UEFA Champions League
"Citizens" uspeli v Kyjeve, PSV remizovalo s Atleticom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 24. February 2016, 22:46

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1 a vykročili tak úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže. Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v pätnástej minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, no definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Toure.

V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atleticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru, no tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07 a už v úvode mohol mať jeho návrat trpkú príchuť. V piatej minúte ušiel domácej obrane Vietto, ktorý prekonal brankára Zoeta, no loptu tesne pred čiarou odkopol Bruma. V ďalších minútach držali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Phillipa Cocua, no cez obranný blok Atletica sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V 22. minúte sa do nádejnej rútil Locadia, no za cenu žltej karty ho zastavil Savič. Španieli si vypracovali tutovku v 30. minúte. Po hlavičkovom súboji v strede poľa sa dostal k lopte Gabi, ktorý vysunul Griezmann, ten však nezakončil sólo najlepšie a Zoeta neprehodil. Jediná gólová možnosť domácich v prvom polčase prišla o dve minúty neskôr. Tiesnený Pröpper vypálil z hranice šestnástky, no Oblak vytiahol pohotový zákrok a následnú strelu Willemsa zblokovala obrana. Aj v druhom dejstve pokračoval opatrný futbal, oba celky sa sústredili na pozornú defenzívu. V 62. minúte sa po rohu zavesil do vzduchu Godin a dostal loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre faul obrancu hostí. V 68. minúte prišla pohroma pre domácich, Pereiro videl po súboji s Godinom druhú žltú kartu a PSV dohrávalo v desiatich. Atletico tak dostalo ideálnu šancu na triumf, no jeho ofenzívne snahy boli bez myšlienky a jalové. Hráči PSV tak udržali cennú remízu.

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve vyšiel začiatok lepšie domácim. V štvrtej minúte sa po nepríjemnom centri do šestnástky dostal k lopte Jarmolenko a z uhla preveril brankára Harta. Potom už prebrali opraty favorizovaní "Citizens", ktorí išli za svojím cieľom postúpiť do prvého štvrťfinále v LM. Ich tlak vyústil úvodného gólu, o ktorý sa strelou zblízka postaral Agüero. Argentínsky kanonier mohol v 22. minúte zvýšiť na 2:0, ale jeho prudká strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď Šovkovského bránky. Kyjev síce držal loptu, no šance malo City. V 35. minúte sa nepresadil Toure, ale o päť neskôr už zvýšil Silva. Hostia predviedli ukážkovú akciu. Clichyho center si v šestnástke spracoval Agüero, pätičkou vysunul Sterlinga, ktorý našiel krížnou prihrávkou Silvu a bolo 2:0. V 43. minúte sa po veľkej chybe domácich rútil sám na brankára Agüero, no druhý gól nepridal. Po zmene strán nastúpil opäť aktívnejšie domáci tím. Jarmolenkova šanca sa ešte neujala, ale v 60. minúte sa podarilo znížiť Bujalskému, ktorého tečovaná strela prešla za Hartov chrbát - 1:2. Domáci potom ešte viac zvýšili svoju snahu o vyrovnanie a v 79. minúte sa ho takmer dočkali. Veloso z pravej strany prihral do šestnástky, zmocnil sa jej Bujalskij a jeho strelu len s námahou vytlačil Hart. V 90. minúte však definitívne rozhodol o triumfe hostí technickou strelou k pravej žrdi Toure - 3:1.

PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:0
Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Pereiro - Savič, ČK: 68. Pereiro

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro

Atletico: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Filipe Luis - Oliver Torres, Gabi, Niguez (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres)

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)
Góly: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Toure. Rozhodca: Lahoz (Šp.)

