Primera Division
Barcelona zdolala Granadu, Zidanov úspešný debut v Reale (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 22:22

NEDEĽA

Futbalisti Villarrealu zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase devätnásteho kola španielskej ligy nad Sportingom Gijon 2:0.

V ďalšom stretnutí devätnásteho kola španielskej Primera division zvíťazil Real Sociedad nad Valenciou 2:0 a v tabuľke sa posunul na štrnástu priečku.

Atletico Madrid sa po víťazstve 2:0 nad Celtou Vigo dostalo opäť na čelo tabuľky o dva body pred FC Barcelona, katalánsky gigant a obhajca titulu však odohral o zápas menej.

SOBOTA

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom dueli devätnásteho kola Primera Division doma nad Granadou presvedčivo 4:0. Hetrikom sa blysol Lionel Messi, v závere dal výsledku konečnú podobu Neymar. Katalánsky veľkoklub sa vrátil priebežne na čelo tabuľky, má však len o bod viac ako druhé Atletico Madrid s nedeľňajším zápasom k dobru.

Messiho gólová šou odštartovala už vo ôsmej minúte sobotňajšieho duelu, keď si ideálne nabehol na prihrávku Ardu Turana a zblízka nezaváhal. Už o šesť minút neskôr ho z ofsajdovej hranice vyzval Suarez a bolo 2:0. "Barca" do polčasu zahodila ešte niekoľko obrovských možností na gól, no po zmene strán skóre napokon zveľadila. V 58. minúte skompletizoval argentínsky kanonier hetrik úspešnou dorážkou do prázdnej brány a sedem minút pred koncom upravil na konečných 4:0 Neymar.

Zinedine Zidane má za sebou úspešnú premiéru na lavičke Realu Madrid. Po vystriedaní Rafaela Beniteza priviedol "biely balet" k víťaznej chuti už vo svojom prvom stretnutí, v ktorom Madridčania rozstrieľali Deportivo La Coruňa 5:0. Hetrikom sa blysol Gareth Bale, ďalšie dva góly - prvý a posledný - zaznamenal Karim Benzema.

Real Madrid - Deportivo La Coruňa 5:0 (2:0)
Góly: 15. a 90.+1 Benzema, 22., 49. a 63. Bale, 71.267 divákov

FC Sevilla - Athletic Club Bilbao 2:0 (1:0)

Góly: 72. Deyverson, 81. Morales - 83. Hernandez

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Minulý piatok v Banskej Bystrici som odchytal päťstý zápas v našej najvyššej súťaži. Povedal som to vedeniu, dali mi pamätný dres," povedal Križan
"Momentálne nie sme spokojní s tým, čo predvádzame. Musíme sa vrátiť k našej hre. Nemôžeme sa pozerať na to, proti komu hráme, ale musíme hrať to, čo sme hrali predtým. V posledných dvoch zápasoch sme to neboli my," hovorí Surový
Po nečakanej, už tretej prehre so Žilinou v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, si hráči spod Zobora napravili reputáciu v zápase s Martinom, ktorý zvládli hladko v pomere 3:0.
Po nečakanom zaváhaní na ľade dvadsiatky pricestovali zvolenskí hokejisti do Popradu s úmyslom napraviť si pošramotenú reputáciu. So svojim zámerom sa však museli rozlúčiť už po necelých šestnástich minútach.

To najlepšie z F1.sk

foto
Odchod Nica Rosberga vyvolal reakcie na celom svete
Usain Bolt, šprintér: "Nedokážem to celkom pochopiť, ale každý má svoje zdôvodnenia. Mám pocit, že dosiahol to, čo chcel. Keď sa dostanete tam, kde chcete byť a dosiahnete svoj cieľ, tak už asi nemá význam pokračovať."
foto
Na slávnostnom gala FIA sa rozdávali ocenenia (FOTO, VIDEO)
Za Formulu 1 boli ocenení Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Daniel Ricciardo, ale trofeje dostali aj Max Verstappen a Lance Stroll.
foto
Laudovi nie je do smiechu, Berger mu odporúča Alonsa alebo Vettela
"Máme druhý decembrový deň a nemáme jazdca. Obávam sa, že všetky zmluvy špičkových pretekárov sú nepriestrelné," hovorí Niki Lauda.