UEFA Champions League
Man City si ustrážil postup, Atlético ide ďalej po penaltovej dráme! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 15. March 2016, 22:30

Futbalisti Manchestru City prvýkrát v klubovej histórii postúpili medzi osem najlepších mužstiev Ligy majstrov. V utorkovom odvetnom osemfinále sezóny 2015/2016 remizovali s Dynamom Kyjev 0:0, čo im vzhľadom na výsledok 3:1 z prvého zápasu stačilo na prienik do štvrťfinále. V utorok bojovali o postup aj Atletico Madrid a PSV Eindhoven. Po bezgólovej remíze z Holandska bol rovnaký stav aj po 90 minútach odvety, rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie. V dramatickom rozstrele zo značky bieleho bodu boli napokon úspešnejší domáci a vybojovali si tak účasť v najlepšej osmičke.

Manchester rozhodol o postupe pred troma týždňami na Ukrajine, odkiaľ si priniesol dvojgólové vedenie. V odvete bez väčších problémov kontroloval náskok a do útoku sa ani nehrnul, o čom svedčí aj fakt, že za hodinu hry jeho hráči ani raz netrafili priestor brány. Tréner City Manuel Pellegrini musel už v prvom polčase vystriedať oboch stopérov zo základnej zostavy, keď si najskôr obnovil chronické zranenie stehenného svalu kapitán Kompany a potom z ihriska odkrivkal aj Otamendi. Hostia z Kyjeva sa snažili vytvoriť si príležitosti na skórovanie, ale pozorná obrana súpera ich prakticky k ničomu nepustila. Po záverečnom hvizde okrem postupu domáci hráči oslavoval aj fakt, že prvýkrát v aktuálnej sezóne LM si ako tím udržali čisté konto a neinkasovali.

Zaujímavejší zápas sa hral v Madride. Atletico i PSV už v prvom zápase v Holandsku naznačili, že rozlosovanie proti sebe postavilo dve vyrovnané mužstvá. V úvode odvety sa hrali taktické šachy, ani jeden z tímov nechcel urobiť osudnú chybu. Prvú veľkú príležitosť mali v päťnástej minúte domáci. Koke si šikovne zabehol za obranu na prihrávku od Juanfrana, jeho center našiel v šestnástke Griezmanna, ale Francúz v koncovke zaváhal. V 37. minúte sa v ďalšej dobrej šanci ocitol Griezmann, v skórovaní ho však zastavili rozhodcovia, ktorí mu odpískali postavenie mimo hry. Po zmene strán mohli udrieť hostia. Blízko k úvodnému gólu mal Locadia, ktorého nepríjemnú strelu z hranice šestnástky vytlačil Oblak do žrde. Následná dorážka De Jonga už nemala potrebný smer a ani razanciu. V závere riadneho hracieho času mali obe mužstvá sľubné šance, ale bez želaného gólového efektu.

Zmenu v skóre neprinieslo ani predĺženie a tak musel rozhodnúť rozstrel zo značky bieleho bodu. Prvých štrnásť strelcov bolo úspešných, na začiatku ôsmej série však zaváhal hosťujúci Narsingh a Juanfran následne spečatil výhru i postup Atletica.

Manchester City - Dynamo Kyjev 0:0 - do štvrťfinále postúpil Manchester
ŽK: Otamendi - Antunes, Garmaš. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

ManCity: Hart - Zabaleta, Kompany (7. Mangala), Otamendi (24. Demichelis), Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, Toure, Silva (79. Sterling) - Agüero

Dynamo: Šovkovskij - Vida, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Veloso - Jarmolenko, Garmaš (64. Sydorčuk), Bujalskij, Gusev (62. Jakovenko) - Teodorczyk (46. Gonzalez)

Atletico Madrid - PSV Eindhoven 0:0, 8:7 zo značky 11 m - do štvrťfinále postúpil Madrid
ŽK: Locadia, De Jong, Guardado, van Ginkel (všetci PSV). Rozhodoval: Clattenburg (Ang.)

