Primera Division
Barcelona zdolala Granadu, Zidanov úspešný debut v Reale (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 10. január 2016, 22:22

NEDEĽA

Futbalisti Villarrealu zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase devätnásteho kola španielskej ligy nad Sportingom Gijon 2:0.

V ďalšom stretnutí devätnásteho kola španielskej Primera division zvíťazil Real Sociedad nad Valenciou 2:0 a v tabuľke sa posunul na štrnástu priečku.

Atletico Madrid sa po víťazstve 2:0 nad Celtou Vigo dostalo opäť na čelo tabuľky o dva body pred FC Barcelona, katalánsky gigant a obhajca titulu však odohral o zápas menej.

SOBOTA

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom dueli devätnásteho kola Primera Division doma nad Granadou presvedčivo 4:0. Hetrikom sa blysol Lionel Messi, v závere dal výsledku konečnú podobu Neymar. Katalánsky veľkoklub sa vrátil priebežne na čelo tabuľky, má však len o bod viac ako druhé Atletico Madrid s nedeľňajším zápasom k dobru.

Messiho gólová šou odštartovala už vo ôsmej minúte sobotňajšieho duelu, keď si ideálne nabehol na prihrávku Ardu Turana a zblízka nezaváhal. Už o šesť minút neskôr ho z ofsajdovej hranice vyzval Suarez a bolo 2:0. "Barca" do polčasu zahodila ešte niekoľko obrovských možností na gól, no po zmene strán skóre napokon zveľadila. V 58. minúte skompletizoval argentínsky kanonier hetrik úspešnou dorážkou do prázdnej brány a sedem minút pred koncom upravil na konečných 4:0 Neymar.

Zinedine Zidane má za sebou úspešnú premiéru na lavičke Realu Madrid. Po vystriedaní Rafaela Beniteza priviedol "biely balet" k víťaznej chuti už vo svojom prvom stretnutí, v ktorom Madridčania rozstrieľali Deportivo La Coruňa 5:0. Hetrikom sa blysol Gareth Bale, ďalšie dva góly - prvý a posledný - zaznamenal Karim Benzema.

Real Madrid - Deportivo La Coruňa 5:0 (2:0)
Góly: 15. a 90.+1 Benzema, 22., 49. a 63. Bale, 71.267 divákov

FC Sevilla - Athletic Club Bilbao 2:0 (1:0)

Góly: 72. Deyverson, 81. Morales - 83. Hernandez

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Som rád, že nám vyšiel vstup do sezóny a že si chalani obhájili svoje miesta. Bol to veľmi ťažký zápas proti silnému súperovi, ktorý má viac odohratých duelov," hodnotil Cíger
Málo vídaný obrat v podaní hokejistov HC Košice na ľade Linzu oživil postupovú šancu slovenského tímu zo skupinovej fázy Ligy majstrov. Keď už sa zdalo, že táto šanca pomaličky vyhasína, zodvihol z ľadu bojovú zástavu Marek Bartánus
„Tento tím ukázal hlavne v poslednej tretine veľký charakter a veľkú túžbu po víťazstve. Verím, že nám to pomôže v ďalšom období prípravy hlavne po morálnej stránke," uviedol Rostislav Čada pre hokej.sk
"Utvorili sme niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Jeden strelený gól nestačí na víťazstvo na ľade tak favorizovaného tímu. Škvrnou súboja je zranenie Radka Smoleňáka," povedal Říha

To najlepšie z F1.sk

foto
Od Schumiho premiéry v F1 uplynulo 25 rokov
Michael Schumacher absolvoval svoje prvé preteky v F1 25. augusta 1991, teda presne pred 25 rokmi. Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo, pretože dovtedajší pretekár Jordanu Bertrand Gachot bol za útok na taxikára uväznený a v tíme ostalo voľné miesto.