UEFA Champions League
"Citizens" uspeli v Kyjeve, PSV remizovalo s Atleticom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 24. February 2016, 22:46

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1 a vykročili tak úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže. Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v pätnástej minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, no definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Toure.

V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atleticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru, no tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07 a už v úvode mohol mať jeho návrat trpkú príchuť. V piatej minúte ušiel domácej obrane Vietto, ktorý prekonal brankára Zoeta, no loptu tesne pred čiarou odkopol Bruma. V ďalších minútach držali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Phillipa Cocua, no cez obranný blok Atletica sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V 22. minúte sa do nádejnej rútil Locadia, no za cenu žltej karty ho zastavil Savič. Španieli si vypracovali tutovku v 30. minúte. Po hlavičkovom súboji v strede poľa sa dostal k lopte Gabi, ktorý vysunul Griezmann, ten však nezakončil sólo najlepšie a Zoeta neprehodil. Jediná gólová možnosť domácich v prvom polčase prišla o dve minúty neskôr. Tiesnený Pröpper vypálil z hranice šestnástky, no Oblak vytiahol pohotový zákrok a následnú strelu Willemsa zblokovala obrana. Aj v druhom dejstve pokračoval opatrný futbal, oba celky sa sústredili na pozornú defenzívu. V 62. minúte sa po rohu zavesil do vzduchu Godin a dostal loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre faul obrancu hostí. V 68. minúte prišla pohroma pre domácich, Pereiro videl po súboji s Godinom druhú žltú kartu a PSV dohrávalo v desiatich. Atletico tak dostalo ideálnu šancu na triumf, no jeho ofenzívne snahy boli bez myšlienky a jalové. Hráči PSV tak udržali cennú remízu.

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve vyšiel začiatok lepšie domácim. V štvrtej minúte sa po nepríjemnom centri do šestnástky dostal k lopte Jarmolenko a z uhla preveril brankára Harta. Potom už prebrali opraty favorizovaní "Citizens", ktorí išli za svojím cieľom postúpiť do prvého štvrťfinále v LM. Ich tlak vyústil úvodného gólu, o ktorý sa strelou zblízka postaral Agüero. Argentínsky kanonier mohol v 22. minúte zvýšiť na 2:0, ale jeho prudká strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď Šovkovského bránky. Kyjev síce držal loptu, no šance malo City. V 35. minúte sa nepresadil Toure, ale o päť neskôr už zvýšil Silva. Hostia predviedli ukážkovú akciu. Clichyho center si v šestnástke spracoval Agüero, pätičkou vysunul Sterlinga, ktorý našiel krížnou prihrávkou Silvu a bolo 2:0. V 43. minúte sa po veľkej chybe domácich rútil sám na brankára Agüero, no druhý gól nepridal. Po zmene strán nastúpil opäť aktívnejšie domáci tím. Jarmolenkova šanca sa ešte neujala, ale v 60. minúte sa podarilo znížiť Bujalskému, ktorého tečovaná strela prešla za Hartov chrbát - 1:2. Domáci potom ešte viac zvýšili svoju snahu o vyrovnanie a v 79. minúte sa ho takmer dočkali. Veloso z pravej strany prihral do šestnástky, zmocnil sa jej Bujalskij a jeho strelu len s námahou vytlačil Hart. V 90. minúte však definitívne rozhodol o triumfe hostí technickou strelou k pravej žrdi Toure - 3:1.

PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:0
Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Pereiro - Savič, ČK: 68. Pereiro

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro

Atletico: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Filipe Luis - Oliver Torres, Gabi, Niguez (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres)

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)
Góly: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Toure. Rozhodca: Lahoz (Šp.)

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovič, Vida - Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, Gonzalez - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandino - Silva, Toure, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

„Zápas sa hodnotí ťažko. Totálne sme zbabrali úvod. V prvej tretine sme inkasovali päť gólov a potom sa už hrá veľmi ťažko,“ hľadal správne slová obranca Popradu Mário Kurali
„Padli sme na dno, verím, že sa z neho odrazíme. Keď začneme dávať góly, prídu aj výsledky,“ verí skúsený útočník Kamil Brabenec
"Pre divákov to bolo pekné, ale nemôžeme dostať doma šesť gólov. To jednoducho nejde. S piatimi gólmi musíme doma vyhrávať. Vzadu to jednoducho nie je ono," hovorí Juraj Majdan
"Miestami sme sa na seba s chalanmi z Košíc pozerali a nechápavo krútili hlavami. Toľko šancí sa často nevidí a všetci sme si to užívali. Tréneri z nás ale asi šediveli," pousmial sa Marek Slovák

