UEFA Champions League
Benfica vyprevadila Zenit, PSG ukončil púť Chelsea (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 23:13

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa prebojovali do štvrťfinále Ligy majstrov 2015/16. V zápase na Stamford Bridge si poradili s Chelsea rovnakým výsledkom ako v prvom domácom stretnutí 2:1 a sú medzi najlepšou osmičkou. PSG išlo do vedenia zásluhou Rabiota, o vyrovnanie sa postaral Diego Costa, no v 67. minúte rozhodol Ibrahimovič.

V úvodnom stredajšom stretnutí zvíťazila Benfica Lisabon na štadióne Petrovskij nad Zenitom Petrohrad 2:1 a po triumfe v prvom zápase 1:0 postúpila do štvrťfinále. Domácich poslal do vedenia v 69. minúte Hulk, no hostia otočili gólmi Nicolasa Gaitana a Taliscu zo záverečných minút.

PSG prišlo do Londýna s tesným jednogólovým náskokom a krátko po úvodnom hvizde oňho takmer prišlo. Na hranici šestnástky sa oprel do lopty Costa a Trapp sa musel poriadne natiahnuť. Potom však prebrali aktivitu Parížania. Di Maria dostal prihrávku za obranu a krížnou strelou prekonal Courtoisa, no do dráhy lopty sa v poslednej chvíli hodil Ivanovič a zachránil. V siedmej minúte sa už domáca sieť rozvlnila, ale Ibrahimovič stál v ofsajde a tak gól neplatil. Po štvrťhodine hry to však už Parížania dokázali. Di Maria vysunul na pravej strane do šestnástky Ibrahimoviča, ten poslal milimetrovú krížnu prihrávku na nabiehajúceho Rabiota a bolo 1:0. Domáci odpovedali v 28. minúte. Po strate lopty hostí nasledovala rýchla akcia, na konci ktorej sa Costa zbavil kľučkou kapitána PSG Silvu a strelou k ľavej tyčke vyrovnal - 1:1. V ďalších minútach sa hra rozkúskovala a prišli aj tvrdšie zákroky. V 34. minúte zaujala akcia Lucasa, no jeho presný center poslal Ibrahimovič iba do rúk Courtoisa. Chelsea v 60. minúte prišla o zraneného Costu, ktorého nahradil Traore. "Blues" boli blízko ku gólu v 65. minúte, ale Trapp zachránil pri veľkej šanci Williana a dorážke Hazarda. Následne sa potvrdilo nepísané pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci stratil loptu, pohotový Motta okamžite vysunul kolmicou Di Mariu a ten naservíroval gól ako na podnose Ibrahimovičovi - 2:1. Chelsea v tom momente potrebovala na postup až tri góly, no na to by si musela vypracovať aspoň šance, ktoré neprichádzali. Naopak, PSG mohlo ešte zvýšiť v 80. minúte, keď si takmer strelil vlastenca Ivanovič.

Tímy sa stretli vo vyraďovacej fáze LM už tretí rok po sebe. Angličania vyradili Francúzov vo štvrťfinále v roku 2014, o rok im to PSG vrátil v osemfinále a teraz opäť v rovnakej fáze.

Vo vyrovnanom zápase ohrozili ako prví bránku hráči Lisabonu. V piatej minúte zahral Jonas z ľavej strany priamy kop a Lodygin musel vytlačiť loptu nad brvno. O chvíľu na to sa predral do vápna domáci Dzjuba a jeho krížna strela len tesne minula pravú tyčku. V dvadsiatej minúte sa do lopty oprel Sanches a z diaľky namieril len tesne vedľa. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla o dve minúty neskôr. Dzjuba dostal prihrávku do otvorenej obrany, no jeho šancu zmaril výborným zákrokom brankár Ederson. To však bolo na dlhé minúty všetko a diváci už v prvom dejstve veľa vzruchu nemali. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a oba tímy si dávali pozor na zbytočné chyby. Šance prišli až po hodine hry a to hneď niekoľko v krátkom slede. Zenit sa dostal do tlaku. Po dvoch nevyužitých tutovkách Smolnikova a Dzjubu však mohol pykať, keď Lombaerts chyboval a Jonas sa rútil na brankára. Lodygin ale svoju úlohu zvládol a podržal spoluhráčov. Tí sa mu odmenili už v 69. minúte. Žirkov prešiel po tvrdom súboji s obrancom, ktorý skončil na zemi, až do šestnástky a presným centrom vyzval na hlavičku Hulka - 1:0. Zenit pokračoval v tlaku. Aktívny Dzjuba sa pekným sólom cez dvoch obrancov dostal do malého vápna, ale Ederson výborne vybehol a zmaril jeho ďalšiu veľkú príležitosť. Aj keď sa Benfica v posledných minútach najmä bránila, nakoniec to bola ona, ktorá rozhodla. V 85. minúte z diaľky vypálil Jimenez, Lodygin jeho peknú ranu vytlačil na brvno, no k dorážke sa dostal ako prvý kapitán Lisabončanov Gaitan a hlavou rozhodol o postupe. V záverečných sekundách upravil na 2:1 pre hostí striedajúci Talisca.

V utorňajším dueloch si postup vybojovali španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg.

Chelsea - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:1)
Góly: 27. Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič. Rozhodoval: Brych (Nem.), ŽK: Fabregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard (77. Oscar) - Costa (60. Traore)

PSG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. van der Wiel) - Di Maria (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas (77. Pastore)
prvý zápas: 1:2, postúpil Paríž Saint-Germain

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Góly: 69. Hulk - 85. Gaitan, 90.+6 Talisca. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi.