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin (89. Hernandez), Filipe Luis - Koke, Fernandez (56. Torres), Gabi, Niguez - Carrasco (75. Kranevitter), Griezmann

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Isimat-Marin, Moreno, Willems (75. Brenet) - Pröpper, Guardado, Van Ginkel - De Jong (118. Narsingh), Locadia (87. Lestienne)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Som rád, že nám vyšiel vstup do sezóny a že si chalani obhájili svoje miesta. Bol to veľmi ťažký zápas proti silnému súperovi, ktorý má viac odohratých duelov," hodnotil Cíger
Málo vídaný obrat v podaní hokejistov HC Košice na ľade Linzu oživil postupovú šancu slovenského tímu zo skupinovej fázy Ligy majstrov. Keď už sa zdalo, že táto šanca pomaličky vyhasína, zodvihol z ľadu bojovú zástavu Marek Bartánus
„Tento tím ukázal hlavne v poslednej tretine veľký charakter a veľkú túžbu po víťazstve. Verím, že nám to pomôže v ďalšom období prípravy hlavne po morálnej stránke," uviedol Rostislav Čada pre hokej.sk
"Utvorili sme niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Jeden strelený gól nestačí na víťazstvo na ľade tak favorizovaného tímu. Škvrnou súboja je zranenie Radka Smoleňáka," povedal Říha

To najlepšie z F1.sk

foto
Ross Brawn odhalí na jeseň svoje manažérske triky v novej knihe
Počin s názvom 'Total Competition: Lessons in Strategy from Formula One', ktorý vychádza v novembri, vznikol v spolupráci s bývalým výkonným riaditeľom Williamsu Adamom Parrom.
foto
Rosberg do VC Maďarska netušil o Hamiltonovom nadšení pre bezpečnosť
"V prvom rade som o tom nevedel a ani teraz o tom detailne nepremýšľam. Beriem to v pohode, ale určite je zaujímavé, ako sa z ničoho nič začal zaujímať o bezpečnosť a po dvojitej žltej vlajke sa rozhodol ísť za kompetentnými a diskutovať o tom."
foto
Formule 1 stačí jeden Lewis Hamilton
"Je fajn, že máme aj určité protiklady. Čo by sme robili s 22 Räikkönenovcami, Rosbergovcami alebo Hamiltonovcami?" pýta sa redaktor Kai Ebel. "Dôležité je hlavne to, aby boli chlapci autentickí."
foto
Incident v IndyCar opäť rozvíril diskusie o ochrane hlavy (VIDEO)
Charlie Kimball prichádzal do boxov v okamihu, kedy bol do jeho cesty prepustený Alexander Rossi. Dvojica sa dostala do vzájomného kontaktu a Rossiho auto vyletelo na monopost Helia Castronevesa.

Magazín PROFUTBAL.sk

Hart to má zrátané, Guardiola ho vykázal už aj z tréningu (video)
    Hart si ešte v tejto sezóne za „Citizens“ nezachytal, prednosť dostáva skúsenejší Argentínčan Willy Caballero. Budúcnosť rodáka zo Shrewsbury je otázna
    Tomáš Zagiba - Správy - 24.08.2016 08:10 - počet príspevkov: 1 (24.08.2016 21:19:10)
    Tréner Podbrezovej zachránil život talentovanému Trnavčanovi
    "Danielovi Dubcovi v mene celého klubu želáme skoré uzdravenie a skorý návrat na futbalové trávniky. Zároveň sa chceme poďakovať MUDr. Ivanovi Dubínymu za jeho hrdinský čin," uviedli "železiari"
    Pivarník je napriek vypadnutiu Plzne spokojný
    "Bol to náš najlepší výkon, ktorý sa blížil k ideálu. Vieme, že sme sa dopúšťali chýb, ale museli sme riskovať. Verím, že dokážeme ísť touto cestou a naďalej budeme predvádzať takéto výkony," povedal Pivarník
    TASR - Správy - 24.08.2016 09:12
    Wenger: Netuším, čo budem robiť
    „Futbal je môj život. Úprimne, desím sa dňa, keď budem musieť skončiť. Čím dlhšie to odkladám, tým ťažšie je odvyknúť si od tejto závislosti,“ priznáva 66-ročný kouč
    Tomáš Zagiba - Správy - 24.08.2016 09:10
    Liptáci sa trápia v koncovke, Sabol: Som optimista, chlapcom verím
    \"Chýba len trošku viac šťastia. Budeme ho pokúšať v ďalších dueloch. Ja chlapcom verím a myslím si, že už v najbližšom stretnutí skórujeme,“ pokračuje bývalý kouč Senice pre PROFUTBAL.sk