Primera Division
Real i Atlético zakopli, Barcelona v osembodovom trháku
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 21. February 2016, 23:15

NEDEĽA

Futbalisti Realu Madrid strácajú v španielskej lige na lídra FC Barcelona už deväť bodov. V nedeľu v dueli 25. kola iba remizovali na ihrisku Malagy 1:1, keď ich jediný gól zaznamenal Cristiano Ronaldo. Ten v prvom polčase navyše nepremenil penaltu.

Real sa v Malage predstavil bez zraneného útočníka Karima Benzemu, v 33. minúte sa ale ujal vedenia zásluhou Ronalda. Portugalský kanonier otvoril skóre excelentnou hlavičkou po centri Toniho Kroosa, opakované zábery ho ale usvedčili z ofsajdu. Už o tri minúty neskôr Ronaldo nepremenil pokutový kop, keď jeho málo precíznu strelu zneškodnil brankár Idriss Carlos Kameni. Po zmene strán sa snaživá Malaga dočkala vyrovnania - v 66. minúte sa zblízka pohotovo presadil Raul Albentosa a Andalúzania cennú remízu uhájili.

V prvom nedeľňajšom zápase remizovali hráči FC Sevilla na pôde Raya Vallecano 2:2, keď prišli o dvojgólový náskok. Už tri zápasy nepozná chuť víťazstva Athletic Bilbao, Baskovia podľahli Realu Sociedad San Sebastian doma 0:1. Na poslednej priečke tabuľky figuruje Granada, ktorá prehrala s Valenciou 1:2.

Náskok obhajcu titulu FC Barcelona na čele tabuľky španielskej futbalovej Primera division narástol po víkendových zápasoch 25. kola na osem bodov. V záverečnom nedeľňajšom súboji totiž druhé Atletico Madrid doma iba remizovalo s Villarrealom 0:0 a jeho manko na katalánskeho lídra narástlo na osem bodov. Tretí Real ich stráca deväť.

Rayo Vallecano - FC Sevilla 2:2 (1:2)
Góly: 43. Manucho, 62. Miku - 10. NZonzi, 20. Iborra

CF Malaga – Real Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 66. Albentosa – 33. Ronaldo

Athletic Bilbao – Real Sociedad 0:1 (0:1)
Gól: 17. Jonathas

Granada – Valencia CF 1:2 (0:0)
Gól: 90.+3 Mendez - 55. Parejo, 90.+1 Mina

Atletico Madrid - Villarreal CF 0:0

SOBOTA

Futbalisti FC Barcelona zvládli sobotňajší zápas 25. kola Primera Division, keď zvíťazili na pôde Las Palmas 2:1. Katalánci tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov pred druhým Atleticom Madrid, no to má zápas k dobru, rovnako ako tretí Real Madrid.

Barcelona vyhrala ôsmy ligový duel v rade a zároveň natiahla svoju sériu bez prehry už na rekordných 32 zápasov za sebou.

Favorit otvoril skóre už v šiestej minúte, keď sa po rýchlej akcii presadil Luis Suarez. Domácim sa podarilo vyrovnať už o štyri minúty neskôr. Willian Jose si šikovne spravil priestor v šestnástke, prebral si výbornú prihrávku pätičkou od Jonathana Vieru a po zemi prekonal brankára Claudia Brava. Víťazný gól Barcelony strelil v 39. minúte Neymar. Katalánci si v druhom polčase udržali tesný náskok, no hráči Las Palmas sa niekoľkokrát dostali blízko k vyrovnaniu. Barcelona vyhrala už ôsmy ligový duel v rade.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Celta Vigo nad Eibarom 3:2 a posunula sa pred neho v tabuľke na šieste miesto.

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Espaňol Barcelona - Deportivo La Coruňa 1:0 (0:0)
Gól: 52. Asensio

PIATOK

Futbalisti Levante zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola španielskej Primera Division nad Getafe 3:0 a zásluhou piateho triumfu v sezóne sa odpútali z posledného miesta v tabuľke.

Levante - Getafe 3:0 (2:0)
Góly: 10. Morales, 43. Rossi (z 11 m), 81. Verdu, 13.665 divákov

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Jeho posledným pôsobiskom v hráčskej kariére boli Košice. V roku 2008 sa v Chorvátsku oženil s americkou dizajnérkou Dianou, s ktorou sa usadili v Denveri. Marek Svatoš bol otcom dvoch detí
"Ten dres nikdy nevyperiem," povedal Patrik Laine počas májových majstrovstiev sveta v Petrohrade po tom, čo mu daroval svoj dres Alexander Ovečkin. O niekoľko mesiacov neskôr patrí fínska dvojka draftu medzi najväčšie hviezdy NHL a svojimi číslami konkuruje hrajúcej ruskej legende.
Utorkové 27. kolo Tipsport ligy sa ponesie v mikulášskom duchu. Prakticky na všetkých štadiónoch pripravujú pre divákov rozličné akcie a zaujímavé budú i viaceré hráčske premiéry.
"V utorok idem na prvú operáciu, v januári ma zrejme čaká druhá. Znamená to pre mňa koniec sezóny a polročnú pauzu," uviedol skúsený obranca

To najlepšie z F1.sk

foto
Alonso do Mercedesu? De la Rosa to vidí 50:50
Španielsky denník AS priniesol v pondelok informácie o tom, že kompetentní z Mercedesu už absolvovali strategický brífing a za nástupcu Nica Rosberga si vybrali Fernanda Alonsa.
foto
Berger sa začudoval, ale Rosberg podľa neho ukázal, aká je silná osobnosť
"Keď musíte absolvovať 21 pretekov plus všetky testy a PR vystúpenia po celom svete, tak vám v podstate neostane čas na rodinu a malé dieťa. Vždy ide o to, ako si postavíte priority. Nico vníma svoju rodinu ako dôležitú časť svojho života," hovorí Gerhard Berger.
foto
Potvrdené: Formula 1 sa vracia do Francúzska
"Spomínal som aj na nášho pretekára z Nice, Julesa Bianchiho, ktorý zahynul. Tento návrat by som chcel venovať práve jemu," povedal Christian Estrosi.
foto
Súboj titanov: Hamiltonovci vs. antiHamiltonovci
"Lewis Hamilton bude musieť najbližší rok pretrpieť iba s honorom vicemajstra. Určite ho to riadne žerie, praví šampióni predsa neznášajú prehry. Táto bola rozhodne poučná," píše Števo Eisele.