FA Premier League
Swansea porazila Watford a dostala sa z pásma zostupu (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Pondelok, 18. január 2016, 23:20

PONDELOK

Futbalisti Swansey City zdolali v pondelkovom dueli 22. kola anglickej Premier League Watford tesne 1:0 a posunuli sa z pásma zostupu na sedemnástu priečku. O triumfe domácich rozhodla gólová hlavička Ashleyho Williamsa z 27. minúty po centri Ki Sung-Yonga. Swansea vyhrala iba druhý zápas za ostatných dvanástich duelov, Watford po štvrtej prehre v rade zostáva v tabuľke na dvanástom mieste. Nový tréner "labutí" Talian Francesco Guidolin, ktorého angažovalo vedenie Swansea v pondelok, sledoval stretnutie zatiaľ iba z tribúny.

Swansea City - Watford 1:0 (1:0)
Gól: 27. Williams, 20.430 divákov.

NEDEĽA

Futbalisti Manchestru United triumfovali v 194. edícii tradičného ostrovného derby v Premier League na pôde FC Liverpool 1:0. O tesnom víťazstve rozhodol v 78. minúte z dorážky kapitán hostí Wayne Rooney, ktorý potvrdil skvelú formu. Z jeho piatich gólov v uplynulých štyroch dueloch mali až tri víťaznú príchuť.

Oba tímy trápil veľký lazaret hráčov a na stretnutie nastúpili bez viacerých opôr vrátane slovenského reprezentačného kapitána Martina Škrtela na strane domácich. V opatrnom úvode duelu mali menšiu prevahu na lopte "červení diabli", v improvizovanej zostave sa však dopredu netlačili a v defenzíve pôsobili neisto. Liverpool sa to s pribúdajúcim časom snažil využiť, a hoci mal viacero nebezpečných streleckých pokusov, De Geovu bránu výrazne neohrozil. Kým domáci hrali jednoducho smerom dopredu, hosťom chýbala iskra, pôsobili nedôrazne v strede poľa a v krídelných priestoroch boli neškodní.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Oba tímy zvýšili obrátky, častejšie sa tlačili pred súperovu šestnástku a vytvorili si viacero gólových šancí. Za "The Reds" mohol rozhodnúť utešenou strelou Firmino, na druhej strane nemieril presne z veľkého uhla Martial. O osude zápasu rozhodla 78. minúta. Blindov center z rohu umiestnil Fellaini hlavou do brvna a z následnej dorážky chladnokrvne skóroval Rooney.

Historicky najlepší kanonier anglickej reprezentácie dosiahol ďalší kariérny míľnik. Strelil už svoj 175. gól za United v Premier League a prekonal legendárneho kanoniera Arsenalu Thierryho Henryho v počte presných zásahov v súťaži za jeden klub. "Nevedel som o tom. Je krásne, keď človek prekoná nejaký rekord. Po dlhej dobe som však dal gól na Anfielde, navyše bol víťazný, a to výrazne pomôže môjmu sebavedomiu. Každý z nás poznal dôležitosť tohto stretnutia. Vždy je to o obrovskej prestíži pre oba kluby aj fanúšikov," povedal v prvom rozhovore pre Sky Sport Rooney.

V ďalšom stretnutí nevyužili futbalisti Arsenalu Londýn možnosť vybudovať si náskok na čele Premier League. Po sobotňajšom zaváhaní druhého Leicesteru City na pôde poslednej Aston Villy (1:1) mohli v prípade víťazstva viesť tabuľku o dva body, no so Stoke uhrali len bezgólovú remízu.

FC Liverpool - Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 78. Rooney, 43.865 divákov.

Stoke City - Arsenal Londýn 0:0
27.683 divákov

SOBOTA

V úvodnom zápase 22. kola anglickej Premier League zvíťazil Tottenham nad Sunderlandom 4:1. Chelsea na svojom štadióne remizovala s Evertonom 3:3. Hostia viedli na Stamford Bridge už 2:0, keď najskôr v 50. min poslal loptu do vlastnej siete po centri Leightona Bainesa kapitán The Blues John Terry a o šesť minút Kevin Mirallas pridal druhý gól. "Karamelky" však dvojgólové vedenie neudržali a po góloch Diega Costu a Cesca Fabregasa bolo vyrovnané. Everton sa opäť dostal do vedenia v 90. min, keď striedajúci Ramiro Mori po zaváhaní obrany Chelsea poslal loptu za Courtoisov chrbát. Posledné slovo v zápase mal však domáci kapitán John Terry, ktorý v ôsmej minúte nadstaveného času stanovil konečnú podobu výsledku.

Manchester City vďaka dvom gólom Sergia Agüera a po jednom presnom zásahu Fabiana Delpha a Davidu Silvu zvíťazil nad Crystal Palace 4:0. Nováčik AFC Bournemouth zvíťazil nad Norwich City 3:0 a po štyroch zápasoch bez víťazstva si pripísal na svoje konto plný bodový zisk. Southampton položil základ svojho triumfu nad West Bromwich Albion 3:0 už v prvom polčase, ktorý vďaka dvom gólom Jamesa Warda-Prowseho vyhral 2:0.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovala Aston Villa s Leicestrom City 1:1. "Líšky" sa ujali vedenia v 28. min, keď po lobe Jamie Vardyho vrátil brankárom Markom Bunnom vyrazenú loptu do siete Šindži Okazaki. O päť minút neskôr mohli hostia viesť už dvojgólovým rozdielom, ale Riyiad Mahrez nepremenil pokutový kop. Domácim sa podarilo vyrovnať v 75. min strelou z hranice šestnástky striedajúci Rudy Gestede.

Aston Villa - Leicester 1:1 (0:1)
Góly: 75. Gestede - 28. Okazaki, 32.763 divákov.

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

Southampton - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)
Góly: 5., 35. Ward-Prowse (druhý z 11 m), 72. Tadič. 29.622 divákov.

Newcastle United - West Ham United 2:1 (2:0)
Góly: 6. Perez, 15. Wijnaldum - 49. Jelavič. 50.031 divákov.

AFC Bournemouth - Norwich City 3:0 (1:0)
Góly: 10. Gosling, 54. Daniels (z 11 m), 75. Afobe. 11.056 divákov.

Manchester City - Crystal Palace 4:0 (2:0)
Góly: 41., 69. Agüero, 22. Delph, 84. Silva. 49.000 divákov.

Chelsea - Everton 3:3 (0:0)
Góly: 64. Costa, 66. Fabregas, 90.+8 Terry - 50. Terry (vlastný gól), 56. Mirallas, 90. Mori. 41.633 divákov.

Tottenham Hotspur - AFC Sunderland 4:1 (1:1)
Góly: 42., 67. Eriksen, 60. Dembele, 79. Kane (z 11 m) - 40. Van Aanholt 40. 35.000 divákov.

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.