UEFA Champions League
Benfica vyprevadila Zenit, PSG ukončil púť Chelsea (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 23:13

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa prebojovali do štvrťfinále Ligy majstrov 2015/16. V zápase na Stamford Bridge si poradili s Chelsea rovnakým výsledkom ako v prvom domácom stretnutí 2:1 a sú medzi najlepšou osmičkou. PSG išlo do vedenia zásluhou Rabiota, o vyrovnanie sa postaral Diego Costa, no v 67. minúte rozhodol Ibrahimovič.

V úvodnom stredajšom stretnutí zvíťazila Benfica Lisabon na štadióne Petrovskij nad Zenitom Petrohrad 2:1 a po triumfe v prvom zápase 1:0 postúpila do štvrťfinále. Domácich poslal do vedenia v 69. minúte Hulk, no hostia otočili gólmi Nicolasa Gaitana a Taliscu zo záverečných minút.

PSG prišlo do Londýna s tesným jednogólovým náskokom a krátko po úvodnom hvizde oňho takmer prišlo. Na hranici šestnástky sa oprel do lopty Costa a Trapp sa musel poriadne natiahnuť. Potom však prebrali aktivitu Parížania. Di Maria dostal prihrávku za obranu a krížnou strelou prekonal Courtoisa, no do dráhy lopty sa v poslednej chvíli hodil Ivanovič a zachránil. V siedmej minúte sa už domáca sieť rozvlnila, ale Ibrahimovič stál v ofsajde a tak gól neplatil. Po štvrťhodine hry to však už Parížania dokázali. Di Maria vysunul na pravej strane do šestnástky Ibrahimoviča, ten poslal milimetrovú krížnu prihrávku na nabiehajúceho Rabiota a bolo 1:0. Domáci odpovedali v 28. minúte. Po strate lopty hostí nasledovala rýchla akcia, na konci ktorej sa Costa zbavil kľučkou kapitána PSG Silvu a strelou k ľavej tyčke vyrovnal - 1:1. V ďalších minútach sa hra rozkúskovala a prišli aj tvrdšie zákroky. V 34. minúte zaujala akcia Lucasa, no jeho presný center poslal Ibrahimovič iba do rúk Courtoisa. Chelsea v 60. minúte prišla o zraneného Costu, ktorého nahradil Traore. "Blues" boli blízko ku gólu v 65. minúte, ale Trapp zachránil pri veľkej šanci Williana a dorážke Hazarda. Následne sa potvrdilo nepísané pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci stratil loptu, pohotový Motta okamžite vysunul kolmicou Di Mariu a ten naservíroval gól ako na podnose Ibrahimovičovi - 2:1. Chelsea v tom momente potrebovala na postup až tri góly, no na to by si musela vypracovať aspoň šance, ktoré neprichádzali. Naopak, PSG mohlo ešte zvýšiť v 80. minúte, keď si takmer strelil vlastenca Ivanovič.

Tímy sa stretli vo vyraďovacej fáze LM už tretí rok po sebe. Angličania vyradili Francúzov vo štvrťfinále v roku 2014, o rok im to PSG vrátil v osemfinále a teraz opäť v rovnakej fáze.

Vo vyrovnanom zápase ohrozili ako prví bránku hráči Lisabonu. V piatej minúte zahral Jonas z ľavej strany priamy kop a Lodygin musel vytlačiť loptu nad brvno. O chvíľu na to sa predral do vápna domáci Dzjuba a jeho krížna strela len tesne minula pravú tyčku. V dvadsiatej minúte sa do lopty oprel Sanches a z diaľky namieril len tesne vedľa. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla o dve minúty neskôr. Dzjuba dostal prihrávku do otvorenej obrany, no jeho šancu zmaril výborným zákrokom brankár Ederson. To však bolo na dlhé minúty všetko a diváci už v prvom dejstve veľa vzruchu nemali. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a oba tímy si dávali pozor na zbytočné chyby. Šance prišli až po hodine hry a to hneď niekoľko v krátkom slede. Zenit sa dostal do tlaku. Po dvoch nevyužitých tutovkách Smolnikova a Dzjubu však mohol pykať, keď Lombaerts chyboval a Jonas sa rútil na brankára. Lodygin ale svoju úlohu zvládol a podržal spoluhráčov. Tí sa mu odmenili už v 69. minúte. Žirkov prešiel po tvrdom súboji s obrancom, ktorý skončil na zemi, až do šestnástky a presným centrom vyzval na hlavičku Hulka - 1:0. Zenit pokračoval v tlaku. Aktívny Dzjuba sa pekným sólom cez dvoch obrancov dostal do malého vápna, ale Ederson výborne vybehol a zmaril jeho ďalšiu veľkú príležitosť. Aj keď sa Benfica v posledných minútach najmä bránila, nakoniec to bola ona, ktorá rozhodla. V 85. minúte z diaľky vypálil Jimenez, Lodygin jeho peknú ranu vytlačil na brvno, no k dorážke sa dostal ako prvý kapitán Lisabončanov Gaitan a hlavou rozhodol o postupe. V záverečných sekundách upravil na 2:1 pre hostí striedajúci Talisca.

