UEFA Champions League
"Citizens" uspeli v Kyjeve, PSV remizovalo s Atleticom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 24. February 2016, 22:46

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1 a vykročili tak úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže. Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v pätnástej minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, no definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Toure.

V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atleticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru, no tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07 a už v úvode mohol mať jeho návrat trpkú príchuť. V piatej minúte ušiel domácej obrane Vietto, ktorý prekonal brankára Zoeta, no loptu tesne pred čiarou odkopol Bruma. V ďalších minútach držali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Phillipa Cocua, no cez obranný blok Atletica sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V 22. minúte sa do nádejnej rútil Locadia, no za cenu žltej karty ho zastavil Savič. Španieli si vypracovali tutovku v 30. minúte. Po hlavičkovom súboji v strede poľa sa dostal k lopte Gabi, ktorý vysunul Griezmann, ten však nezakončil sólo najlepšie a Zoeta neprehodil. Jediná gólová možnosť domácich v prvom polčase prišla o dve minúty neskôr. Tiesnený Pröpper vypálil z hranice šestnástky, no Oblak vytiahol pohotový zákrok a následnú strelu Willemsa zblokovala obrana. Aj v druhom dejstve pokračoval opatrný futbal, oba celky sa sústredili na pozornú defenzívu. V 62. minúte sa po rohu zavesil do vzduchu Godin a dostal loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre faul obrancu hostí. V 68. minúte prišla pohroma pre domácich, Pereiro videl po súboji s Godinom druhú žltú kartu a PSV dohrávalo v desiatich. Atletico tak dostalo ideálnu šancu na triumf, no jeho ofenzívne snahy boli bez myšlienky a jalové. Hráči PSV tak udržali cennú remízu.

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve vyšiel začiatok lepšie domácim. V štvrtej minúte sa po nepríjemnom centri do šestnástky dostal k lopte Jarmolenko a z uhla preveril brankára Harta. Potom už prebrali opraty favorizovaní "Citizens", ktorí išli za svojím cieľom postúpiť do prvého štvrťfinále v LM. Ich tlak vyústil úvodného gólu, o ktorý sa strelou zblízka postaral Agüero. Argentínsky kanonier mohol v 22. minúte zvýšiť na 2:0, ale jeho prudká strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď Šovkovského bránky. Kyjev síce držal loptu, no šance malo City. V 35. minúte sa nepresadil Toure, ale o päť neskôr už zvýšil Silva. Hostia predviedli ukážkovú akciu. Clichyho center si v šestnástke spracoval Agüero, pätičkou vysunul Sterlinga, ktorý našiel krížnou prihrávkou Silvu a bolo 2:0. V 43. minúte sa po veľkej chybe domácich rútil sám na brankára Agüero, no druhý gól nepridal. Po zmene strán nastúpil opäť aktívnejšie domáci tím. Jarmolenkova šanca sa ešte neujala, ale v 60. minúte sa podarilo znížiť Bujalskému, ktorého tečovaná strela prešla za Hartov chrbát - 1:2. Domáci potom ešte viac zvýšili svoju snahu o vyrovnanie a v 79. minúte sa ho takmer dočkali. Veloso z pravej strany prihral do šestnástky, zmocnil sa jej Bujalskij a jeho strelu len s námahou vytlačil Hart. V 90. minúte však definitívne rozhodol o triumfe hostí technickou strelou k pravej žrdi Toure - 3:1.

PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:0
Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Pereiro - Savič, ČK: 68. Pereiro

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro

Atletico: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Filipe Luis - Oliver Torres, Gabi, Niguez (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres)

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)
Góly: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Toure. Rozhodca: Lahoz (Šp.)

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovič, Vida - Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, Gonzalez - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandino - Silva, Toure, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Viedenský má nastrelený priehlavok a musel ísť na röntgen. Vypadol nám útočník, ktorý je použiteľný do všetkých formácií. Zase sme začali sezónu so zraneniami," posťažoval sa Říha
"V prvom rade chcem, aby sme tu v Mikuláši pritiahli ľudí na hokej. V tíme sú dobrí, mladí chalani, chcem im pomôcť. Na Liptove mám chatu, páči sa mi tu," povedal Stümpel
"Nechcem tu šíriť silné reči. Našim cieľom je dať do hry srdiečko, bojovať v každom zápase a kolektívnymi výkonmi sa postupne šplhať nahor. Verím, že táto liga má i napriek strate troch klubov dostatočnú kvalitu a diváci si prídu na svoje," dodal Ladislav Ščurko pre hokej.sk.
Svetový pohár 2016 je tu čo nevidieť a pre nominovaných brankárov z celého sveta predstavuje takéto podujatie hodenú rukavicu.

