: 90.+4 Lux (La Coruňa), 23.616 divákov.

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 31. Messi, 48. Pique - 20. Vitolo, 79.684 divákov.

SOBOTA

Futbalisti Atletica Madrid triumfovali v sobotňajšom mestskom derby na ihrisku Realu 1:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke Primera Division. Domáci "biely balet" utrpel štvrtú prehru v sezóne a na vedúcu FC Barcelona stráca deväť bodov, pričom Katalánci majú zápas k dobru.

O výsledku derby na Štadióne Santiaga Bernabéua rozhodol gól Antoinea Griezmanna z 53. minúty. Francúzsky krídelník sa presadil po spolupráci s Filipem Luísom a strelou do pravého dolného rohu prekonal Keylora Navasa v bráne Realu.

Sporting Gijón podľahol na vlastnom ihrisku Espanyolu Barcelona 2:4 a v tabuľke sa zosunul na osemnáste miesto, ktoré je prvým zostupujúcim. Celta Vigo vďaka gólu Durana Nolita získala tri body na pôde Getafe a v neúplnej tabuľke jej patrí zatiaľ piate miesto.

Sporting Gijón - Espanyol Barcelona 2:4 (1:1)
Góly: 20., 62. Castro - 48., 58. Moreno, 41. Burgui, 80. Hernandez (vlastný gól). ČK: 83. Cases (Gijón). 22.555 divákov.

PIATOK

Futbalisti Las Palmas vyhrali v zápase 26. kola španielskej ligy na ihrisku Eibaru 1:0.

SD Eibar – UD Las Palmas 0:1 (0:1)
Gól: 45.+1 Bigas

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Jeden z najlepších strelcov slovenskej hokejovej histórie Peter Bondra obliekal počas výlukovej sezóny 2004-05 popradský dres. O dekádu neskôr ho na seba navliekli aj jeho synovia David a Nicholas.
V Severnej Amerike bežná prax, na Slovensku novinka. V Poprade sa rozhodli doplniť základ svojho tímu pre nové sezóny o hokejistov, ktorých vyselektuje predsezónny skúšobný kemp. Záujem o pôsobenie v tíme Kamzíkov prekonal očakávania.
"Niekedy musí nastať aj obmena kádra, takže uvidíme ako to bude šliapať v príprave a podľa toho sa rozhodneme kto zostane a kto odíde z hráčov na skúške, respektíve z našich odchovancov," uviedol Turek

To najlepšie z F1.sk

foto
V Mainzi sa uskutočnil zápas na podporu Michaela Schumachera (VIDEO)
Za tím Nazionale Piloti sa strelecky presadili aj Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Charles Leclers a Mick Schumacher.
foto
Ferrari potvrdilo odchod Jamesa Allisona
To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, je napokon realita: Ferrari potvrdilo, že technický riaditeľ James Allison opúšťa Maranello. Angličan prežil veľmi ťažké obdobie, zomrela mu manželka Rebecca a dlhšie avizoval, že sa chce vrátiť domov k trom deťom.
foto
Štatistiky a fakty po VC Maďarska
V Baku obsadili jazdci Mercedesu prvé a piate miesto, na Red Bull Ringu prvé a štvrté, v Silverstone prvé a tretie, na Hungaroringu prvé a druhé. Ďalšie zlepšenie teda nenastane.
foto
Prečo chcel Mercedes Hamiltonovi vziať možnosť voľby lepšej stratégie?
"Museli by sme tak spraviť, pretože našou úlohou je zabezpečiť dvojité víťazstvo. Aj keď by potom bol poriadny humbuk okolo toho, prečo sme Lewisa takto znevýhodnili," hovorí stratég Mercedesu.