UEFA Champions League
Benfica vyprevadila Zenit, PSG ukončil púť Chelsea (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 9. March 2016, 23:13

Futbalisti Paríža Saint-Germain sa prebojovali do štvrťfinále Ligy majstrov 2015/16. V zápase na Stamford Bridge si poradili s Chelsea rovnakým výsledkom ako v prvom domácom stretnutí 2:1 a sú medzi najlepšou osmičkou. PSG išlo do vedenia zásluhou Rabiota, o vyrovnanie sa postaral Diego Costa, no v 67. minúte rozhodol Ibrahimovič.

V úvodnom stredajšom stretnutí zvíťazila Benfica Lisabon na štadióne Petrovskij nad Zenitom Petrohrad 2:1 a po triumfe v prvom zápase 1:0 postúpila do štvrťfinále. Domácich poslal do vedenia v 69. minúte Hulk, no hostia otočili gólmi Nicolasa Gaitana a Taliscu zo záverečných minút.

PSG prišlo do Londýna s tesným jednogólovým náskokom a krátko po úvodnom hvizde oňho takmer prišlo. Na hranici šestnástky sa oprel do lopty Costa a Trapp sa musel poriadne natiahnuť. Potom však prebrali aktivitu Parížania. Di Maria dostal prihrávku za obranu a krížnou strelou prekonal Courtoisa, no do dráhy lopty sa v poslednej chvíli hodil Ivanovič a zachránil. V siedmej minúte sa už domáca sieť rozvlnila, ale Ibrahimovič stál v ofsajde a tak gól neplatil. Po štvrťhodine hry to však už Parížania dokázali. Di Maria vysunul na pravej strane do šestnástky Ibrahimoviča, ten poslal milimetrovú krížnu prihrávku na nabiehajúceho Rabiota a bolo 1:0. Domáci odpovedali v 28. minúte. Po strate lopty hostí nasledovala rýchla akcia, na konci ktorej sa Costa zbavil kľučkou kapitána PSG Silvu a strelou k ľavej tyčke vyrovnal - 1:1. V ďalších minútach sa hra rozkúskovala a prišli aj tvrdšie zákroky. V 34. minúte zaujala akcia Lucasa, no jeho presný center poslal Ibrahimovič iba do rúk Courtoisa. Chelsea v 60. minúte prišla o zraneného Costu, ktorého nahradil Traore. "Blues" boli blízko ku gólu v 65. minúte, ale Trapp zachránil pri veľkej šanci Williana a dorážke Hazarda. Následne sa potvrdilo nepísané pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci stratil loptu, pohotový Motta okamžite vysunul kolmicou Di Mariu a ten naservíroval gól ako na podnose Ibrahimovičovi - 2:1. Chelsea v tom momente potrebovala na postup až tri góly, no na to by si musela vypracovať aspoň šance, ktoré neprichádzali. Naopak, PSG mohlo ešte zvýšiť v 80. minúte, keď si takmer strelil vlastenca Ivanovič.

Tímy sa stretli vo vyraďovacej fáze LM už tretí rok po sebe. Angličania vyradili Francúzov vo štvrťfinále v roku 2014, o rok im to PSG vrátil v osemfinále a teraz opäť v rovnakej fáze.

Vo vyrovnanom zápase ohrozili ako prví bránku hráči Lisabonu. V piatej minúte zahral Jonas z ľavej strany priamy kop a Lodygin musel vytlačiť loptu nad brvno. O chvíľu na to sa predral do vápna domáci Dzjuba a jeho krížna strela len tesne minula pravú tyčku. V dvadsiatej minúte sa do lopty oprel Sanches a z diaľky namieril len tesne vedľa. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla o dve minúty neskôr. Dzjuba dostal prihrávku do otvorenej obrany, no jeho šancu zmaril výborným zákrokom brankár Ederson. To však bolo na dlhé minúty všetko a diváci už v prvom dejstve veľa vzruchu nemali. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a oba tímy si dávali pozor na zbytočné chyby. Šance prišli až po hodine hry a to hneď niekoľko v krátkom slede. Zenit sa dostal do tlaku. Po dvoch nevyužitých tutovkách Smolnikova a Dzjubu však mohol pykať, keď Lombaerts chyboval a Jonas sa rútil na brankára. Lodygin ale svoju úlohu zvládol a podržal spoluhráčov. Tí sa mu odmenili už v 69. minúte. Žirkov prešiel po tvrdom súboji s obrancom, ktorý skončil na zemi, až do šestnástky a presným centrom vyzval na hlavičku Hulka - 1:0. Zenit pokračoval v tlaku. Aktívny Dzjuba sa pekným sólom cez dvoch obrancov dostal do malého vápna, ale Ederson výborne vybehol a zmaril jeho ďalšiu veľkú príležitosť. Aj keď sa Benfica v posledných minútach najmä bránila, nakoniec to bola ona, ktorá rozhodla. V 85. minúte z diaľky vypálil Jimenez, Lodygin jeho peknú ranu vytlačil na brvno, no k dorážke sa dostal ako prvý kapitán Lisabončanov Gaitan a hlavou rozhodol o postupe. V záverečných sekundách upravil na 2:1 pre hostí striedajúci Talisca.

V utorňajším dueloch si postup vybojovali španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg.