To najlepšie z F1.sk

foto
Hamiltonovi sa nepozdávajú príliš komplexné pohonné jednotky
"Skutočnosť, že máme šesť rôznych motorových súčiastok a chaos v ich využívaní, podľa mňa nie je správna. Ľudia, ktorí nás sledujú, sa o to nestarajú. Je to príliš technické a príliš komplikované. Väčšina z tých, ktorí sa na nás pozerajú, vôbec netuší, čo je to MGU-H a ani náhodou sa o to nestará."
foto
Štatistiky a fakty po VC Belgicka
Polovičný Fín Rosberg má na svojom konte rovnaký počet víťazstiev ako čistokrvní Fíni Kimi Räikkönen a Mika Häkkinen. V historickej štatistike im patrí štrnáste miesto a všetkým sa podarilo vyhrať na štrnástich rôznych okruhoch!
foto
Martin Brundle bráni Verstappena: Formula 1 potrebuje viac takýchto jazdcov
Brit však pripomína, že Max by mal v niektorých aspektoch ubrať, hlavne pri pohybe pri brzdení. "To ho môže stáť nielen výsledky, ale aj skončiť veľmi zlou nehodou. Za tým si stojím, ak chce vyhrávať tituly, musí si súboje vyberať trošku opatrnejšie."
foto
Jos Verstappen: Max môže byť ešte omnoho lepší
"Viem, že to so mnou nie je najľahšie a od Maxa vyžadujem naozaj veľa, no on to všetko zvláda a vždy bol naozaj psychicky silný. S množstvom víťazstiev si krok po kroku vybudoval aj tú obrovskú sebadôveru a keď veríte v seba samého, potom vám to už vyjde."

Magazín PROFUTBAL.sk

Na našej ceste nepoľavíme, odkazuje Fabuľa
    "Stále sa pozeráme na náš cieľ, ktorým je získať taký počet bodov, ktorý nám zabezpečí pokojný zvyšok jesene a kľudnú prípravu na jarnú časť," uzavrel Marek Fabuľa
    Tomáš Zagiba - Správy - 30.08.2016 10:45 - počet príspevkov: 5 (30.08.2016 15:37:23)
    Schweinsteiger: MLS je možnosť, no s Mourinhom nemám spory
    „Nemám žiadne osobné problémy s Josem Mourinhom. Stále verím vo vlastné schopnosti a viem, že môžem byť pre Man United veľmi užitočný,“ vyhlásil Schweinsteiger
    Erik Milec - Správy - 30.08.2016 21:25
    Diego Costa: Chcem sa vrátiť do Atletica
    „Nebudem klamať, chcel by som sa vrátiť naspäť no Atletica. Všetci vedia, že v Anglicku nemám ustlané na ružiach. Jazyk, počasie, všetko, je to ťažké,\" povedal Costa
    Erik Milec - Správy - 30.08.2016 20:47
    Trenčín opúšťajú nigérijskí legionári
    \"Vzhľadom na výkony oboch hráčov nielen v minulej sezóne, ale aj v stretnutiach európskych pohárov rástol záujem iných mužstiev. Klub dostal v oboch prípadoch zaujímavé ponuky, ktoré sa rozhodol akceptovať,\" povedal Martin Galajda
    Tomáš Zagiba - Prestupy a špekulácie - 30.08.2016 18:10 - počet príspevkov: 20 (31.08.2016 22:10:16)
    Pečovský debutantovi Holúbekovi veľa neradil: Je to už skúsený hráč
    \"Jakub sa ma pýtal viaceré veci, snažil som sa mu povedať, čo som mohol. Ale zasa nejaké veľké rady to neboli, predsa len už je to pomerne skúsený futbalista,\" povedal Viktor Pečovský
    TASR - Správy - 30.08.2016 13:05