FA Premier League
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 7. február 2016, 18:49

NEDEĽA

Ani na desiaty pokus v sérii nezdolali futbalisti Manchestru United úradujúceho majstra Chelsea Londýn. V dueli 25. kola Premier League na Stamford Bridge síce viedli od 61. minúty zásluhou Jesseho Lingarda, no tesný náskok neudržali, keď v prvej minúte nadstavenia zavŕšil gólom stupňujúci sa tlak domácich Diego Costa. Aj po nedeli tak platí, že Manchester naposledy zdolal londýnskeho konkurenta ešte 28. októbra 2012.

Napriek zodpovedne pôsobiacim defenzívam sa diváci na Stamforde nenudili. Oba tímy hrali dynamicky a už v prvom polčase si vytvorili niekoľko príležitostí. Hosťujúcej obrane spôsobil niekoľko nepríjemností hlavne Martial, no svoje výpady po ľavom krídle s následnou kľučkou a strelou tentoraz gólom nezakončil. Po polhodine hry prebrala herné opraty Chelsea a vytvorila si štyri dobré príležitosti, no Matič, Costa, Oscar a v závere ani Terry v koncovke nepochodili.

Úvodný gól napokon priniesla 61. minúta. Po rýchlej kombinácii "červených diablov" zacentroval zľava Borthwick-Jackson, Lingard si v šestnástke pohodlne spracoval prihrávku a z otočky namieril perfektne do pravého horného rohu. United sa následne stiahli do defenzívy, čím nechali ovládnuť domácim stred poľa. Z toho vyplynul stupňujúci sa tlak "The Blues" a s ním spojených niekoľko ďalších dobrých šancí na vyrovnanie, no pozorný De Gea dlho držal svoj tím nad vodou. V 91. minúte však zabudla obrana hostí na Costu, ten si obhodil aj De Geu a do odkrytej brány vyrovnal na konečných 1:1.

Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali na pôde FC Bournemouth 2:0. Naplno bodovali až po štyroch dueloch prestížnej ostrovnej súťaže a v tabuľke poskočili na tretie miesto. O triumfe nad outsiderom rozhodli v priebehu jednej minúty prvého polčasu, keď sa presadil Mesut Özil a tesne po ňom aj Alex Oxlade-Chamberlain.

FC Bournemouth - Arsenal Londýn 0:2 (0:2)
Góly: 23. Özil, 24. Oxlade-Chamberlain, 11.357 divákov

Chelsea Londýn - Manchester United 1:1 (0:0)
Góly: 90.+1 Costa - 61. Lingard, 41.434 divákov

SOBOTA

V úvodnom zápase 25. kola anglickej Premier League zvíťazil líder súťaže Leicester City na ihrisku Manchestru City 3:1. Po 15. triumfe v ročníku má prekvapenie sezóny na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

"Líšky" sa ujali vedenia už v tretej minúte, keď sa po štandardnej situácii z hranice päťky presadil nemecký obranca Robert Huth. Na 2:0 zvýšil tri minúty po prestávke po rýchlom protiútoku a prihrávke Ngola Kanteho Riyiad Mahrez. V 60. min po rohovom kope Christiana Fuchsa Huth svojím druhým gólom v zápase upravil už na rozdiel troch gólov. Záverečné slovo mal v 87. min najlepší strelec Citizens Sergio Agüero, ktorý však už len kozmeticky zmiernil prehru domácich na 1:3.

Tretie víťazstvo v sezóne si na svoje konto pripísala posledná Aston Villa, ktorá v dôležitom súboji zvíťazila nad Norwich City po góloch Joleona Lescotta a Gabriela Agbonlahora 2:0.

Tottenham Hotspur si vďaka presnému zásahu Kierana Trippiera pripísal tri body za výhru 1:0 nad Watfordom. "Kohúti" sa vďaka tomuto víťazstvu a zaváhaniu Manchestru City dostali v tabuľke už na druhé miesto.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu "vydoloval" Newcastle United, ktorý gólom Aleksandra Mitroviča zdolal West Bromwich Albion 1:0. Tretiu prehru v rade utrpel Stoke City, ktorý prehral s Evertonom 0:3. Po piatich prehratých zápasoch zabodoval Crystal Palace, ktorý remizoval na ihirsku Swansea City 1:1.

FC Liverpool stratil na domácom ihrisku proti Sunderlandu dvojgólový náskok a remizoval 2:2. Skóre zápasu otvoril v 60. min Roberto Firmino a o desať minút neskôr Adam Lallana zvýšil na 2:0. Sunderland v 82. min znížil zásluhou Adama Johnsona a v 89. min vyrovnal veterán Jermain Defoe.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Southampton vďaka gólu Maja Jošidu nad West Hamom United 1:0.

Southampton - West Ham United 1:0 (1:0)
Gól: 9. Jošida. ČK: Wanyama (Southampton), 29.161 divákov.

Tottenham Hotspur - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 64. Trippier, 35.997 divákov

FC Liverpool - AFC Sunderland 2:2 (0:0)
Góly: 60. Firmino, 70. Lallana - 82. Johnson, 89. Defoe, 44.179 divákov.

Aston Villa - Norwich City 2:0 (1:0)
Góly: 45. Lescott, 51. Agbonlahor, 47.472 divákov.

Swansea - Crystal Palace 1:1 (1:0)
Góly: 13. Sigurdsson - 47. Dann, 20.492 divákov

Stoke City - Everton 0:3 (0:3)
Góly: 11. (z pok. kopu) Lukaku, 28. Coleman, 42. Lennon, 27.733 divákov

Newcastle United - West Bromwich Albion 1:0 (1:0)
Gól: 32. Mitrovič, 50.152 divákov

Manchester City - Leicester City 1:3 (0:1)
Góly: 87. Agüero - 3. a 60. Huth, 48. Mahrez

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.