FA Premier League
Leicester na čele, Chelsea zvíťazila v londýnskom derby na ihrisku oslabeného Arsenalu (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Nedeľa, 24. január 2016, 19:10

NEDEĽA

V šlágri víkendu, ktorý sa hral v rámci 23. kola najvyššej anglickej ligy, zvíťazila v londýnskom derby Chelsea na ihrisku Arsenalu 1:0.

O jediný presný zásah sa na Emirates Stadium postaral španielsky útočník Diego Costa, ktorý v 23. minúte poslal z bezprostrednej blízkosti loptu za chrbát brankára Petra Čecha. V druhom polčase si hostia nevypracovali žiadnu gólovú šancu, no ani "kanonieri", oslabení o vylúčeného obrancu Pera Mertesackera, nenašli recept na prekonanie obrany Chelsea.

V prvom nedeľňajšom zápase zvíťazili futbalisti Swansea City na ihrisku Evertonu 2:1. Hostia rozhodli o plnom bodovom zisku už v prvom dejstve, keď skóre zápasu otvoril v 17. minúte gólom z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson a konečný výsledok stanovil v 35. minúte Andre Ayew.

FC Everton - Swansea City 1:2 (1:2)
Góly: 26. Cork (vl.) - 17. Sigurdsson, 35. Ayew

Arsenal Londýn - Chelsea Londýn 0:0 (0:1)
Gól: 23. Costa, ČK: 19. Mertesacker (Arsenal)

SOBOTA

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League na ihrisku Norwichu 5:4. "The Reds" sú stále bez zraneného slovenského obrancu Martina Škrtela. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa získali plný bodový zápis vďaka gólu Adama Lallanu v 90.+5 minúte.

Na štadióne na Carrow Road to bola poriadna prestrelka a dráma najmä v posledných sekundách. Hostia po polčase prehrávali 1:2, v druhom polčase na 3:1 pre Norwich zvýšil Wesley Hoolahan z penalty. Liverpool ale potom strelil tri góly. V 90.+2 minúte však vyrovnal Kamerunčan Sebastien Bassong a zdalo sa, že sa body podelia, ale Lallana bol proti a rozhodol strelou do pravého horného rohu domácej brány.

Manchester United prehral na Old Trafford so Southamptonom 0:1, Leicester doma zdolal Stoke City hladko 3:0 a je na čele.

West Ham United - Manchester City 2:2 (1:1)
Góly: 1. a 56. Valencia - 9. a 81. Agüero (prvý z 11 m), 34.977 divákov.

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 1:3 (1:0)
Góly: 30. Vertonghen (vlastný) - 63. Kane, 84. Alli, 90.+5 Chadli, 24.000 divákov.

Leicester City - Stoke City 3:0 (1:0)
Góly: 42. Drinkwater, 66. Vardy, 87. Ulloa, 32.018 divákov.

Manchester United - FC Southampton 0:1 (0:0)
Gól: 87. Austin, 75.408 divákov.

AFC Sunderland - AFC Bournemouth 1:1 (1:1)
Góly: 45.+1 van Aanholt - 13. Afobe, 41.367 divákov.

FC Watford - Newcastle United 2:1 (0:0)
Góly: 46. Ighalo, 58. Cathcart - 71. Lascelles, 20.000 divákov.

West Bromwich Albion - Aston Villa 0:0
26.165 divákov.

Norwich City - FC Liverpool 4:5 (2:1)
Góly: 29. Mbokani, 41. Naismith, 54. Hoolahan (z 11 m), 90.+2 Bassong - 18. a 63. Firminho, 55. Henderson, 75. Millner, 90.+5 Lallana, 27.108 divákov.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Nechcem tu polemizovať o rozhodovaní arbitrov počas zápasu, ale to vylúčenie Kopitara... V zápase sme videli viac takýchto situácií. To rozhodnutie bolo zlomovým bodom zápasu," povedal tréner Krueger
Piatkové ôsme kolo Tipsport ligy naservíruje priaznivcom hokeja hneď dva veľké šlágre. Pod Zoborom na seba narazia jediné dva doposiaľ neporazené tímy v riadnom hracom čase a vo Zvolene odohrajú ďalšie derby rivalov od rieky Hron.
"Nejaké rezervy tam ešte určite budú, ale dovolím si povedať, že po korčuliarskej stránke som sa vo Fínsku zlepšil. Dokonca som tam mal aj individuálne tréningy s krasokorčuliarskou trénerkou," hovorí D. Boldižár pre hokej.sk
"Teraz sa nám lúčil Jurko Kuric, tak nás na rozlúčku potešil kurčiatkami. Milan Jurčina nám pred svojim odchodom nechal v šatni po rumbe a lízatku. Vždy si tam niečo nájdeme. Sme tam jedna partia a spoločne ťaháme za jeden povraz," hovorí pre hokej.sk Martin Kriška.

To najlepšie z F1.sk

foto
Vettel má dôležitú správu: Môžeme vyhrať
"Keď sa pozriete na posledné preteky, tak pre nás je azda lepšie, ak je o niečo teplejšie," avizuje Kimi Räikkönen.
foto
V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, druhou silou je Ferrari
V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Malajzie bol opäť najrýchlejší Mercedes, ale jeho jazdci si poradie vymenili: prvé miesto tentoraz obsadil Lewis Hamilton, druhý bol Nico Rosberg.
foto
Vettel a Ferrari predstavili LaFerrari Aperta, vo videu sa objavil aj Michael Schumacher
Ferrari prinieslo na trh nové športové auto LaFerrari Aperta, ktorého cena predstavuje takmer dva milióny eur (VIDEO).
foto
V prvom tréningu najrýchlejší Rosberg, Magnussen v plameňoch! (VIDEO)
Hlavnou udalosťou prvého voľného tréningu pred VC Malajzie bol požiar monopostu Kevina Magnussena v boxovej uličke. Dánsky pretekár absolvoval inštalačné kolo, aby sa následne vrátil na rýchlu kontrolu auta do boxov. Keď však bol zatláčaný dnu do garáže, spod krytu motora vyšľahli plamene.