To najlepšie z F1.sk

foto
Podarí sa Red Bullu Mercedes strategicky vyšachovať?
"Hamilton odjazdil výnimočné kolo, ale nemyslíme si, že v pretekoch dokáže udržať takéto tempo. Ak by sme na štarte získali miesto k dobru, tak by sme azda mali šancu," zamýšľa sa Helmut Marko, ktorého jazdec Daniel Ricciardo má oproti ostatným favoritom strategickú výhodu.
foto
Hamilton: Nemám pocit, že by nás niečo malo zastaviť
"V tomto roku sme už viackrát videli, že druhé miesto na štarte nevylučuje útok na víťazstvo," hovorí Nico Rosberg.
foto
Kvalifikáciu na VC Malajzie ovládol Hamilton, Rosberg spravil pod tlakom chyby
Napriek tomu, že Mercedes v Q2 a Q3 tradične výrazne zvýšil výkon motora, jazdci Red Bullu a Ferrari nestratili veľa, takže v pretekoch s nimi musíme rátať.
foto
Zabudnutá baterka vraj blokovala Räikkönenov plynový pedál
"Inžinieri v mojom aute zabudli nástroj. Bola to baterka," prezradil Kimi Räikkönen. "Na plynový pedál som preto nevedel poriadne šliapnuť."

Magazín PROFUTBAL.sk

Konferencia "Šport a právo 2016" priniesla poznatky i odporúčania (video)
    So svojimi poznatkami vystúpilo mnoho osobností, napríklad Ján Kováčik, Martin Kohút či Američan Alan Graig, ale aj minister školstva SR Peter Plavčan
    TASR - Správy - 30.09.2016 20:20 - počet príspevkov: 1 (01.10.2016 08:16:03)
    Holoubek po skalpe Interu: Zaplávali sme si dobre (video)
    "Začali sme zle, pretože sme k zápasu pristúpili hrozne. S profesionálnym prístupom to nemalo nič spoločné. Ale to vôbec neznižuje výkon Sparty. Tá si víťazstvo bezpochyby zaslúžila," zložil kompliment súperovi De Boer
    TASR - Správy - 30.09.2016 09:07
    Boris Bališ: Výborne funguje zmes mladých a skúsených hráčov
    „Síce sme sa ťažšie rozbiehali, ale dostali sme sa na víťaznú vlnu a nálada je naozaj skvelá. Najbližšie nás čakajú štyri náročné zápasy, ak ich zvládneme, môžeme byť pokojne aj prví,“ verí Bališ
    Peter Žember - Správy - 29.09.2016 13:58 - počet príspevkov: 3 (30.09.2016 08:41:28)
    Nitra sa vyrovnala španielskemu majstrovi, Kuruc: Môžeme hrať lepšie (video)
    „Keby sme nadviazali na ligové výkony, zápas by bol pre divákov ešte zaujímavejší. Neboli sme slabším mužstvom, no musím povedať, že sme sa neprezentovali úplne takou hrou, akou sme chceli," konštatoval tréner Nitranov Kuruc
    Erik Farkaš - Správy - 29.09.2016 10:30 - počet príspevkov: 7 (29.09.2016 16:11:50)
    Neapol skvelou hodinkou zmietol Benficu, Hamšík: Nádherný večer (video)
    "Duel sme mali fantasticky rozohraný, po necelej hodinke sme viedli štvorgólovým rozdielom. Akurát škoda, že sme v závere dvakrát inkasovali. Bol to nádherný večer na San Paolo, kde bola fantastická atmosféra," vyznal sa Hamšík
    TASR - Správy - 29.09.2016 08:51
    DAC vybavil postup už do polčasu, Šabala: Začína sa skutočný boj o trofej (video)
    „Stretnutie sme si prehrali v prvých tridsiatich minútach. Dostali sma dva zbytočné góly zo štandardiek a to rozhodlo,“ komentoval hrajúci tréner domácich Miroslav Latiak
    Lukáš Maťokár - Správy - 29.09.2016 08:40