UEFA Champions League
Man City si ustrážil postup, Atlético ide ďalej po penaltovej dráme! (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Tuesday, 15. March 2016, 22:30

Futbalisti Manchestru City prvýkrát v klubovej histórii postúpili medzi osem najlepších mužstiev Ligy majstrov. V utorkovom odvetnom osemfinále sezóny 2015/2016 remizovali s Dynamom Kyjev 0:0, čo im vzhľadom na výsledok 3:1 z prvého zápasu stačilo na prienik do štvrťfinále. V utorok bojovali o postup aj Atletico Madrid a PSV Eindhoven. Po bezgólovej remíze z Holandska bol rovnaký stav aj po 90 minútach odvety, rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie. V dramatickom rozstrele zo značky bieleho bodu boli napokon úspešnejší domáci a vybojovali si tak účasť v najlepšej osmičke.

Manchester rozhodol o postupe pred troma týždňami na Ukrajine, odkiaľ si priniesol dvojgólové vedenie. V odvete bez väčších problémov kontroloval náskok a do útoku sa ani nehrnul, o čom svedčí aj fakt, že za hodinu hry jeho hráči ani raz netrafili priestor brány. Tréner City Manuel Pellegrini musel už v prvom polčase vystriedať oboch stopérov zo základnej zostavy, keď si najskôr obnovil chronické zranenie stehenného svalu kapitán Kompany a potom z ihriska odkrivkal aj Otamendi. Hostia z Kyjeva sa snažili vytvoriť si príležitosti na skórovanie, ale pozorná obrana súpera ich prakticky k ničomu nepustila. Po záverečnom hvizde okrem postupu domáci hráči oslavoval aj fakt, že prvýkrát v aktuálnej sezóne LM si ako tím udržali čisté konto a neinkasovali.

Zaujímavejší zápas sa hral v Madride. Atletico i PSV už v prvom zápase v Holandsku naznačili, že rozlosovanie proti sebe postavilo dve vyrovnané mužstvá. V úvode odvety sa hrali taktické šachy, ani jeden z tímov nechcel urobiť osudnú chybu. Prvú veľkú príležitosť mali v päťnástej minúte domáci. Koke si šikovne zabehol za obranu na prihrávku od Juanfrana, jeho center našiel v šestnástke Griezmanna, ale Francúz v koncovke zaváhal. V 37. minúte sa v ďalšej dobrej šanci ocitol Griezmann, v skórovaní ho však zastavili rozhodcovia, ktorí mu odpískali postavenie mimo hry. Po zmene strán mohli udrieť hostia. Blízko k úvodnému gólu mal Locadia, ktorého nepríjemnú strelu z hranice šestnástky vytlačil Oblak do žrde. Následná dorážka De Jonga už nemala potrebný smer a ani razanciu. V závere riadneho hracieho času mali obe mužstvá sľubné šance, ale bez želaného gólového efektu.

Zmenu v skóre neprinieslo ani predĺženie a tak musel rozhodnúť rozstrel zo značky bieleho bodu. Prvých štrnásť strelcov bolo úspešných, na začiatku ôsmej série však zaváhal hosťujúci Narsingh a Juanfran následne spečatil výhru i postup Atletica.

Manchester City - Dynamo Kyjev 0:0 - do štvrťfinále postúpil Manchester
ŽK: Otamendi - Antunes, Garmaš. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

ManCity: Hart - Zabaleta, Kompany (7. Mangala), Otamendi (24. Demichelis), Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, Toure, Silva (79. Sterling) - Agüero

Dynamo: Šovkovskij - Vida, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Veloso - Jarmolenko, Garmaš (64. Sydorčuk), Bujalskij, Gusev (62. Jakovenko) - Teodorczyk (46. Gonzalez)

Atletico Madrid - PSV Eindhoven 0:0, 8:7 zo značky 11 m - do štvrťfinále postúpil Madrid
ŽK: Locadia, De Jong, Guardado, van Ginkel (všetci PSV). Rozhodoval: Clattenburg (Ang.)

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin (89. Hernandez), Filipe Luis - Koke, Fernandez (56. Torres), Gabi, Niguez - Carrasco (75. Kranevitter), Griezmann

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Isimat-Marin, Moreno, Willems (75. Brenet) - Pröpper, Guardado, Van Ginkel - De Jong (118. Narsingh), Locadia (87. Lestienne)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

