Primera Division
V pondelkovej dohrávke remíza La Corune s Rayom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Pondelok, 1. február 2016, 23:16

PONDELOK

Futbalisti Deportiva La Coruna remizovali v pondelkovom zápase 22. kola španielskej Primera División s Rayom Vallecano 2:2.

Deportivo La Coruna - Rayo Vallecano 2:2 (1:2)
Góly: 19. Perez, 46. Fajr - 8. Miku, 23. Jozabed

NEDEĽA

Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 22. kola španielskej Primera División nad Levante 3:1.

Real Madrid triumfoval na domácej pôde nad Espaňolom Barcelona vysoko 6:0. Pod víťazstvo sa podpísal hetrikom Cristiano Ronaldo.

FC Sevilla - Levante 3:1 (1:0)
Góly: 1. Gameiro, 47. Iborra, 76. Konopľanka - 55. Rossi

Valencia - Gijon 0:1 (0:0)
Gól: 50. Sanabria (z 11m)

Las Palmas - Celta Vigo 2:1 (1:1)
Góly: 33. Viera (z 11m), 90. Willian - 5. Bongonda, ČK: 74. Orellana (Vigo)

Real Madrid - Espaňol Barcelona 6:0 (4:0)
Góly: 7. Benzema, 12., 45. a 82. Ronaldo (prvý z 11m), 16. Rodriguez, 86. Duarte (vl.)

SOBOTA

Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona zdolali v sobotňajšom šlágri 22. kola La Ligy druhý tím súťaže Atletico Madrid tesne 2:1. Hostia dohrávali zápas iba s deviatimi hráčmi po tom, čo predčasne putovali pod sprchy obrancovia Filipe Luis a Diego Godin. Zverenci trénera Luisa Enriqueho sa tak osamostatnili na čele tabuľky, pred Atleticom majú náskok troch bodov a zápas k dobru. Tretí je Real Madrid, ktorý stráca na "Barcu" aktuálne sedem bodov, manko však môže skresať v nedeľu v prípade úspechu v domácom dueli s Espanyolom.

Šláger na Nou Campe lepšie rozbehlo Atletico, už v desiatej minúte využil nedôslednosť domácich obrancov úplne voľný Koke, ktorý po centri Saula Nigueza z pravej strany strelou z prvej prekonal Claudia Brava. Majster potom zapol, v 29. minúte ešte Oblak zlikvidoval pokus Luisa Suareza, ale o minútu neskôr už slovinský brankár ťahal loptu zo svojej siete, keď prihrávku Jordiho Albu zužitkoval Lionel Messi. Obrat dokonal v 38. minúte Suarez, ktorý si nabehol na dlhý pas Daniho Alvesa a nedal šancu brankárovi hostí - 2:1. Situáciu si Atletico ešte viac skomplikovalo minútu pre prestávkou, keď Filipe Luis si za šlapák na Messiho vyslúžil od rozhodcu červenú kartu. A to nebolo všetko, v 65. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne z ihriska aj kľúčový muž defenzívy Atletica Godin a hostia tak dohrávali s ôsmimi hráčmi v poli. Barcelona oslabeného súpera pritlačila, dobrú príležitosť na poistenie vedenia mal bývalý hráč Atletica Arda Turan, ktorý si vytvoril priestor na zakončenie, ale jeho pokus minul ľavú žrď. Domáci si v závere pohodlne ukontrolovali náskok a po záverečnej siréne mohli sláviť štvrtý ligový triumf v rade.

Po zápase sa hovorilo najmä o škaredých fauloch Filipe Luisa a Godina a celkovo agresívnej hre hráčov Atletica. Videozáznam ukázal, že Filipe Luis zasiahol nešetrným šlapákom Messiho koleno. Domáci "klenot" sa po zákroku v bolestiach zrútil k zemi a hráči Barcelony zúrili. Pri striedačkách sa strhla veľká "strkanica". V druhom polčase predviedol ďalší skrat kapitán hostí Godin, stopér Atletica skosil zbytočným sklzom Suareza. Keďže už mal žlté napomenutie z prvého polčasu, rozhodca nemal inú možnosť, ako druhýkrát v zápase vytiahnuť červenú kartu. Tréner Madridčanov Simeone sa po zápase svojich vylúčených obrancov zastal. "Nemám im čo vyčítať. Rozhodca sa rozhodol interpretovať fauly špecifickým spôsobom," povedal argentínsky kouč. "Som hrdý na mojich hráčov. Vo futbale to tak chodí - niekedy vyhráte, niekedy prehráte. Ak už máte prehrať, tak si volím prehru takýmto spôsobom."

Barcelončania urobili dôležitý krok smerom k obhajobe titulu, nohami však zostávajú na zemi. "Nič to neznamená, do konca sezóny zostáva ešte veľa zápasov. Čaká nás ešte kopec náročných duelov. Je však pravdou, že sme spravili dôležitý krok smerom dopredu," poznamenal športový riaditeľ "blaugranas" Roberto Fernandez.

Malaga si po troch zápasoch bez víťazstva pripísala tri body za triumf 2:1 na pôde Eibaru. O prvý gól hostí sa postaral v závere prvého polčasu Juanpi a výhru poistil v prvej minúte nadstaveného času striedajúci Roque Santa Cruz. Eibar ešte dokázal v štvrtej minúte nadstaveného času znížiť zásluhou Borju Bastona, ale tri body si z najmenšieho štadióna v La Lige odváža Malaga. Athletic Bilbao zvíťazil na ihrisku Getafe 1:0, keď trojbodový gól strelil v 24. minúte Inaki Williams. Na štvrtom mieste tabuľky figuruje Villarreal, ktorý zdolal Granadu gólom Bruna z jedenástky 1:0.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili v záverečnom sobotňajšom zápase 22. kola španielskej Primera División nad Betisom Sevilla 2:1.

Villarreal - Granada 1:0 (0:0)
Gól: 55. Bruno (z 11 m)

Eibar - Malaga 1:2 (0:1)
Gól: 45. Junapi, 90.+1 Santa Curz - 90.+4 Baston.

Getafe - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
Gól: 24. Williams. ČK: 90.+3 Cala (Getafe) po druhej ŽK.

FC Barcelona - Atletico Madrid 2:1 (2:1)
Góly: 30. Messi, 38. Suarez - 10. Koke, ČK: 44. Filipe Luis, 65. Godin (obaja Atletico) po druhej ŽK, 94.990 divákov.

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Real Sociedas San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (2:0)
Góly: 16. Prieto, 34. Martinez - 51. Castro, 20.000 divákov

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.