Zenit: Lodygin - Aňukov (58. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Mauricio (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (58. Šatov) - Dzjuba

Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitan, Samaris - Jonas (90.+2 Talisca), Mitroglou (67. Jimenez)
prvý zápas: 0:1, postúpila Benfica

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Z môjho pohľadu je dosť smutné, že sem prídu mužstvá ako Orebro, Třinec a Lahti a na tribúnach je tisícpäťsto divákov. Takéto mužstvá tu už možno nikdy v živote neuvidia," hovorí S. Mlynarovič pre hokej.sk.
"Poprad je krásne mesto, mali sme tu skvelé ubytovanie s wellness a aj po skončení turnaja sme ešte v Tatrách zostali s rodinkou. Bolo to teda spojenie užitočného s príjemným," uviedol Vladimír Dravecký pre hokej.sk.
“Poprad mal o mňa záujem. Vlastne, ja už keď som sa nedohodol v Tappare na pokračovaní, tak ma kontaktovali. Myslím si, že som spravil dobré rozhodnutie, keď som sa upísal Popradu,“ povedal Pajpach
Do třineckej šatne vchádzal po poslednom zápase na Tatranskom pohári ako posledný a nebol sám. Za ruku si do nej viedol aj synčeka Adamka oblečeného do dresu Amuru Chabarovsk.

To najlepšie z F1.sk

foto
Lauda o Verstappenovi: Patrí na psychiatriu
"On si navyše vôbec nemyslí, že by spravil niečo zlé. Porozprávam sa s jeho otcom Josom, ktorého dobre poznám. Poviem mu, nech si s ním pohovorí. Toto je ďaleko za limitom a nie je to potrebné," upozornil Niki Lauda.
foto
Vettel viní za nehodu z prvej zákruty Verstappena
"Keď sa na to pozriem, tak v podaní Verstappena to bol veľmi hrubý manéver. V prvej zákrute chcel dve miesta získať tým, že sa pichol dovnútra. Práve toto bola príčina, pre ktorú Kimi nemohol zatočiť a nasledovať vodcovskú pozíciu, ktorú som diktoval ja ako líder tejto skupiny."
foto
Verstappen vs Räikkönen: Boje, ktoré vyvolali emócie (VIDEO)
"Jeho jediný záujem je kompletne ma vytlačiť z trate!" sťažoval sa Kimi Räikkönen. "Ale no tak, veď toto je už **** šialené. Veď on **** zatáča doprava keď som v plnej rýchlosti."
foto
Rosberg ovládol Spa, Magnussen ťažko havaroval!
Víťazom Veľkej ceny Belgicka sa stal Nico Rosberg, ktorý bez väčších problémov využil množstvo trestov Lewisa Hamiltona. Najlepší bol v kvalifikácii a prvé miesto si udržal aj počas celých pretekov. Napokon zvíťazil pred Danielom Ricciardom z Red Bullu a práve pred Hamiltonom.

Magazín PROFUTBAL.sk

Tri česko-talianské súboje v EL, Škrtel so Stochom na Old Trafforde
    Skupinová fáza sa začne vo štvrtok 15. septembra, vyvrcholí záverečným 6. kolom 8. decembra. Do jarného 16-finále postúpia prvé dva kluby z každej skupiny, tam sa k nim pridá osem tretích zo skupín LM
    TASR - Správy - 26.08.2016 15:41
    Autor hetriku Lewandowski po výhre nad Werderom: Dominovali sme
    "Máme veľmi silný tím, veľa zmien som neurobil. Mali sme dobrý začiatok, strelili sme rýchle góly a potom sme zápas kontrolovali. Ideálny vstup do sezóny," pochvaľoval si taliansky kouč
    TASR - Správy - 27.08.2016 10:27
    Wenger: Sústredím sa na to, čo je správne pre klub (video)
    "Tohto roku to bolo na prestupovom trhu naozaj zvláštne. Očakával som, že to bude najmenej náročné prestupové obdobie v mojej kariére, no opak bol pravdou," povedal Wenger
    Erik Milec - Správy - 26.08.2016 23:25
    VSS aj po derby bez straty bodu, Majoroš: Nekalkulujeme, poctivo pracujeme (foto)
    "Som veľmi sklamaný. Takto sa za farby Lokomotívy nebojuje. Toto určite nezostane bez pokút," okomentoval trpkú prehru kouč domácich Branislav Sokoli
    Tomáš Zagiba - Správy - 26.08.2016 23:20 - počet príspevkov: 2 (27.08.2016 12:13:57)
    Toto je Trenčín, lúči sa s pohárovou Európu Ševela (video)
    "Mali sme motiváciu sem prísť a ukázať ako sa hrá za klubové farby. Hrali sme ako tím a to je pre nás dôležité aj do budúcnosti. Účinkovanie v Európe bolo pre nás veľkou školou a som presvedčený, že z toho budeme ťažiť," povedal Ševela
    TASR - Správy - 26.08.2016 11:45 - počet príspevkov: 11 (27.08.2016 00:26:52)
    Mali sme vyhrať, sype si popol na hlavu Štepanovský (video)
    \"Zo siedmych zápasov máme len dva body... V takej situácii som ešte nebol, ale musíme sa z toho pozbierať. Máme na to teraz dva týždne,\" burcuje skúsený 28-ročný univerzál