Primera Division
Real i Atlético zakopli, Barcelona v osembodovom trháku
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 21. February 2016, 23:15

NEDEĽA

Futbalisti Realu Madrid strácajú v španielskej lige na lídra FC Barcelona už deväť bodov. V nedeľu v dueli 25. kola iba remizovali na ihrisku Malagy 1:1, keď ich jediný gól zaznamenal Cristiano Ronaldo. Ten v prvom polčase navyše nepremenil penaltu.

Real sa v Malage predstavil bez zraneného útočníka Karima Benzemu, v 33. minúte sa ale ujal vedenia zásluhou Ronalda. Portugalský kanonier otvoril skóre excelentnou hlavičkou po centri Toniho Kroosa, opakované zábery ho ale usvedčili z ofsajdu. Už o tri minúty neskôr Ronaldo nepremenil pokutový kop, keď jeho málo precíznu strelu zneškodnil brankár Idriss Carlos Kameni. Po zmene strán sa snaživá Malaga dočkala vyrovnania - v 66. minúte sa zblízka pohotovo presadil Raul Albentosa a Andalúzania cennú remízu uhájili.

V prvom nedeľňajšom zápase remizovali hráči FC Sevilla na pôde Raya Vallecano 2:2, keď prišli o dvojgólový náskok. Už tri zápasy nepozná chuť víťazstva Athletic Bilbao, Baskovia podľahli Realu Sociedad San Sebastian doma 0:1. Na poslednej priečke tabuľky figuruje Granada, ktorá prehrala s Valenciou 1:2.

Náskok obhajcu titulu FC Barcelona na čele tabuľky španielskej futbalovej Primera division narástol po víkendových zápasoch 25. kola na osem bodov. V záverečnom nedeľňajšom súboji totiž druhé Atletico Madrid doma iba remizovalo s Villarrealom 0:0 a jeho manko na katalánskeho lídra narástlo na osem bodov. Tretí Real ich stráca deväť.

Rayo Vallecano - FC Sevilla 2:2 (1:2)
Góly: 43. Manucho, 62. Miku - 10. NZonzi, 20. Iborra

CF Malaga – Real Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 66. Albentosa – 33. Ronaldo

Athletic Bilbao – Real Sociedad 0:1 (0:1)
Gól: 17. Jonathas

Granada – Valencia CF 1:2 (0:0)
Gól: 90.+3 Mendez - 55. Parejo, 90.+1 Mina

Atletico Madrid - Villarreal CF 0:0

SOBOTA

Futbalisti FC Barcelona zvládli sobotňajší zápas 25. kola Primera Division, keď zvíťazili na pôde Las Palmas 2:1. Katalánci tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov pred druhým Atleticom Madrid, no to má zápas k dobru, rovnako ako tretí Real Madrid.

Barcelona vyhrala ôsmy ligový duel v rade a zároveň natiahla svoju sériu bez prehry už na rekordných 32 zápasov za sebou.

Favorit otvoril skóre už v šiestej minúte, keď sa po rýchlej akcii presadil Luis Suarez. Domácim sa podarilo vyrovnať už o štyri minúty neskôr. Willian Jose si šikovne spravil priestor v šestnástke, prebral si výbornú prihrávku pätičkou od Jonathana Vieru a po zemi prekonal brankára Claudia Brava. Víťazný gól Barcelony strelil v 39. minúte Neymar. Katalánci si v druhom polčase udržali tesný náskok, no hráči Las Palmas sa niekoľkokrát dostali blízko k vyrovnaniu. Barcelona vyhrala už ôsmy ligový duel v rade.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Celta Vigo nad Eibarom 3:2 a posunula sa pred neho v tabuľke na šieste miesto.

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Espaňol Barcelona - Deportivo La Coruňa 1:0 (0:0)
Gól: 52. Asensio

PIATOK

Futbalisti Levante zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola španielskej Primera Division nad Getafe 3:0 a zásluhou piateho triumfu v sezóne sa odpútali z posledného miesta v tabuľke.

Levante - Getafe 3:0 (2:0)
Góly: 10. Morales, 43. Rossi (z 11 m), 81. Verdu, 13.665 divákov

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Pravdou je, že moja budúcnosť bola v lete máličko otázna a ak by prišla výmena, tak by som sa jej nebránil. Na druhej strane som z Detroitu neutekal, pretože mne je v Red Wings dobre a ide o skvelý klub," hovorí T. Jurčo pre hokej.sk
Vytiahnutá postava, šikovné ručičky a večný úsmev. Takto sme poznali útočníka Jána Sýkoru počas jeho pôsobenia v našej najvyššej súťaži. Po troch rokoch v Čechách sa k tomu pridali i väčší dôraz pred bránkou a taktická vyspelosť.
Popradskí hokejisti vstupovali do 69. ročníka domáceho turnaja o Tatranský pohár s úmyslom obstáť v súbojoch proti súperom, ktorí sú z pohľadu rozpočtovej a kvalitatívnej úrovne niekde úplne inde.
„Bol som prekvapený, koľko ich došlo až sem na Slovensko. Veľmi si to tu užívajú a aj sa ma pýtali, ako je možné, že vo Švédsku stojí pivo osem eur a tu euro,“ pousmial sa Libor Hudáček.

To najlepšie z F1.sk

foto
Mercedes nasadil päť vývojových žetónov, v piatok však veľa neukázal
"Dnes bolo ťažké dávať si pozor na pneumatiky, pretože ich natlakovanie bolo mimoriadne vysoké. Avšak každý je na tom rovnako a vyzerá to tak, že všetci máme rovnaký problém," hovorí Lewis Hamilton, ktorého čaká na štarte obrovský prepad.
foto
Red Bull v piatok zažiaril, jazdci sú však zvedaví na skutočnú silu Mercedesu
Maxa Verstappena z tribún podporuje aj obrovské množstvo holandských fanúšikov, ktorých vraj malo pricestovať až 25 000. "Počul som, ako mi fandili. Vytiahli množstvo holandských vlajok, čo mi dodalo výnimočnú motiváciu!" poďakoval sa osemnásťročný talent.
foto
Red Bull prevzal velenie, v druhom tréningu najrýchlejší Verstappen!
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Belgicka sa v najlepšom svetle predviedli pretekári Red Bullu. Najrýchlejší bol Max Verstappen a druhé miesto obsadil jeho kolega Daniel Ricciardo, pričom obaja boli lepší ako Nico Rosberg v priebehu ranného diania.
foto
Alonsov trest narástol na 35 miest, Hamiltonov na 30
McLaren potvrdil, že Alonso dostane pred druhým tréningom nový spaľovací motor, nové turbo, nové jednotky MGU-K i MGU-H, novú batériu i novú jednotku kontrolnej elektroniky. Keďže ide už o šieste kusy a na sezónu ich bolo povolených len päť, jeho trest bude predstavovať 35 miest.