Primera Division
FC Barcelona otočila so Sevillou a potvrdila pozíciu lídra La Ligy (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 28. February 2016, 22:25

NEDEĽA

Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v nedeľu v 26. kole Primera Division doma nad FC Sevilla 2:1. Na čele tabuľky majú stále náskok osem bodov pred druhým Atleticom Madrid, ktoré v sobotu v mestskom derby vyhralo na Santiago Bernabeu nad Realom 1:0.

Na Nou Campe išli do vedenia hostia po góle Vitola v dvadsiatej minúte, ale o jedenásť minút nádhernou strelou ľavačkou z priameho kopu vyrovnal Lionel Messi. Na začiatku druhého dejstva domácich dostal do vedenia po akcii Messiho s Luisom Suarezom stopér Pique. V kvalitnom zápase sa rodili šance na oboch stranách, no gól už nepadol a Katalánci tak neprehrali už 34 súťažných zápasov za sebou.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola španielskej Primera Division zvíťazil Villarreal doma nad Levante 3:0. Villarreal si týmto víťazstvom upevnil v štvrté miesto v tabuľke, zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov a na tretí Real Madrid stráca dva body.

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0. O víťazstve Baskovia rozhodli v priebehu siedmich minút v rozpätí 73. - 80. minúty, keď strelili všetky tri góly vďaka Merinovi, Ikerovi Muniainimu a Aritzovi Adurizovi.

Granada si po nečakanej výhre 1:0 na pôde Deportiva La Coruňa vybojovala tri cenné body, vďaka ktorým sa odpútala z poslednej priečky ligovej tabuľky.

FC Villarreal - UD Levante 3:0 (2:0)
Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrian, ČK: 56. Navarro (Levante), 16.639 divákov.

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
Góly: 73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz, 36.576 divákov.

Deportivo La Coruňa - FC Granada 0:1 (0:1)
Gól: 24. El Arabi (z 11 m), ČK: 90.+4 Lux (La Coruňa), 23.616 divákov.

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 31. Messi, 48. Pique - 20. Vitolo, 79.684 divákov.

SOBOTA

Futbalisti Atletica Madrid triumfovali v sobotňajšom mestskom derby na ihrisku Realu 1:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke Primera Division. Domáci "biely balet" utrpel štvrtú prehru v sezóne a na vedúcu FC Barcelona stráca deväť bodov, pričom Katalánci majú zápas k dobru.

O výsledku derby na Štadióne Santiaga Bernabéua rozhodol gól Antoinea Griezmanna z 53. minúty. Francúzsky krídelník sa presadil po spolupráci s Filipem Luísom a strelou do pravého dolného rohu prekonal Keylora Navasa v bráne Realu.

Sporting Gijón podľahol na vlastnom ihrisku Espanyolu Barcelona 2:4 a v tabuľke sa zosunul na osemnáste miesto, ktoré je prvým zostupujúcim. Celta Vigo vďaka gólu Durana Nolita získala tri body na pôde Getafe a v neúplnej tabuľke jej patrí zatiaľ piate miesto.

Sporting Gijón - Espanyol Barcelona 2:4 (1:1)
Góly: 20., 62. Castro - 48., 58. Moreno, 41. Burgui, 80. Hernandez (vlastný gól). ČK: 83. Cases (Gijón). 22.555 divákov.

PIATOK

Futbalisti Las Palmas vyhrali v zápase 26. kola španielskej ligy na ihrisku Eibaru 1:0.

SD Eibar – UD Las Palmas 0:1 (0:1)
Gól: 45.+1 Bigas

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Stúpame každým kolom a týmto tempom sme za chvíľu na prvom mieste," rozosmial sa popradský útočník Peter Lichanec.
Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL
„Po náraze ma tam seklo v krku a nerozhýbal som to do konca zápasu. Uvidíme ako to bude vyzerať na druhý deň,“ uviedol Nagy držiac sa za bolestivý krk.

To najlepšie z F1.sk

foto
Paddy Lowe vraj odchádza z Mercedesu!
Informáciu priniesla talianska verzia portálu Motorsport.com, ktorá však tvrdí, že Brit nie je na ceste do Ferrari.
foto
Surer analyzuje Rosbergov koniec i hľadanie možného nástupcu
"Nebol to ten istý Niki Lauda, ktorý uprostred pretekárskeho víkendu v Kanade 1979 jednoducho odišiel? Práve ten človek, ktorý nechal vtedajšieho šéfa Bernieho Ecclestona len tak v štichu, sa teraz rozčuľuje," krúti hlavou Marc Surer.
foto
Rosberg reaguje na Laudovu kritiku: Zabudol si na rok 1979?
"Ešte by som k tomu povedal jedno: Sám Niki skončil dokonca uprostred pretekárskeho víkendu, stalo sa tak v roku 1979," pripomenul nový majster sveta. "Bolo to uprostred sezóny a bol mladší ako ja teraz. Takže asi na to zabudol!"
foto
Mercedes už má prvých záujemcov: Sú to Taki Inoue a Kamui Kobajaši
Záujem o pracovné miesto okamžite prezentoval bývalý pretekár Simteku a Footworku Taki Inoue, ktorý sám seba rád označuje za "najhoršieho pretekára všetkých čias".