V utorňajším dueloch si postup vybojovali španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg.

Chelsea - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:1)
Góly: 27. Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič. Rozhodoval: Brych (Nem.), ŽK: Fabregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard (77. Oscar) - Costa (60. Traore)

PSG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. van der Wiel) - Di Maria (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas (77. Pastore)
prvý zápas: 1:2, postúpil Paríž Saint-Germain

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Góly: 69. Hulk - 85. Gaitan, 90.+6 Talisca. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi.

Zenit: Lodygin - Aňukov (58. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Mauricio (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (58. Šatov) - Dzjuba

Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitan, Samaris - Jonas (90.+2 Talisca), Mitroglou (67. Jimenez)
prvý zápas: 0:1, postúpila Benfica

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Prvá päťka predviedla posledné minúty dobrý hokej, zomkla súpera, mala tlak, ďalšie šance. Škoda, že to tam nepadlo, za záver by sme si bodík určite zaslúžili," uviedol Říha
"Stúpame každým kolom a týmto tempom sme za chvíľu na prvom mieste," rozosmial sa popradský útočník Peter Lichanec.
Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL
„Po náraze ma tam seklo v krku a nerozhýbal som to do konca zápasu. Uvidíme ako to bude vyzerať na druhý deň,“ uviedol Nagy držiac sa za bolestivý krk.

To najlepšie z F1.sk

foto
Preteky F1 na Slovensku? Šéf FIA Todt to nevylúčil
"Je to na promotéroch a organizátoroch seriálu. Ak bude silný promotér na Slovensku, potom prídu na rad diskusie s FIA a potom by sa mohli uskutočniť aj preteky, prečo nie?"
foto
Paddy Lowe vraj odchádza z Mercedesu!
Informáciu priniesla talianska verzia portálu Motorsport.com, ktorá však tvrdí, že Brit nie je na ceste do Ferrari.
foto
Surer analyzuje Rosbergov koniec i hľadanie možného nástupcu
"Nebol to ten istý Niki Lauda, ktorý uprostred pretekárskeho víkendu v Kanade 1979 jednoducho odišiel? Práve ten človek, ktorý nechal vtedajšieho šéfa Bernieho Ecclestona len tak v štichu, sa teraz rozčuľuje," krúti hlavou Marc Surer.
foto
Rosberg reaguje na Laudovu kritiku: Zabudol si na rok 1979?
"Ešte by som k tomu povedal jedno: Sám Niki skončil dokonca uprostred pretekárskeho víkendu, stalo sa tak v roku 1979," pripomenul nový majster sveta. "Bolo to uprostred sezóny a bol mladší ako ja teraz. Takže asi na to zabudol!"

Magazín PROFUTBAL.sk

Dokonalá rozlúčka? Ďuriš uvažuje o odchode z Plzne
    "Som rád, že fanúšikovia prišli, aj keď už o nič nešlo. Ten zápas som otočil pre nich, chcel som sa im nejako poďakovať za tých šesť rokov, čo som v klube," nechal sa počuť Ďuriš
    Tomáš Zagiba - Správy - 09.12.2016 09:00 - počet príspevkov: 5 (10.12.2016 08:35:12)
    Mak má za sebou úspešný polrok v Zenite, plánuje si užiť mesačné voľno
    "V Zenite mám za sebou skvelý polrok. Darilo sa tak mužstvu, ako aj mne. V januári sa vrátim do Petrohradu plný chuti do futbalu...," skonštatoval krídelník
    TASR - Správy - 09.12.2016 17:38
    Wenger o budúcnosti svojich hviezd: Čo považujete za dlhodobú budúcnosť?
    "Özil aj Alexis majú pred sebou ešte 18 mesiacov do konca svojich kontraktov. Vo futbalovom svete je 18 mesiacov veľmi dlhá doba," tvrdí Arséne Wenger
    Martin Borecký - Správy - 09.12.2016 08:35
    Škrtelovo Fenerbahce postúpilo do šestnásťfinále, dva góly Ďuriša (video)
    Výsledky zápasov šiesteho kola skupinovej fázy EL 2016/2017
    TASR - Správy - 08.12.2016 23:17
    Niňaj o ingredienciách Hapalovho úspechu, Belgičania nepoznajú problémy
    Niňaj: „V polovici úvodného dejstva sme prehrávali s Holandskom 0:2. Štyrmi gólmi v druhom polčase sme však priebeh dokázali zvrátiť. Myslím, že sme v tom dueli neotočili len výsledok, no i celý vývoj kvalifikácie..."
    Erik Farkaš - Správy - 08.12.2016 15:30
    Vertonghen obhajuje Mourinha: Futbal ho potrebuje
    „Občas prestrelí, keď niečo hovorí do médií. Mne to však nevadí. Je to súčasť jeho práce. Vykonáva ju tak, ako uzná za vhodné,“ obhajuje kontroverzného manažéra Vertonghen
    Tomáš Zagiba - Správy - 09.12.2016 09:35