UEFA Champions League
"Citizens" uspeli v Kyjeve, PSV remizovalo s Atleticom (video)
Autor: TASR   |   Publikované: Wednesday, 24. February 2016, 22:46

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1 a vykročili tak úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže. Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v pätnástej minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, no definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Toure.

V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atleticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru, no tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07 a už v úvode mohol mať jeho návrat trpkú príchuť. V piatej minúte ušiel domácej obrane Vietto, ktorý prekonal brankára Zoeta, no loptu tesne pred čiarou odkopol Bruma. V ďalších minútach držali loptu viac na kopačkách zverenci trénera Phillipa Cocua, no cez obranný blok Atletica sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V 22. minúte sa do nádejnej rútil Locadia, no za cenu žltej karty ho zastavil Savič. Španieli si vypracovali tutovku v 30. minúte. Po hlavičkovom súboji v strede poľa sa dostal k lopte Gabi, ktorý vysunul Griezmann, ten však nezakončil sólo najlepšie a Zoeta neprehodil. Jediná gólová možnosť domácich v prvom polčase prišla o dve minúty neskôr. Tiesnený Pröpper vypálil z hranice šestnástky, no Oblak vytiahol pohotový zákrok a následnú strelu Willemsa zblokovala obrana. Aj v druhom dejstve pokračoval opatrný futbal, oba celky sa sústredili na pozornú defenzívu. V 62. minúte sa po rohu zavesil do vzduchu Godin a dostal loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre faul obrancu hostí. V 68. minúte prišla pohroma pre domácich, Pereiro videl po súboji s Godinom druhú žltú kartu a PSV dohrávalo v desiatich. Atletico tak dostalo ideálnu šancu na triumf, no jeho ofenzívne snahy boli bez myšlienky a jalové. Hráči PSV tak udržali cennú remízu.

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve vyšiel začiatok lepšie domácim. V štvrtej minúte sa po nepríjemnom centri do šestnástky dostal k lopte Jarmolenko a z uhla preveril brankára Harta. Potom už prebrali opraty favorizovaní "Citizens", ktorí išli za svojím cieľom postúpiť do prvého štvrťfinále v LM. Ich tlak vyústil úvodného gólu, o ktorý sa strelou zblízka postaral Agüero. Argentínsky kanonier mohol v 22. minúte zvýšiť na 2:0, ale jeho prudká strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď Šovkovského bránky. Kyjev síce držal loptu, no šance malo City. V 35. minúte sa nepresadil Toure, ale o päť neskôr už zvýšil Silva. Hostia predviedli ukážkovú akciu. Clichyho center si v šestnástke spracoval Agüero, pätičkou vysunul Sterlinga, ktorý našiel krížnou prihrávkou Silvu a bolo 2:0. V 43. minúte sa po veľkej chybe domácich rútil sám na brankára Agüero, no druhý gól nepridal. Po zmene strán nastúpil opäť aktívnejšie domáci tím. Jarmolenkova šanca sa ešte neujala, ale v 60. minúte sa podarilo znížiť Bujalskému, ktorého tečovaná strela prešla za Hartov chrbát - 1:2. Domáci potom ešte viac zvýšili svoju snahu o vyrovnanie a v 79. minúte sa ho takmer dočkali. Veloso z pravej strany prihral do šestnástky, zmocnil sa jej Bujalskij a jeho strelu len s námahou vytlačil Hart. V 90. minúte však definitívne rozhodol o triumfe hostí technickou strelou k pravej žrdi Toure - 3:1.

PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:0
Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Pereiro - Savič, ČK: 68. Pereiro

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro

Atletico: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Filipe Luis - Oliver Torres, Gabi, Niguez (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres)

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)
Góly: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Toure. Rozhodca: Lahoz (Šp.)

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovič, Vida - Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, Gonzalez - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandino - Silva, Toure, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho)

tasr © 2014, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Veríme, že ide len o prechodný jav. Potrebujeme sa dať ako tím rýchlo dohromady a vrátiť sa na víťaznú cestu," uvedomuje si najproduktívnejší hráč Tipsport ligy Tomáš Surový.
Andrej Kmeč: "Záver bol už hektický, Marek Slovák dostal trest do konca zápasu, Judd Blackwater mal problémy s korčuľou, našťastie sme to ustrážili a získali tri body"
Výsledky večerných /nočných/ zápasov NHL
Kopecký: „Sme v situácii, keď už nesmieme odchádzať s prázdnymi rukami. Či už to bude jeden, dva či tri body, musíme ich hromadiť. Najlepšie už v Bielorusku, potom po zvyšok tripu a najmä v desaťzápasovej domácej sérii...“

To najlepšie z F1.sk

foto
Wolff: Existujú tri cesty, ktorými sa môžeme uberať
"Nie je mojim cieľom zasahovať do interných vecí vo Ferrari a ani neviem, či by Sebastian skutočne túžil po tom, aby k nám prišiel. Čo by robili Ferrari alebo McLaren v decembri bez Vettela alebo Alonsa? Alebo Williams bez Bottasa?"
foto
Odchod Nica Rosberga vyvolal reakcie na celom svete
Usain Bolt, šprintér: "Nedokážem to celkom pochopiť, ale každý má svoje zdôvodnenia. Mám pocit, že dosiahol to, čo chcel. Keď sa dostanete tam, kde chcete byť a dosiahnete svoj cieľ, tak už asi nemá význam pokračovať."
foto
Na slávnostnom gala FIA sa rozdávali ocenenia (FOTO, VIDEO)
Za Formulu 1 boli ocenení Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Daniel Ricciardo, ale trofeje dostali aj Max Verstappen a Lance Stroll.
foto
Laudovi nie je do smiechu, Berger mu odporúča Alonsa alebo Vettela
"Máme druhý decembrový deň a nemáme jazdca. Obávam sa, že všetky zmluvy špičkových pretekárov sú nepriestrelné," hovorí Niki Lauda.

Magazín PROFUTBAL.sk

Myjava sa nedokáže nakopnúť, Pekár: Musíme brať aj bod (video)
    \"Ťahá sa to s nami už dosť dlho. Pred nami je domáci zápas so Slovanom. Verím, že zo seba vydáme maximum a dokážeme vyhrať,\" zaželal si kapitán \"kopaničiarov\"
    Tomáš Zagiba - Správy - 04.12.2016 09:25 - počet príspevkov: 1 (04.12.2016 11:10:24)
    Ronaldov agent Mendes: Cristianove daňové odvody boli vždy v poriadku
    \"Cristiano Ronaldo bol pri platení daní vždy čestný a poctivý. Dokazuje to aj fakt, že v minulosti pôsobil už vo viacerých krajinách a nikdy nemal v tejto sfére problémy,\" uvádza sa vo vyhlásení firmy Gestifute
    TASR - Správy - 04.12.2016 10:15
    Neoblomný Kozák: Stoch je uzavretá kapitola
    \"Povedzme si úprimne, Stoch pre mňa nebol kľúčový hráč. Stále som ho bral ako človeka, ktorý pomohol tomuto kolektívu. Preto som ho na ME aj nominoval, hoci bol na hrane z hľadiska účasti na šampionáte,\" prezradil Kozák
    Hamšík je už tretím najlepším strelcom Neapola: Chcem byť prvý
    \"Som rád, že som prekonal ďalší míľnik. Budem sa snažiť, aby som sa dostal na prvé miesto. Chýba mi k tomu ešte jedenásť gólov,\" vyratúva slovenský stredopoliar
    TASR - Správy - 03.12.2016 08:30