UEFA Champions League
Benfica vyprevadila Zenit, PSG ukončil púť Chelsea (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 23:13

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa prebojovali do štvrťfinále Ligy majstrov 2015/16. V zápase na Stamford Bridge si poradili s Chelsea rovnakým výsledkom ako v prvom domácom stretnutí 2:1 a sú medzi najlepšou osmičkou. PSG išlo do vedenia zásluhou Rabiota, o vyrovnanie sa postaral Diego Costa, no v 67. minúte rozhodol Ibrahimovič.

V úvodnom stredajšom stretnutí zvíťazila Benfica Lisabon na štadióne Petrovskij nad Zenitom Petrohrad 2:1 a po triumfe v prvom zápase 1:0 postúpila do štvrťfinále. Domácich poslal do vedenia v 69. minúte Hulk, no hostia otočili gólmi Nicolasa Gaitana a Taliscu zo záverečných minút.

PSG prišlo do Londýna s tesným jednogólovým náskokom a krátko po úvodnom hvizde oňho takmer prišlo. Na hranici šestnástky sa oprel do lopty Costa a Trapp sa musel poriadne natiahnuť. Potom však prebrali aktivitu Parížania. Di Maria dostal prihrávku za obranu a krížnou strelou prekonal Courtoisa, no do dráhy lopty sa v poslednej chvíli hodil Ivanovič a zachránil. V siedmej minúte sa už domáca sieť rozvlnila, ale Ibrahimovič stál v ofsajde a tak gól neplatil. Po štvrťhodine hry to však už Parížania dokázali. Di Maria vysunul na pravej strane do šestnástky Ibrahimoviča, ten poslal milimetrovú krížnu prihrávku na nabiehajúceho Rabiota a bolo 1:0. Domáci odpovedali v 28. minúte. Po strate lopty hostí nasledovala rýchla akcia, na konci ktorej sa Costa zbavil kľučkou kapitána PSG Silvu a strelou k ľavej tyčke vyrovnal - 1:1. V ďalších minútach sa hra rozkúskovala a prišli aj tvrdšie zákroky. V 34. minúte zaujala akcia Lucasa, no jeho presný center poslal Ibrahimovič iba do rúk Courtoisa. Chelsea v 60. minúte prišla o zraneného Costu, ktorého nahradil Traore. "Blues" boli blízko ku gólu v 65. minúte, ale Trapp zachránil pri veľkej šanci Williana a dorážke Hazarda. Následne sa potvrdilo nepísané pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci stratil loptu, pohotový Motta okamžite vysunul kolmicou Di Mariu a ten naservíroval gól ako na podnose Ibrahimovičovi - 2:1. Chelsea v tom momente potrebovala na postup až tri góly, no na to by si musela vypracovať aspoň šance, ktoré neprichádzali. Naopak, PSG mohlo ešte zvýšiť v 80. minúte, keď si takmer strelil vlastenca Ivanovič.

Tímy sa stretli vo vyraďovacej fáze LM už tretí rok po sebe. Angličania vyradili Francúzov vo štvrťfinále v roku 2014, o rok im to PSG vrátil v osemfinále a teraz opäť v rovnakej fáze.

Vo vyrovnanom zápase ohrozili ako prví bránku hráči Lisabonu. V piatej minúte zahral Jonas z ľavej strany priamy kop a Lodygin musel vytlačiť loptu nad brvno. O chvíľu na to sa predral do vápna domáci Dzjuba a jeho krížna strela len tesne minula pravú tyčku. V dvadsiatej minúte sa do lopty oprel Sanches a z diaľky namieril len tesne vedľa. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla o dve minúty neskôr. Dzjuba dostal prihrávku do otvorenej obrany, no jeho šancu zmaril výborným zákrokom brankár Ederson. To však bolo na dlhé minúty všetko a diváci už v prvom dejstve veľa vzruchu nemali. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a oba tímy si dávali pozor na zbytočné chyby. Šance prišli až po hodine hry a to hneď niekoľko v krátkom slede. Zenit sa dostal do tlaku. Po dvoch nevyužitých tutovkách Smolnikova a Dzjubu však mohol pykať, keď Lombaerts chyboval a Jonas sa rútil na brankára. Lodygin ale svoju úlohu zvládol a podržal spoluhráčov. Tí sa mu odmenili už v 69. minúte. Žirkov prešiel po tvrdom súboji s obrancom, ktorý skončil na zemi, až do šestnástky a presným centrom vyzval na hlavičku Hulka - 1:0. Zenit pokračoval v tlaku. Aktívny Dzjuba sa pekným sólom cez dvoch obrancov dostal do malého vápna, ale Ederson výborne vybehol a zmaril jeho ďalšiu veľkú príležitosť. Aj keď sa Benfica v posledných minútach najmä bránila, nakoniec to bola ona, ktorá rozhodla. V 85. minúte z diaľky vypálil Jimenez, Lodygin jeho peknú ranu vytlačil na brvno, no k dorážke sa dostal ako prvý kapitán Lisabončanov Gaitan a hlavou rozhodol o postupe. V záverečných sekundách upravil na 2:1 pre hostí striedajúci Talisca.

V utorňajším dueloch si postup vybojovali španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg.

Chelsea - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:1)
Góly: 27. Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič. Rozhodoval: Brych (Nem.), ŽK: Fabregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard (77. Oscar) - Costa (60. Traore)

PSG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. van der Wiel) - Di Maria (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas (77. Pastore)
prvý zápas: 1:2, postúpil Paríž Saint-Germain

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Góly: 69. Hulk - 85. Gaitan, 90.+6 Talisca. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi.

