FA Premier League
Super nedeľa: Boj o titul sa ešte viac zamotal! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Sunday, 14. February 2016, 19:50

NEDEĽA

Futbalisti Arsenalu zdolali v nedeľňajšom šlágri 26. kola Premier League Leicester City 2:1. Výrazne zlepšeným výkonom v druhom polčase otočili nepriaznivý vývoj Theo Walcott a Danny Welbeck, ktorý skóroval hlavou v 95. minúte. "Kanonieri" sa vyhupli na priebežnú druhú priečku, na vedúci Leicester strácajú dva body.

Po dvoch veľkých šanciach v úvodnej štvrťhodine prišla najzaujímavejšia situácia prvého polčasu v 44. minúte. Vardy spadol po súboji v pokutovom území a nariadenú penaltu chladnokrvne premenil. V druhom polčase dominoval na trávniku Arsenal. Po vylúčení Danny Simpsona v 54. minúte zatlačil "líšky" hlboko pred vlastnú šestnástku a dvadsať minút pred koncom si vynútil vyrovnanie. Giroud sklepol hlavou loptu pre Walcotta a ten nezaváhal. Londýnčania predviedli v závere koncert zahodených šancí, v 95. minúte však vyskočil najvyššie Welbeck a "štrajchol" Özilov center, ktorý zapadol do siete.

Gólovú kanonádu predviedli v nedeľu futbalisti FC Liverpool. Poslednej Aston Ville nasúkali na jej pôde poltucet gólov, keď sa presadilo šesť rôznych hráčov. "The Reds", ktorým naďalej chýba zranený slovenský stopér Martin Škrtel, sú v tabuľke na ôsmej priečke. Aston Villa stráca na záchranu z poslednej už osem bodov.

Arsenal - Leicester City 2:1 (0:1)
Góly: 70. Walcott, 95. Welbeck - 45. Vardy (z 11 m). ČK: 54. Simpson (Leicester)

Aston Villa - FC Liverpool 0:6 (0:2)
Góly: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. Toure

Manchester City - Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)
Góly: 74. Iheanacho - 63. Kane (z 11 m), 83. Eriksen

SOBOTA

V sobotňajšom zápase 26. kola anglickej ligy sa o prekvapenie postaral Sunderland, ktorý zdolal na domácom Stadium of Light Manchester United 2:1.

Tím zo spodnej časti tabuľky zaskočil "červených diablov" hneď v úvode, no hostia stihli ešte do polčasovej prestávky vyrovnať zásluhou Anthonyho Martiala. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času sa však hráči United dopustili osudnej chyby a center Khazriho poslal hlavou do brankára Davida de Geu a od neho do siete nestrážený Lamine Kone.

Sunderland zvíťazil do tejto chvíle nad ManU iba v dvoch z 29 ligových meraní síl, v rokoch 1997 a 2014.

Hráči úradujúceho majstra Chelsea Londýn boli v sobotu pri streleckej chuti a Newcastlu nadelili päť gólov. Hostia sa zmohli na symbolický presný zásah v samom závere stretnutia.

Chelsea Londýn – Newcastle United 5:1 (3:0)
Góly: 5. Diego Costa, 9. Pedro, 17. Willian, 59. Pedro, 83. Traore – 90. Townsend

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Sunderland – Manchester United 2:1 (1:1)
Góly: 3. Khazri, 82. De Gea (vl.) – 39. Martial

Bournemouth – Stoke City 1:3 (0:1)
Góly: 57. Ritchie – 9. Imbula, 52. Afellay, 55. Joselu

Crystal Palace – Watford 1:2 (1:1)
Góly: 45. Adebayor – 16. a 82. Deeney (prvý z 11m), ČK: 90.+4 Souare (Crystal Palace)

Everton – West Bromwich 0:1 (0:1)
Gól: 14. Rondon

Norwich – West Ham 2:2 (0:0)
Góly: 54. Brady, 65. Hoolahan – 74. Payet, 76. Noble

Swansea – Southampton 0:1 (0:0)
Gól: 69. Long

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Jeho posledným pôsobiskom v hráčskej kariére boli Košice. V roku 2008 sa v Chorvátsku oženil s americkou dizajnérkou Dianou, s ktorou sa usadili v Denveri. Marek Svatoš bol otcom dvoch detí
"Ten dres nikdy nevyperiem," povedal Patrik Laine počas májových majstrovstiev sveta v Petrohrade po tom, čo mu daroval svoj dres Alexander Ovečkin. O niekoľko mesiacov neskôr patrí fínska dvojka draftu medzi najväčšie hviezdy NHL a svojimi číslami konkuruje hrajúcej ruskej legende.
Utorkové 27. kolo Tipsport ligy sa ponesie v mikulášskom duchu. Prakticky na všetkých štadiónoch pripravujú pre divákov rozličné akcie a zaujímavé budú i viaceré hráčske premiéry.
"V utorok idem na prvú operáciu, v januári ma zrejme čaká druhá. Znamená to pre mňa koniec sezóny a polročnú pauzu," uviedol skúsený obranca

To najlepšie z F1.sk

foto
Alonso do Mercedesu? De la Rosa to vidí 50:50
Španielsky denník AS priniesol v pondelok informácie o tom, že kompetentní z Mercedesu už absolvovali strategický brífing a za nástupcu Nica Rosberga si vybrali Fernanda Alonsa.
foto
Berger sa začudoval, ale Rosberg podľa neho ukázal, aká je silná osobnosť
"Keď musíte absolvovať 21 pretekov plus všetky testy a PR vystúpenia po celom svete, tak vám v podstate neostane čas na rodinu a malé dieťa. Vždy ide o to, ako si postavíte priority. Nico vníma svoju rodinu ako dôležitú časť svojho života," hovorí Gerhard Berger.
foto
Potvrdené: Formula 1 sa vracia do Francúzska
"Spomínal som aj na nášho pretekára z Nice, Julesa Bianchiho, ktorý zahynul. Tento návrat by som chcel venovať práve jemu," povedal Christian Estrosi.
foto
Súboj titanov: Hamiltonovci vs. antiHamiltonovci
"Lewis Hamilton bude musieť najbližší rok pretrpieť iba s honorom vicemajstra. Určite ho to riadne žerie, praví šampióni predsa neznášajú prehry. Táto bola rozhodne poučná," píše Števo Eisele.