FA Premier League
Škrtelov neúspešný návrat, manchesterské derby pre United (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 20. March 2016, 19:14

NEDEĽA

Futbalisti FC Liverpool prehrali nedeľňajší duel 31. kola Premier League na pôde Southamptonu 2:3, hoci po hodine hry viedli ešte 2:0. V druhom polčase však neustrážili Sadia Maneho, ktorý sa dvomi gólmi postaral o dokonalý obrat. Po trojmesačnej pauze sa v hosťujúcom drese vrátil do súťažného diania slovenský reprezentant Martin Škrtel. Odohral druhý polčas, no už po štyroch minútach na trávniku videl žltú kartu za súboj s Manem v pokutovom území. Stredopoliar "The Saints" v 49. minúte nariadenú penaltu nepremenil.

Manchester sa po nedeli odel do červenej farby. V prestížnom mestskom derby sa z víťazstva 1:0 tešili hráči United, ktorých triumf na pôde City zariadil v šestnástej minúte talentovaný mladík Marcus Rashford. "Červení diabli" sa tak udržali v hre o prvú štvorku, zo šiestej priečky na ňu aktuálne strácajú jediný bod, spoločne s West Hamom a Citizens majú však zápas k dobru. Tretí Arsenal má 55 bodov.

V severovýchodnom ostrovnom derby sa medzi Newcastle United a AFC Sunderland zrodila remíza 1:1. V hre o titul sa zasa udržal Tottenham, keď zdolal doma Bournemouth 3:0. Sedem kôl pred koncom strácajú "kohúti" na vedúci Leicester City päť bodov.

FC Southampton - FC Liverpool 3:2 (0:2)
Góly: 64. a 86. Mane, 83. Pelle - 17. Coutinho, 22. Sturridge
M. ŠKRTEL odohral za hostí druhý polčas, v 49. min. videl ŽK

Newcastle United - AFC Sunderland 1:1 (0:1)
Góly: 83. Mitrovič - 44. Defoe

Manchester City - Manchester United 0:1 (0:1)
Gól: 16. Rashford

Tottenham Hotspur - FC Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 1. a 16. Kane, 52. Eriksen

SOBOTA

V úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola anglickej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Evertonu 2:0. Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera tak dobre zareagovali po vypadnutiach v FA Cupe aj Lige majstrov 2015/2016. Everton doma prehral tretíkrát za sebou.

"Kanonieri" sa ujali vedenia už v siedmej minúte, keď po milimetrovej kolmici Alexisa Sancheza sa hokejovým blafákom presadil Danny Welbeck. V závere prvého polčasu po rýchlom protiútoku zvýšil na rozdiel dvoch gólov Alex Iwobi. Arsenal si tak po troch ligových zápasoch bez víťazstva pripísal na svoje konto tri body a v tabuľke Premier League mu s 55 bodmi patrí tretie miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2016/2017.

Ďalší krok za titulom urobil Leicester City, ktorý vyhral na pôde Crystal Palace 0:1, keď jediný gól strelil v 34. minúte po prihrávke Jamieho Vardyho Riyiad Mahrez.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu získal na pôde West Bromwich Albionu Norwich City, ktorý po góle Robbie Bradyho z 50. minúty vyhral 1:0.

Londýnska Chelsea remizovala na Stamford Bridge s West Ham United 2:2, keď vďaka Cescovi Fabregasovi dvakrát dotiahla náskok "kladivárov", ktorí si pripísali na svoje konto jedenástu remízu v sezóne.

Swansea City - Aston Villa 1:0 (0:0)
Góly: Fernandez, 20.000 divákov.

Crystal Palace - Leicester City 0:1 (0:1)
Gól: 34. Mahrez, 25.041 divákov.

West Bromwich Albion - Norwich City 0:1 (0:0)
Gól: 50. Brady, 25.039 divákov.

Chelsea Londýn - West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 45.+3, 88. (z 11 m) Fabregas - 17. Lanzini, 61. Caroll, 41.623 divákov.

FC Watford - Stoke City 1:2 (0:1)
Góly: 86. Deeney - 18. Walters, 51. Joselu, 20.759 divákov.
D. Teixeira (Stoke) na lavičke náhradníkov

FC Everton - Arsenal Londýn 0:2 (0:2)
Góly: 7. Welbeck, 42. Iwobi

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

“Poprad mal o mňa záujem. Vlastne, ja už keď som sa nedohodol v Tappare na pokračovaní, tak ma kontaktovali. Myslím si, že som spravil dobré rozhodnutie, keď som sa upísal Popradu,“ povedal Pajpach
Do třineckej šatne vchádzal po poslednom zápase na Tatranskom pohári ako posledný a nebol sám. Za ruku si do nej viedol aj synčeka Adamka oblečeného do dresu Amuru Chabarovsk.
Najstarší hokejový turnaj na Slovensku napísal už svoju 69. kapitolu. A hoci má už Tatranský pohár bradu ako Matuzalem, drží sa stále vo výbornej kondícii. Tento ročník sa dokonca do histórie zapíše ako jeden z najlepšie obsadených vôbec
Andrej Kmeč: "Bolo vidieť na chalanoch, že mali chuť. Chceli pred domácimi divákmi vybojovať prvé víťazstvo v Lige majstrov"

To najlepšie z F1.sk

foto
Lauda o Verstappenovi: Patrí na psychiatriu
"On si navyše vôbec nemyslí, že by spravil niečo zlé. Porozprávam sa s jeho otcom Josom, ktorého dobre poznám. Poviem mu, nech si s ním pohovorí. Toto je ďaleko za limitom a nie je to potrebné," upozornil Niki Lauda.
foto
Vettel viní za nehodu z prvej zákruty Verstappena
"Keď sa na to pozriem, tak v podaní Verstappena to bol veľmi hrubý manéver. V prvej zákrute chcel dve miesta získať tým, že sa pichol dovnútra. Práve toto bola príčina, pre ktorú Kimi nemohol zatočiť a nasledovať vodcovskú pozíciu, ktorú som diktoval ja ako líder tejto skupiny."
foto
Verstappen vs Räikkönen: Boje, ktoré vyvolali emócie (VIDEO)
"Jeho jediný záujem je kompletne ma vytlačiť z trate!" sťažoval sa Kimi Räikkönen. "Ale no tak, veď toto je už **** šialené. Veď on **** zatáča doprava keď som v plnej rýchlosti."
foto
Rosberg ovládol Spa, Magnussen ťažko havaroval!
Víťazom Veľkej ceny Belgicka sa stal Nico Rosberg, ktorý bez väčších problémov využil množstvo trestov Lewisa Hamiltona. Najlepší bol v kvalifikácii a prvé miesto si udržal aj počas celých pretekov. Napokon zvíťazil pred Danielom Ricciardom z Red Bullu a práve pred Hamiltonom.