FA Premier League
Škrtelov neúspešný návrat, manchesterské derby pre United (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 20. March 2016, 19:14

NEDEĽA

Futbalisti FC Liverpool prehrali nedeľňajší duel 31. kola Premier League na pôde Southamptonu 2:3, hoci po hodine hry viedli ešte 2:0. V druhom polčase však neustrážili Sadia Maneho, ktorý sa dvomi gólmi postaral o dokonalý obrat. Po trojmesačnej pauze sa v hosťujúcom drese vrátil do súťažného diania slovenský reprezentant Martin Škrtel. Odohral druhý polčas, no už po štyroch minútach na trávniku videl žltú kartu za súboj s Manem v pokutovom území. Stredopoliar "The Saints" v 49. minúte nariadenú penaltu nepremenil.

Manchester sa po nedeli odel do červenej farby. V prestížnom mestskom derby sa z víťazstva 1:0 tešili hráči United, ktorých triumf na pôde City zariadil v šestnástej minúte talentovaný mladík Marcus Rashford. "Červení diabli" sa tak udržali v hre o prvú štvorku, zo šiestej priečky na ňu aktuálne strácajú jediný bod, spoločne s West Hamom a Citizens majú však zápas k dobru. Tretí Arsenal má 55 bodov.

V severovýchodnom ostrovnom derby sa medzi Newcastle United a AFC Sunderland zrodila remíza 1:1. V hre o titul sa zasa udržal Tottenham, keď zdolal doma Bournemouth 3:0. Sedem kôl pred koncom strácajú "kohúti" na vedúci Leicester City päť bodov.

FC Southampton - FC Liverpool 3:2 (0:2)
Góly: 64. a 86. Mane, 83. Pelle - 17. Coutinho, 22. Sturridge
M. ŠKRTEL odohral za hostí druhý polčas, v 49. min. videl ŽK

Newcastle United - AFC Sunderland 1:1 (0:1)
Góly: 83. Mitrovič - 44. Defoe

Manchester City - Manchester United 0:1 (0:1)
Gól: 16. Rashford

Tottenham Hotspur - FC Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 1. a 16. Kane, 52. Eriksen

SOBOTA

V úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola anglickej Premier League zvíťazil Arsenal Londýn na ihrisku Evertonu 2:0. Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera tak dobre zareagovali po vypadnutiach v FA Cupe aj Lige majstrov 2015/2016. Everton doma prehral tretíkrát za sebou.

"Kanonieri" sa ujali vedenia už v siedmej minúte, keď po milimetrovej kolmici Alexisa Sancheza sa hokejovým blafákom presadil Danny Welbeck. V závere prvého polčasu po rýchlom protiútoku zvýšil na rozdiel dvoch gólov Alex Iwobi. Arsenal si tak po troch ligových zápasoch bez víťazstva pripísal na svoje konto tri body a v tabuľke Premier League mu s 55 bodmi patrí tretie miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2016/2017.

Ďalší krok za titulom urobil Leicester City, ktorý vyhral na pôde Crystal Palace 0:1, keď jediný gól strelil v 34. minúte po prihrávke Jamieho Vardyho Riyiad Mahrez.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu získal na pôde West Bromwich Albionu Norwich City, ktorý po góle Robbie Bradyho z 50. minúty vyhral 1:0.

Londýnska Chelsea remizovala na Stamford Bridge s West Ham United 2:2, keď vďaka Cescovi Fabregasovi dvakrát dotiahla náskok "kladivárov", ktorí si pripísali na svoje konto jedenástu remízu v sezóne.

Swansea City - Aston Villa 1:0 (0:0)
Góly: Fernandez, 20.000 divákov.

Crystal Palace - Leicester City 0:1 (0:1)
Gól: 34. Mahrez, 25.041 divákov.

West Bromwich Albion - Norwich City 0:1 (0:0)
Gól: 50. Brady, 25.039 divákov.

Chelsea Londýn - West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 45.+3, 88. (z 11 m) Fabregas - 17. Lanzini, 61. Caroll, 41.623 divákov.

FC Watford - Stoke City 1:2 (0:1)
Góly: 86. Deeney - 18. Walters, 51. Joselu, 20.759 divákov.
D. Teixeira (Stoke) na lavičke náhradníkov

FC Everton - Arsenal Londýn 0:2 (0:2)
Góly: 7. Welbeck, 42. Iwobi

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.