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovič, Vida - Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, Gonzalez - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandino - Silva, Toure, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Jeden z najlepších strelcov slovenskej hokejovej histórie Peter Bondra obliekal počas výlukovej sezóny 2004-05 popradský dres. O dekádu neskôr ho na seba navliekli aj jeho synovia David a Nicholas.
V Severnej Amerike bežná prax, na Slovensku novinka. V Poprade sa rozhodli doplniť základ svojho tímu pre nové sezóny o hokejistov, ktorých vyselektuje predsezónny skúšobný kemp. Záujem o pôsobenie v tíme Kamzíkov prekonal očakávania.
"Niekedy musí nastať aj obmena kádra, takže uvidíme ako to bude šliapať v príprave a podľa toho sa rozhodneme kto zostane a kto odíde z hráčov na skúške, respektíve z našich odchovancov," uviedol Turek

To najlepšie z F1.sk

foto
Ferrari potvrdilo odchod Jamesa Allisona
To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, je napokon realita: Ferrari potvrdilo, že technický riaditeľ James Allison opúšťa Maranello. Angličan prežil veľmi ťažké obdobie, zomrela mu manželka Rebecca a dlhšie avizoval, že sa chce vrátiť domov k trom deťom.
foto
Štatistiky a fakty po VC Maďarska
V Baku obsadili jazdci Mercedesu prvé a piate miesto, na Red Bull Ringu prvé a štvrté, v Silverstone prvé a tretie, na Hungaroringu prvé a druhé. Ďalšie zlepšenie teda nenastane.
foto
Prečo chcel Mercedes Hamiltonovi vziať možnosť voľby lepšej stratégie?
"Museli by sme tak spraviť, pretože našou úlohou je zabezpečiť dvojité víťazstvo. Aj keď by potom bol poriadny humbuk okolo toho, prečo sme Lewisa takto znevýhodnili," hovorí stratég Mercedesu.
foto
Mercedes tvrdí, že Rosberga v boxoch vybavil za 1,73 sekundy (VIDEO)
Nica Rosberga vraj mechanici vybavili za 1,73 sekundy, pričom doterajší rekord 1,92 sekundy držia tímy Red Bull a Williams.

Magazín PROFUTBAL.sk

Zidane: Pogba? Udiať sa môže čokoľvek
    "Do 31. augusta sa môže udiať čokoľvek. Nateraz však nie je našim hráčom a nemôžem hovoriť o tom, čo sa stane v blízkej budúcnosti,“ uviedol Zidane
    Erik Milec - Prestupy a špekulácie - 27.07.2016 19:32
    Argentínsky stredopoliar Aldo Baéz sa vrátil do AS Trenčín. S klubom podpísal viacročný kontrakt a ihneď sa zapojil do prípravy pred dvojzápasom Ligy majstrov proti Legii Varšava
    Tomáš Zagiba, video: astrencin.sk - Prestupy a špekulácie - 26.07.2016 21:10 - počet príspevkov: 11 (27.07.2016 17:38:24)
    Ibrahimovič: Kvôli Mourinhovi som odmietol aj Beckhama
    „David je môj dobrý kamarát a požiadal ma, aby som hral za jeho nový tím z Miami. Teraz však chcem dosiahnuť veľké veci s Man United, hoci mám pred MLS veľký rešpekt a všetko je možné,“ uviedol Zlatan
    Erik Milec - Správy - 26.07.2016 20:30
    Dajte mi kurčatá, napíšte mi cez WhatsApp a budem reprezentovať, odkazuje Akinfenwa
    \"Poviem to nahlas – som dostupný pre potreby Anglicka, ale iba ak pred zápasom budú podávané kurčatá,\" odkázal Allardyceovi Akinfenwa
    Miloš Doktor - Správy - 25.07.2016 21:50 - počet príspevkov: 1 (26.07.2016 15:27:57)
    "Je to historický bod v prvom rade, teraz to len spracovávam. Dievčatá tento verdikt zatiaľ nevedia. Určite sa z toho budeme tešiť," vyjadril sa Petrovič
    TASR - Správy - 25.07.2016 20:20 - počet príspevkov: 2 (26.07.2016 12:07:51)
    Sterilné, no bojovné derby (video)
    "Mali sme tam nejaké náznaky brejkov, no rýchlo sme strácali lopty. Riešili sme to vždy zbrklo. Súper toho tiež veľa nemal. Asi zaslúžená remíza," priznal ofenzívny záložník Michaloviec Dominik Kunca
    Tomáš Zagiba - Správy - 25.07.2016 16:15 - počet príspevkov: 13 (27.07.2016 22:05:34)