Tomáš Tengeri chce na MS prekvapiť: Do Argentíny nejdeme na dovolenku
Autor: Rastislav Blaško, zdroj: foto: Simona Švorcová, Michaela Mikulová, R. Blaško   |   Publikované: Sunday, 3. January 2016, 09:40

Na golfovom ihrisku v argentínskom mestečku Pilar pri Buenos Aires sa uskutočnia 5. – 10. januára 2016 druhé majstrovstvá sveta (Svetový pohár) vo FootGolfe. Tie sa konajú v štvorročnom cykle. Po prvý raz medzi 26 krajinami sveta bude mať zastúpenie aj Slovensko, ktoré zasiahne aj do bojov národných tímov. Medzi 230 hráčmi, ktorí budú bojovať o titul majstra sveta jednotlivcov bude pätica hráčov, ktorí patria medzi slovenskú špičku – Ján Kozák ml., Branislav Fodrek, Tomáš Bartko, Juraj Gubáni a Tomáš Tengeri. Každého hráča vám predstavíme v samostatnom profile. V tomto vám predstavujeme Tomáša Tengeriho.

Profil: Tomáš Tengeri, 37 rokov, 169 cm, 70 kg, obe nohy
FootGofový klub: FootGolf Senec
Futbalová kariéra: 3. Liga – Pezinok, Jablonec, Veľký Biel, Tomášov, 4. Liga – Rakúsko, Drassburg a Eichgraben, Extraliga sálového futbalu Mima Trnava, 2. Liga – Across Pinerola Bratislava, aktuálne 5. Liga Hrubý Šúr
Klubová príslušnosť: FootGolf Senec, 2015

Úspechy na vo FootGolfe na Slovensku: Celkovo 3. miesto v lige FootGolf Senec, 3. miesto I.Slovakia FGBA Open v Malackách, 3. miesto v Cross FootGolf Bernolákovo, 2. miesto v prvom kole FootGolf Senec Tomášov.

Úspechy vo FootGolfe v zahraničí: Navštívil len maďarské Kissoroszi.

Kde ste v minulosti hrávali futbal? Máte aj skúsenosti z golfu?
"Futbal som hrával za treťoligové a štvrtoligové tímy. Teraz v mojom veku hrávam piatu ligu. Skúsenosti z golfu nemám žiadne."

Aká bola vaša cesta od futbalu k FootGolfu a prečo práve tento šport?
"Do pätnástich rokov som bol reprezentant v športovej gymnastike – päťnásobný majster Slovenska, vybojoval som tretie miesto na majstrovstvách Československa I VTŽ a druhé miesto na majstrovstvách Európy v preskoku. Futbal som začal hrať ako študent športového gymnázia v Bernolákove, kde som hral druhú dorasteneckú ligu. Potom som hral tretiu ligu seniorských súťaží a extraligu sálového futbalu. Roky pribúdajú a milujem futbal. Toto je ideálny šport pre „skúsenejších“ hráčov, kde netreba behať, len sa musí človek spoľahnúť sám na seba. Nemôžem na nikoho nadávať (smiech)."

S akými zážitkami si spájate slovo FootGolf?
"Neskutočný relax v peknom prostredí, človek si vyvetrá hlavu, je v prírode a dokáže naozaj vypnúť. Je to šport pre džentlmenov – len sa musí dariť. Niekedy sa emócie nedajú ovládnuť (úsmev). Vďaka tomuto športu som spoznal veľa zaujímavých a príjemných ľudí."

Aké futbalové skúsenosti a techniky využívate pri FootGolfe?
"Žiadnu špeciálnu techniku nemám. Je to vlastne o tom, ako si najlepšie vytvoriť pozíciu na patovanie a následne zakončiť loptu do jamky. Najlepšie zhodnotiť situáciu podľa vzdialenosti a stavu terénu."

Na ktorej pozícii ste skončili v Slovenskej FootGolfovej Tour 2015 a ktoré z kôl vám najlepšie vyšlo?
"Umiestnil som sa na devätnástom mieste. Vzhľadom na to, že som absolvoval len tri kolá, tak to hodnotím kladne, nakoľko som sa vždy umiestnil v prvej desiatke."

V Európe je najväčšou ligou European FootGolf Trophy Tour. Hrali ste v niektorom kole?
"Na tejto Tour som bol zo zvedavosti vyskúšať maďarské Kisoroszi."

Čo všetko treba urobiť na presadenie sa na medzinárodnom poli?
"Veľa trénovať a zúčastniť sa na čo najviac turnajoch. Ale podľa mňa nie je lepší či horší, všetko to je o hlave a sústredení sa."

