Tomáš Kikuš víťazom prvého kola Slovenskej FootGolfovej Tour, medzi ženami vyhrala Martina Farkašová
Autor: Rastislav Blaško, zdroj: foto: Simona Švorcová   |   Publikované: Sunday, 27. March 2016, 22:44

Prvé kolo Slovenskej FootGolfovej Tour odštartovalo v nedeľu v golfovom areáli v Malackách. Úvodného kola druhej sezóny sa zúčastnilo 73 hráčov zo Slovenska, Talianska, Rakúska, Maďarska a Nemecka. Turnaja sa zo Slovenska zúčastnili registrovaní hráči v kluboch (Bratislava, Petržalka, Senec, Trnava, Trenčín), ako aj hráči bez klubovej príslušnosti.

V príjemnom jarnom počasí sa súťažilo po prvý raz v troch kategóriách – v kategórii mužov hralo 60 hráčov a na skrátených dĺžkach jamiek v kategórii žien šesť a v kategórii juniorov do šestnásť rokov sedem súťažiacich.

V minulom prvom súťažnom ročníku zvíťazil celkovo Ján Kozák ml., ktorý na januárových druhých majstrovstvách sveta v Argentíne vo FootGolfe získal v individuálnej súťaži bronz ako najlepší Európan a v kolektívnej súťaži Slovensko vybojovalo šiesto miesto z 26 tímov.

FootGolf sa hrá v golfových areáloch, s futbalovou loptou sa kope nohami na jamky s priemerom 53 cm. Hrá sa na 18 jamiek a par ihriska sa počíta 72 kopov.

V mužskej kategórii zvíťazil bývalý futbalista Tomáš Kikuš (FootGolfový klub Bratislava), s počtom kopov 67, pred účastníkom MS v Argentíne Branislavom Fodrekom (FootGolf Senec) 68 a Gáborom Vargom (Maďarsko) 71.

V kategórii žien zvíťazila Senčanka Martina Farkašová (Klub FootGolf Senec) s počtom kopov 71, pred Rebekou Režnou (Klub FootGolf Senec) zo Svätého Jura 74 a Simonou Polčicovou (bez klubovej príslušnosti) z Modry 81.

V kategórii juniorov do šestnásť rokov zvíťazil Ákos Tajtyi z Maďarska s počtom 69 kopov, pred Samuelom Režným (Klub FootGolf Senec) zo Svätého Jura 82 a Tomášom Kachničom z Bratislavy 83.

Slovenskú FootGolfovú Tour organizuje Slovenská FootGolfová Asociácia. V tomto roku sa uskutoční celkovo štrnásť kôl. Do celoročnej klasifikácie sa bude zarátavať pätnásť najlepších výsledkov. Hráči si môžu svoje výsledky vylepšiť aj na siedmich turnajoch českej FootGolfovej Tour a siedmich regionálnych turnajoch v Prievaloch.

Prezident SFGA Tomáš Dittinger bol spokojný s účasťou na prvom kole: "Na historicky najvyššej účasti hráčov sa pravdepodobne podpísal začiatok sezóny a úspech Slovenska na MS v Argentíne, ako aj počasie a dobre pripravené ihrisko. Kategórie sme rozšírili aj preto, lebo je taký trend aj vo svete a žiadali si to hráčky i juniori. Máme plány pokračovať v nastúpenom trende a rozširovať počty hráčov."

Víťaz prvého kola v mužskej kategórii Tomáš Kikuš sa v minulom roku zúčastňoval aj na Európskej FootGolfovej Tour. Po viacerých domácich pódiových umiestneniach sa mu po prvý raz podarilo zvíťaziť na slovenskej tour. Po svojom víťazstve uviedol že netrénoval tri mesiace. „Som rád, že sa mi podarilo prelomiť smolu a v konkurencii troch účastníkov footgolfvých MS v Argentíne Branislava Fodreka, Tomáša Bartka a Tomáša Tengeriho, účastníka futbalovej Ligy majstrov Petra Petráša alebo zatiaľ najlepšieho Slováka v európskej tour Patrika Pomichala som konečne zvíťazil. Vedel som, vedel som že nemôžem urobiť plus na prvých dvoch jamkách, aby som sám na seba necítil tlak. Toto ihrisko poznám, keďže som tu odohral desiatky kôl. Na štvrtej jamke som zahral 35-metrový kop do jamky, čo ma naštartovalo. Na poslednej jamke mi bol v pätách Braňo Fodrek, vedel som, že musím dobre zahrať a nakoniec sa mi podaril pat z desiatich metrov, pričom som zahral jeden pod par.“

Radosť z premiérového výsledku v historicky prvom kole ženskej kategórie neskrývala Martina Farkašová, ktorá bola na MS v Argentíne so slovenskou výpravou ako pozorovateľka a pomocníčka. Prekvapením je aj druhé miesto vekovo juniorky Rebeky Režnej.

VÝSLEDKY - MUŽI: 1. Tomáš Kikuš 67, 2. Branislav Fodrek 68, 3. Gábor Varga 71

VÝSLEDKY - ŽENY: 1. Martina Farkašová 71, 2. Rebeka Režná 74, 3. Simona Polčicová 81

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Momentálne sme veľmi nahnevaní, čo je dobrá vec. Zároveň sme sebavedomí z toho, čo sme dnes videli, čo však ešte zvyšuje našu frustráciu. Som presvedčený, že v druhom finálovom dueli zabojujeme viac," odkázal tréner Krueger
Ešte vlani boli na jednej lodi. Otec a syn prežívali spoločne úspechy i neúspechy popradského tímu a keď mladší z dvojice Paukovčekovcov spálil gólovú tutovku, mohol sa po návrate na striedačku "tešiť" na otcovské výčitky.
"Vzhľadom na nepresvedčivé výkony sa vedenie klubu okamžite rozhodlo prerušiť spoluprácu s pánom Chudým," potvrdil generálny manažér Michal Tóth
Štefan Fabian vstúpil do sezóny po červenom koberci. Na záver letného Tatranského pohára na ňom preberal ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja, pred nedeľňajším zápasom proti Zvolenu si pre zmenu užíval ovácie publika pri pózovaní s dresom s číslom 900 na chrbte.

To najlepšie z F1.sk

foto
Jeden z tímov vraj pripravuje nezvyčajne dlhé auto
"Interesantná oblasť sa bude nachádzať medzi prednými kolesami a bočnicami," hovorí Andy Green z Force Indie. "Pravidlá totiž dajú viac priestoru pre deflektory a v tejto oblasti umožnia väčšiu tvorivú voľnosť."
foto
Berger: Jazda v F1 musí byť ako jazda na guli z kanóna!
"Ak by sme mali polovičný grip a o tretinu vyšší výkon, tak by boli autá neuveriteľne ťažko ovládateľné. Prišli by chyby, jazdci by strácali kontrolu. Bolo by to spektakulárne. Týmto smerom by sa mala Formula 1 uberať," odkazuje Gerhard Berger.