Štefan Fabian vstúpil do sezóny po červenom koberci. Na záver letného Tatranského pohára na ňom preberal ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja, pred nedeľňajším zápasom proti Zvolenu si pre zmenu užíval ovácie publika pri pózovaní s dresom s číslom 900 na chrbte.
"Sme šťastní a ohromne potešení tým, čo sme dosiahli. Myslím si, že nikto netipoval našu účasť vo finále. Pravdepodobnosť bola 33 k 1 a práve preto si teraz vychutnávame skvelé pocity," radoval sa Marián Hossa
"Zachytal som si veru poriadne, ale so šťastím sme ten krehký náskok ubránili. Škoda vylúčení zo záveru zápasu. Tam nás poriadne zavreli a lietalo to tam z jednej i druhej strany," hovorí Jan Chábera
"Myslím si, že je to spôsobené aj obmenou kádra. Prišli noví hráči a chvíľku potrvá, kým sa zohráme. Som však presvedčený o tom, že keď sa to ustáli, tak pôjdeme v tabuľke hore," hovorí s optimizmom v hlase 31-ročný center.

To najlepšie z F1.sk

foto
Mosley: BMW vyrábalo 600 motorov ročne
Max Mosley spomína na obrovskú nákladovú expanziu okolo roku 2000 i na svoje protiopatrenia. Okrem toho hovorí aj o období, keď sa stajne F1 vyhrážali odchodom zo športu a založením pirátskej série.
foto
Chcete byť mechanikom v F1? Pripravte sa aj na 22-hodinové šichty
"Je to poriadne stresujúca práca, no keď všetko vychádza, je to naozaj neuveriteľné. Keď prídu do boxov dve autá naraz a vy tých druhých porazíte práve vďaka zastávke v boxoch, celý tím má byť na čo hrdý," hovorí v otvorenom rozhovore Kenny Handkammer, bývalý šéfmechanik Red Bullu.
foto
Zvieratá na pretekárskej trati: Čo všetko už navštívilo súťažné okruhy? (VIDEO)
Počas víkendu v Singapure sa na súťažnej trati objavil varan. História Formuly 1 pamätá veľké množstvo podobných prípadov.
foto
Bernd Mayländer: Aj takáto je práca vodiča safety caru
"Spravidla idem tak na 95 až 98 percent toho, čo auto dokáže. V televízii to pochopiteľne vyzerá oproti autu F1 strašidelne pomaly. A aj to tak je. Pri plnom výkone strácam na Formulu 1 na jednom kilometri približne desať sekúnd," hovorí absolvent 300 veľkých cien.

Magazín PROFUTBAL.sk

Hnev Ronalda, podpora matky (video)
    “V utorok hráme opäť a Ronaldo si tiež musí občas oddychnúť. To bol jediný dôvod, pretože hral dobre. Nechal som ho uvažovať nad utorňajším zápasom,“ argumentoval francúzsky kormidelník
    Patrik Liščinský - Správy - 25.09.2016 22:15 - počet príspevkov: 1 (26.09.2016 17:33:13)
    Keby mohol rozhodca striedať... (video)
    „Aj rozhodca má právo na zlý deň. Keby to bolo možné, ja by som ho vystriedal možno v piatej minúte, Miro Mentel v ôsmej,“ povedal po zápase Karhan
    Ondrej Hercegh - Správy - 25.09.2016 09:45 - počet príspevkov: 8 (26.09.2016 14:00:12)
    Simeoneho čarovné striedania na pokračovanie (video)
    \"Príchod Gameira mal okamžitý vplyv na našu hru. Mali sme problémy pokoriť dobre organizovanú defenzívu súpera. Gól prišiel v pravý čas, pretože som mal pocit, že už na domácich nemáme čo vymyslieť,\" vydýchol si kouč Simeone
    TASR - Správy - 26.09.2016 10:15
    Majster porazil vicemajstra, Kleščík: Zdvihne nám to sebavedomie (video)
    „Konečne sme mali aj my troška šťastia. V závere nám síce pri Kubíkovej šanci zatrnulo, ale všetko skvele vyriešil Šemrinec,“ tešil sa kapitán Peter Kleščík
    Martin Jurčo - Správy - 25.09.2016 11:30 - počet príspevkov: 1 (25.09.2016 12:04:52)
    Tourého agent priostruje: Guardiola stojí ako človek za h***o
    \"Dobre, Guardiola vyhral nejaké zápasy v tejto sezóne, takže všetci vidia len jeho fantastický futbal. Ale jeho osobnosť nie je ani náhodou skvelá. Opakujem správu, ktorá sa šíri z Barcelony a Bayernu. Veľa ľudí ho neznáša,\" odkazuje Seluk
    Miloš Doktor - Správy - 25.09.2016 13:50
    Pivarník po víťazstve Plzne nad Teplicami: Zápas sme museli vydrieť (video)
    \"Domáci sa snažili hrať jednoducho, s dlhšou prihrávkou na hrot. Som rád, že sme po peknej akcii dali gól,\" vyjadril sa tréner Plzne
    TASR - Správy - 25.09.2016 10:34