Primera Division
Real i Atlético zakopli, Barcelona v osembodovom trháku
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 21. February 2016, 23:15

NEDEĽA

Futbalisti Realu Madrid strácajú v španielskej lige na lídra FC Barcelona už deväť bodov. V nedeľu v dueli 25. kola iba remizovali na ihrisku Malagy 1:1, keď ich jediný gól zaznamenal Cristiano Ronaldo. Ten v prvom polčase navyše nepremenil penaltu.

Real sa v Malage predstavil bez zraneného útočníka Karima Benzemu, v 33. minúte sa ale ujal vedenia zásluhou Ronalda. Portugalský kanonier otvoril skóre excelentnou hlavičkou po centri Toniho Kroosa, opakované zábery ho ale usvedčili z ofsajdu. Už o tri minúty neskôr Ronaldo nepremenil pokutový kop, keď jeho málo precíznu strelu zneškodnil brankár Idriss Carlos Kameni. Po zmene strán sa snaživá Malaga dočkala vyrovnania - v 66. minúte sa zblízka pohotovo presadil Raul Albentosa a Andalúzania cennú remízu uhájili.

V prvom nedeľňajšom zápase remizovali hráči FC Sevilla na pôde Raya Vallecano 2:2, keď prišli o dvojgólový náskok. Už tri zápasy nepozná chuť víťazstva Athletic Bilbao, Baskovia podľahli Realu Sociedad San Sebastian doma 0:1. Na poslednej priečke tabuľky figuruje Granada, ktorá prehrala s Valenciou 1:2.

Náskok obhajcu titulu FC Barcelona na čele tabuľky španielskej futbalovej Primera division narástol po víkendových zápasoch 25. kola na osem bodov. V záverečnom nedeľňajšom súboji totiž druhé Atletico Madrid doma iba remizovalo s Villarrealom 0:0 a jeho manko na katalánskeho lídra narástlo na osem bodov. Tretí Real ich stráca deväť.

Rayo Vallecano - FC Sevilla 2:2 (1:2)
Góly: 43. Manucho, 62. Miku - 10. NZonzi, 20. Iborra

CF Malaga – Real Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 66. Albentosa – 33. Ronaldo

Athletic Bilbao – Real Sociedad 0:1 (0:1)
Gól: 17. Jonathas

Granada – Valencia CF 1:2 (0:0)
Gól: 90.+3 Mendez - 55. Parejo, 90.+1 Mina

Atletico Madrid - Villarreal CF 0:0

SOBOTA

Futbalisti FC Barcelona zvládli sobotňajší zápas 25. kola Primera Division, keď zvíťazili na pôde Las Palmas 2:1. Katalánci tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov pred druhým Atleticom Madrid, no to má zápas k dobru, rovnako ako tretí Real Madrid.

Barcelona vyhrala ôsmy ligový duel v rade a zároveň natiahla svoju sériu bez prehry už na rekordných 32 zápasov za sebou.

Favorit otvoril skóre už v šiestej minúte, keď sa po rýchlej akcii presadil Luis Suarez. Domácim sa podarilo vyrovnať už o štyri minúty neskôr. Willian Jose si šikovne spravil priestor v šestnástke, prebral si výbornú prihrávku pätičkou od Jonathana Vieru a po zemi prekonal brankára Claudia Brava. Víťazný gól Barcelony strelil v 39. minúte Neymar. Katalánci si v druhom polčase udržali tesný náskok, no hráči Las Palmas sa niekoľkokrát dostali blízko k vyrovnaniu. Barcelona vyhrala už ôsmy ligový duel v rade.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Celta Vigo nad Eibarom 3:2 a posunula sa pred neho v tabuľke na šieste miesto.

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Espaňol Barcelona - Deportivo La Coruňa 1:0 (0:0)
Gól: 52. Asensio

PIATOK

Futbalisti Levante zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola španielskej Primera Division nad Getafe 3:0 a zásluhou piateho triumfu v sezóne sa odpútali z posledného miesta v tabuľke.

Levante - Getafe 3:0 (2:0)
Góly: 10. Morales, 43. Rossi (z 11 m), 81. Verdu, 13.665 divákov

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Dva zápasy siedmeho kola Tipsport ligy majú jasných favoritov. V Košiciach i Nitre sa očakávajú jasné záležitosti domácich.
Kanadskí hokejisti postúpili do finále Svetového pohára v Toronte. V noci na nedeľu potvrdili úlohu najväčšieho favorita turnaja a v dramatickom prvom semifinále vyradili Rusko po triumfe 5:3.
Miloš Říha: "Som rád, že sme dnes vyhrali. Myslím, že zaslúžene. Hrali sme trpezlivo, disciplinovane až do konca zápasu. Mrzí ma veľa vylúčení"
Zvolenskí hokejisti nastupovali na zápas proti Košiciam už bez trojice Michal Juraško, Juraj Jurík, Denis Rehák a keď prehrávali po dvanástich minútach o dva góly, zdalo sa, že nimi stredajšie udalosti poriadne otriasli.

To najlepšie z F1.sk

foto
Zvieratá na pretekárskej trati: Čo všetko už navštívilo súťažné okruhy? (VIDEO)
Počas víkendu v Singapure sa na súťažnej trati objavil varan. História Formuly 1 pamätá veľké množstvo podobných prípadov.
foto
Bernd Mayländer: Aj takáto je práca vodiča safety caru
"Spravidla idem tak na 95 až 98 percent toho, čo auto dokáže. V televízii to pochopiteľne vyzerá oproti autu F1 strašidelne pomaly. A aj to tak je. Pri plnom výkone strácam na Formulu 1 na jednom kilometri približne desať sekúnd," hovorí absolvent 300 veľkých cien.
foto
Heineken: Formula 1 je pre nás viac než len preteky
Počas tejto sezóny sa Heineken stal jedným z globálnych sponzorov F1 a sponzorovali napríklad už aj zápas hviezd na štartovej rovinke v Monze. Senior global brand director spoločnosti Gianluca Di Tonto v rozhovore pre oficiálnu stránku F1 prezradil, že to je ešte len začiatok.
foto
Liberty Media chce F1 rozširovať geograficky aj digitálne
"Len 1% zo všetkých ziskov je z digitálnej oblasti, bez cielenej snahy. Myslím si, že veľa sa dá spraviť pri hrách, virtuálnej realite či rozšírenej realite. Je tu enormné množstvo videa a dát, ktoré z pretekov máme a žiadnym spôsobom to nedokážeme spracovať," hovorí Greg Maffei.