FA Premier League
Man Utd prehral na pôde WBA, Liverpool vyhral gólom z 96. minúty! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 6. March 2016, 19:10

NEDEĽA

Futbalisti FC Liverpool uspeli v nedeľňajšom stretnutí 29. kola anglickej Premier League na ihrisku Crystal Palace, keď s desiatimi hráčmi dokázali v druhom polčase otočiť skóre z 0:1 na 2:1. Víťazstvo hosťom zariadil v šiestej minúte nadstaveného času belgický útočník Christian Benteke gólom z penalty. Zverenci trénera Jürgena Kloppa tak v tabuľke poskočili z deviatej na siedmu pozíciu, Crystal Palace je pätnásty. V zostave "The Reds" stále chýbal zranený slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý nebol ani na lavičke.

V prvom polčase si vypracovali sľubnejšie šance domáci, v ôsmej min. napálil loptu Yannick Bolasie zblízka iba do brankára Simona Mignoleta a o tri minúty neskôr Emmanuel Adebayor hlavičkoval do brvna. Londýnčania sa ujali vedenia až v druhom dejstve, keď strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť Joe Ledley. Plány hosťom následne nahlodal aj James Milner, ktorý v 62. min. videl po druhej žltej karte červenú. Paradoxne, vylúčenie viac pomohlo hráčom Liverpoolu než Crystal Palace. O vyrovnanie sa postaral v 72. min. Roberto Firmino, ktorý potrestal zlé odkopnutie domáceho brankára Alexa McCarthyho, a v 96. min. prišiel nedovolený zákrok Damiena Delaneyho v šestnástke na Bentekeho. Jedenástku samotný faulovaný hráč bezpečne premenil a rozhodol o triumfe hostí.

Hráči Manchestru United pripravili svojim fanúšikom ďalšie nemilé prekvapenie, keď prehrali na trávniku West Bromwichu Albion 0:1. "Červení diabli" hrali na štadióne Hawthorns už od 26. minúty bez vylúčeného španielskeho špílmachra Juana Matu, ktorý za zbytočné fauly inkasoval dve žlté karty v priebehu troch minút a putoval predčasne pod sprchy. Domáci početnú výhodu pretavili vo víťazný gól v 67. minúte, keď po centri Sebastiena Pocognoliho spracoval loptu v šestnástke hostí osamotený Jose Rondon a poslal ju presne k ľavej žrdi. Zverenci trénera Louisa van Gaala utrpeli už ôsmu tohtosezónnu ligovú prehru a v tabuľke zostali na šiestom mieste. WBA prvýkrát v ére Premier League vyhral nad ManU v domácom prostredí a poskočil na jedenástu pozíciu.

Crystal Palace - FC Liverpool 1:2 (0:0)
Góly: 48. Ledley - 72. Firmino, 90.+6 Benteke, ČK: 62. Milner (Liverpool) po druhej ŽK

West Bromwich Albion - Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 67. Rondon, ČK: 26. Mata (ManU) po druhej ŽK, 24.878 divákov.

SOBOTA

V šlágri 29. kola anglickej Premier League remizoval domáci Tottenham Hotspur s Arsenalom Londýn 2:2. "Spurs" si tak naďalej držia v tabuľke druhé miesto, "Gunners" zostávajú s trojbodovu stratou tretí.

Po úvodnej územnej prevahe "kohútov" sa vedenia ujal Arsenal, keď v 39. min presnú prihrávku Hectora Bellerina poslal efektne pätičkou za chrbát Huga Llorisa Aaron Ramsey. V 55. min musel po druhej žltej karte opustiť trávnik hosťujúci Francis Coquelin a Tottenham okamžite využil početnú výhodu na otočenie skóre. Najskôr v 60. min po rohovom kope Christiana Eriksena prestrelil brankára Ospinu Toby Alderweireld a už o dve minúty neskôr po ofsajdom zaváňajúcej situácii prekonal krížnou strelou z hranice šestnástky brankára Arsenalu. Tottenham však náskok neudržal a v 76. min po presnom pase Bellerina poslal loptu z prvej do siete "kohútov" Alexis Sanchez. V tretej minúte nadstaveného času mohol oslabený Arsenal strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šancu Aarona Ramseyho zneškodnil odvážnym sklzom obranca Kevin Wimmer.

Po troch prehratých zápasoch v rade naplno bodoval Manchester City, ktorý zvíťazil nad poslednou Aston Villou po dvoch góloch Sergia Agüera a po jednom presnom zásahu Yaya Tourého a Raheema Sterlinga 4:0. Agüero mohol v zápase dosiahnuť hetrik, ale v 73. minúte nepremenil pokutový kop. Everton hrajúci od 34. min oslabený o vylúčeného Kevina Mirallasa viedol nad West Hamom United v 56. min po góloch Romela Lukaka a Aarona Lennona už 2:0 a navyše Lukaku v 69. min nevyužil pokutový kop. "Kladivári" v záverečnej fáze zápasu otočili skóre a po presných zásahoch Michaila Antonia, Diafra Sakha a Dimitriho Payeta vyhrali 3:2.

Tretiu prehru v rade si na svoje konto pripísal Newcastle United, ktorý v St. Jamess Parku prehral s nováčikom FC Bournemouth 1:3 a v tabuľke klesol na predposledné devätnáste miesto. Londýnska Chelsea viedla od 39. min nad Stoke City po góle Bertranda Traoreho 1:0. Hostia vyrovnali v 85. min po presnom zásahu Mameho Dioufa a v tejto sezóne s úradujúcim anglickým majstrom ešte neprehrali, keď v jesennej časti Premier League vyhrali 1:0 a v zápase Capital One Cup-u vyhrali 2:1 na strely zo značky pokutového kopu.

Líder tabuľky Leicester City pokračuje vo svojej ceste za zázrakom. "Líšky" vo večernom zápase zvíťazili na pôde Watfordu vďaka gólu Riyiada Mahreza 1:0 a na čele tabuľky majú už päťbodový náskok pred Tottenhamom Hotspur.

Watford - Leicester City 0:1 (0:0)
Gól: 56. Mahrez

FC Chelsea - Stoke City 1:1 (1:0)
Góly: 39. Traore - 85. Diouf. 41.381 divákov.

FC Everton - West Ham United 2:3 (1:0)
Góly: 13. Lukaku, 56. Lennon - 78. Antonio, 81. Sakho, 90. Payet. ČK: 34. Mirallas.

Manchester City - Aston Villa 4:0 (0:0)
Góly: 50., 60. Agüero, 48. Y. Touré, 66. Sterling, 53.892 divákov.

Newcastle United - FC Bournemouth 1:3 (0:1)
Góly: 80. Perez - 28. Taylor (vlastný gól), 70. King, 90.+2 Daniels.

Southampton - Sunderland 1:1 (0:0)
Góly: 90.+3 van Dijk - 85. Defoe. ČK: 79. Fonte (Southampton).

Swansea City - Norwich City 1:0 (0:0)
Gól: 61. Sigurdsson. 20.929 divákov.

Tottenham Hotspur - Arsenal Londýn 2:2 (0:1)
Góly: 60. Alderweireld, 62. Kane - 39. Ramsey, 76. Sanchez, ČK: 55. Coquelin (Arsenal), 35.762 divákov.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.