Chelsea - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:1)
Góly: 27. Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič. Rozhodoval: Brych (Nem.), ŽK: Fabregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard (77. Oscar) - Costa (60. Traore)

PSG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. van der Wiel) - Di Maria (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas (77. Pastore)
prvý zápas: 1:2, postúpil Paríž Saint-Germain

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Góly: 69. Hulk - 85. Gaitan, 90.+6 Talisca. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi.

Zenit: Lodygin - Aňukov (58. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Mauricio (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (58. Šatov) - Dzjuba

Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitan, Samaris - Jonas (90.+2 Talisca), Mitroglou (67. Jimenez)
prvý zápas: 0:1, postúpila Benfica

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Malé ihrisko, najlepší hráči a hneď v septembri. Neviem si predstaviť, ako sa človek hneď musí adaptovať na to, aby bol pripravený," myslí si Hossa
Výber Európy začne prípravu na Svetový pohár 2016 v hokeji 4. septembra v Quebecu. Na piatkovej tlačovej konferencii v Trenčíne to oznámil generálny manažér tímu Miroslav Šatan
"Som nadšený, že môžem byť ďalší rok súčasťou organizácie NY Rangers," uviedol Hrivík
"V mojom veku môžem povedať len toľko, že táto sezóna je posledná. Avšak všetko sa uvidí na jej konci. Ja chcem hrať hokej čo najdlhšie," uviedol Kroták

To najlepšie z F1.sk

foto
Button musel navštíviť nemocnicu, je však v poriadku
"Jenson sa v priebehu druhého tréningu sťažoval na podráždené oko," uviedol McLaren prostredníctvom sociálnych sietí.
foto
V druhom nemeckom tréningu najrýchlejší Rosberg
Aj v druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Nemecka boli najrýchlejší jazdci Mercedesu: úplne najlepší bol Nico Rosberg, druhý Lewis Hamilton. Tretia priečka patrila zástupcovi Ferrari Sebastianovi Vettelovi.
foto
Formula 1 zváži aj aktívnu ochranu kokpitu, svätožiaru čakajú intenzívne testy
"Doposiaľ jazdili so svätožiarou len štyria jazdci a aj to len jedno kolo," pripomenul Charlie Whiting. "Ich vyjadrenia týkajúce sa obmedzení výhľadu nám ešte nestačia. Chceme sa postarať o to, aby každý dostal príležitosť jazdiť so svätožiarou."
foto
V Hockenheime na úvod najrýchlejší Mercedes, nasleduje Ferrari
V prvom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Nemecka bol najrýchlejší Nico Rosberg z Mercedesu. Silu tejto stajne potvrdil druhým miestom jeho kolega Lewis Hamilton, za ktorým nasledovali dvaja jazdci Ferrari, dvaja Red Bullu, dvaja McLarenu a dvaja Toro Rosso.

Magazín PROFUTBAL.sk

Neymara naštvali novinári: Starajte sa len o to, čo robím na ihrisku
    “Myslím si, že by ste sa mali starať o to, čo robím na ihrisku, súkromné záležitosti, ktoré sa odohrávajú inde, sú jednoducho súkromné,\" povedal Brazílčan novinárom
    Miloš Doktor - Správy - 28.07.2016 21:05
    Chovan si nepripúšťal dôležitosť zápasu: Je len polčas, chceme postúpiť! (video)
    „O tom, že pôjdem do brány, som sa dozvedel až na príprave v deň zápasu. Mám dvadsať rokov, chytať v takom veku v pohárovej Európe je veľká vec. Som za to rád,“ povedal po zápase rodák z Partizánskeho
    Lukáš Maťokár - Správy - 28.07.2016 15:35
    Trenčín nevyužil šance a prehral, Ševela: Všetko je otvorené
    \"Vieme, že Legia je väčší klub ako my, ale to nič neznamená. V odvete sa pokúsime vyhrať a zabojovať o postup,\" uviedol Bero
    TASR - Správy - 27.07.2016 23:45 - počet príspevkov: 30 (28.07.2016 22:23:50)
    Škrtel spokojný s premiérou za Fenerbahce: No vieme hrať ešte lepšie (video)
    \"Sme len na začiatku cesty, no dosiahli sme dôležité víťazstvo. Očakávam, že v druhom zápase dokončíme tento džob a postúpime ďalej,\" povedal Škrtel
    TASR - Správy - 28.07.2016 11:47 - počet príspevkov: 6 (28.07.2016 23:40:29)
    Dúbravka prestúpil do Liberca, vo štvrtok môže hrať v EL
    \"Som rád, že sa rozhodol pre nás a získali sme v ňom gólmana, ktorý na českom trhu nebol doteraz k dispozícii,\" dodal tréner Trpišovský
    TASR - Prestupy a špekulácie - 28.07.2016 10:41 - počet príspevkov: 2 (28.07.2016 19:30:03)
    \"Stalo sa. Treba to brať pozitívne, aspoň sa trochu uvoľnila atmosféra. Veríme, že dnes to pre nás dopadne dobre, a to nie len na tlačovke,\" okomentoval situáciu PR manažér AS Trenčín Martin Galajda
    Tomáš Zagiba, video: astrencin.sk, foto: TASR - Správy - 27.07.2016 12:50 - počet príspevkov: 4 (28.07.2016 19:30:44)