Zenit: Lodygin - Aňukov (58. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Mauricio (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (58. Šatov) - Dzjuba

Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitan, Samaris - Jonas (90.+2 Talisca), Mitroglou (67. Jimenez)
prvý zápas: 0:1, postúpila Benfica

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

To najlepšie z HOKEJ.sk

Slovenskí hokejisti sa na budúcoročných MS v hokeji predstavia v základnej A-skupine aj s Rusmi a Švédmi.
Hokejisti San Jose zvíťazili v noci na utorok v piatom zápase finále Západnej konferencie play off NHL na ľade St. Louis 6:3 a v sérii vedú 3:2.
História NHL pamätá 53 draftov. Blížiaci sa draft 2016 dá do rúk právo prvého výberu tradičnému klubu Toronto Maple Leafs. Všeobecne sa predpokladá, že Javorové listy siahnu po Američanovi Austonovi Matthewsovi.
V pondelok odštartoval prípravu na novú sezónu už aj úradujúci hokejový šampión HK Nitra. Pod taktovkou nového trénerského dua Andrej Kmeč - Dušan Milo sa do predsezónnej driny pustilo 24 hráčov

To najlepšie z F1.sk

foto
Nico Hülkenberg: Také je Monte Carlo...
"Je to matka všetkých bitiek. Je to ako Wimbledon v tenise, výnimočný vrchol. A pochopiteľne, že Monako je aj kúzlo a blablabla, ale napokon je to aj trať, na ktorej môže vyniknúť jazdec. Pretekár sa tam dokáže postarať o rozdiel."
foto
Má McLaren reálnu monackú šancu? V tíme si veria...
"Áno, tretí barcelonský sektor je celkom dobrou referenciou. A dobrou referenciou bol aj posledný sektor v Rusku," skonštatoval Fernando Alonso.
foto
Prost o Verstappenovi: Pozná všetky triky skúseného pretekára
"Do pretekárskej školy mohol človek až vtedy, ak už rok vlastnil vodičák. Preto som so súťažením začal až v devätnástich. Keď som mal 25, tak som absolvoval svoje prvé preteky Formuly 1. Dnes patrí človek v takomto veku už do starého železa," hovorí Alain Prost.
foto
Má Rosberg konečne "vražednú mentalitu šampióna"?
"V tom čase to bolo u nás presne rovnaké. Boli sme dvaja alfa samci, ktorí chceli len jedno: titul. U Lewisa a Nica je to momentálne také isté," zaspomínal si Alain Prost na svoje bitky s Ayrtonom Sennom.

To najlepšie z auto.sk

foto
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport

To najlepšie z mobil.sk

foto
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov
foto
ASUS rozmýšľa o kúpe HTC
Taiwanský podnik Asustek, ktorý je priekopníkom najmä v počítačovej výrobe, ale zastúpenie má aj na trhu so smartfónmi, či tabletmi prejavil záujem o kúpu tvorcu smartfónov HTC Corp
foto
Sony uvedie na trh Xperiu C4 Dual
Minulý týždeň Sony oznámilo predaj produktu Xperia C4 Dual. Zariadenie so službou dual-SIM sa uvedie do ponuky na indickom trhu už čoskoro

Aktuálne zápasy UEFA Champions League

Magazín PROFUTBAL.sk

Milinković sa vrátil do Košíc v drese rezervy Slovana: Mám viacero ponúk
    \"To tu už bolo aj pred tým, nie je to prvýkrát. Už som to zažil, som na to zvyknutý,\" okomentoval pokrik \"Judáš\" zo strany fanúšikov FC VSS Milinković
    Tomáš Zagiba - Správy - 23.05.2016 14:40 - počet príspevkov: 14 (24.05.2016 18:23:10)
    Kormidla v Dunajskej Strede sa ujal Krisztián Németh, asistentom Borbély
    \"Samozrejme, dôvera majiteľa je pre mňa obrovskou poctou. V klube to považujeme za veľkú výzvu a nepripustíme neúspech,\" povedal Krisztián Németh
    Pačinda sa ihneď zaradil medzi opory DAC-u, poškuľuje po ďalšom kroku v kariére
    Po poslednom zápase v Ružomberku poskytol Erik Pačinda portálu PROFUTBAL.sk exkluzívny rozhovor o sezóne, odvolanom trénerovi, ale aj svojich ambíciách
    Lukáš Maťokár - Správy - 23.05.2016 11:10 - počet príspevkov: 5 (24.05.2016 15:56:49)
    Zreľák chce zamotať Kozákovi hlavu: Šanca ísť na Euro je výnimočná
    \"Urobím všetko, aby som si predĺžil sezónu a trochu napravil chuť, keďže so Slovanom sme nezískali ani jeden pohár. Reprezentácia je pre mňa nová motivácia,\" uviedol Zreľák
    TASR - Správy - 23.05.2016 11:50
    Slovensko a Česko vo finále Eura? Bolo by to pekné, vraví Karhan (video)
    Aké sú šance Českej a Slovenskej republiky na EURO 2016? Rastislav Blaško sa spýtal Tomáša Ujfalušiho, Jan Bergera, Ján Kociana a Miroslav Karhana
    Rastislav Blaško - Správy - 23.05.2016 07:30
    V ideálnej zostave Serie A aj Marek Hamšík!
    Najvyššia talianska súťaž Serie A napísala svoju ďalšiu kapitolu. Najlepším celkom sa stal Juventus Turín. Kto bol ale top spomedzi hráčov?
    Miloš Doktor - Správy - 23.05.2016 06:05