Na ktorých ihriskách na Slovensku či v zahraničí najradšej hrávate a prečo?
"Veľmi rád hrám so svojou priateľkou v domácom Tomášove. Avšak veľmi dobré ihriská sú v Bernolákove a Malackách. V zahraničí neviem, ale tento rok by som sa rád zúčastnil aspoň dvoch či troch European FootGolf Trophy Tour."

Aké máte ambície v individuálnej hre na svetovom šampionáte v Argentíne?
"Spokojný by som bol, keby som skončil do 40. miesta, hoci v kútiku duše dúfam v lepší výsledok. Je to síce odvážny cieľ, ale človek musí mať ambície, to nás posúva vpred."

Mali ste blízko k celkovému víťazstvu vo FootGolfovej lige, ktorú organizoval v roku 2015 klub FootGolf Senec v Tomášove. Čo sa stalo a aké by ste si z toho zobrali poučenie do Argentíny?
"Už som spomínal, že všetko to je o hlave a sústredení sa. Nezvládol som tlak. Nebudem sa vyhovárať, už ma všetci favorizovali za celkového víťaza a zlyhal som, ale určite ma to posunulo vpred a poučil som sa z toho. Možno práve táto skúsenosť mi pomôže v Argentíne odolať tlaku."

Aké má šance slovenský tím na historicky prvom svetovom turnaji krajín?
"Verím v úspech. Máme v tíme skvelých hráčov a myslím si, že niekto z nás ukáže svetu, kde je Slovensko."

Ako ste sa dopracovali k vašim footgolfovým úspechom?
"Dopracoval som sa k nim tréningom. Avšak, mám veľmi dobrý športový základ, za čo vďačím gymnastike, ktorej som sa venoval v mladosti a z ktorej čerpám doteraz. Aj pri FootGolfe využívam priestorovú orientáciu, odhad, silu..."

Ktorú nohu máte lepšiu, silnejšiu či presnejšiu?
"Kopem oboma nohami, ale lepšiu mám určite pravú."

Ako strieľate dlhé kopy a ako patujete pri jamke?
"Dlhé nákopy kopem nartom, patujem placírkou."

Čo je celkovo vaša najsilnejšia stránka, a na ktorej chcete popracovať?
"Mojou najsilnejšou stránkou je pripraviť si loptu na patovanie. Popracovať musím na dlhých nákopoch, takže posilňovňa ma neminie."

Čo chcete vo FootGolfe dosiahnuť? Hráte len pre zábavu alebo aj pre súťaž?
"FootGolf sa dá hrať pre zábavu, ale to nie je môj prípad, nakoľko som veľmi súťaživý. Snažím sa vždy podať najlepší výkon, chcem sa zúčastniť čo najviac turnajov. Už len účasť na MS je pre mňa splnenie jedného z cieľov."

Akú má podľa vás budúcnosť FootGolf vo svete a na Slovensku?
"FootGolf vo svete má veľkú budúcnosť, už len preto, že sa do toho angažujú hráči zvučných svetových futbalových mien a posúvajú tento šport vpred. A na Slovensku? Je to ťažké, ale vďaka ľuďom ako Jurko Gubáni, Tomáš Bartko, Patrik Pomichal a ďalší je nám umožnené ísť aj na MS do Argentíny. Ak budú vo FootGolfe takíto ľudia, tak sa nebojím o budúcnosť tohto športu na Slovensku."

Ktorého hráča a krajinu favorizujete na celkového víťaza?
"Celkového víťaza? Je to o hlave. Kto bude najviac v pohode, ten vyhrá. Môže to byť ktokoľvek. Najväčšie šance sa dávajú domácej Argentíne a Anglicku, ale čo ak to bude niekto z nás? Nejdeme tam na dovolenku. Tak ľahko im to nenecháme."

Čo by ste odkázali čitateľom portálu PROFUTBAL.SK a všetkým priaznivcom FootGolfu pred cestou do Argentíny?
"Verím, že dokážeme prekvapiť, máme skvelý tím a uhráme dobrý výsledok. Držte nám palce."

Portál PROFUTBAL.SK bude v spolupráci so Slovenskou FootGolfovou Asociáciou počas majstrovstiev sveta vo FootGolfe 2016 v Argentíne ako mediálny partner každodenne prinášať správy a fotografie priamo z diania. Máte sa na čo tešiť!

Článok vznikol vďaka podpore: ANDREA SHOP




Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:


Vstup do diskusie - doteraz 4 prísp., posledný 09.06.2016 08:01:04
:: ::
 

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Necelé dva dni pred otvorením trhu s voľnými hráčmi sa udiala v zámorskej hokejovej NHL jedna z najzaujímavejších transakcií za uplynulé roky.
Keith Yandle či Alex Goligoski už stihli vymeniť status neobmedzených voľných agentov za podpísanú zmluvu, no na letnom trhu ostáva stále poriadna várka voľných hráčov.
Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje nastávajúcu sezónu netradične skoro.
"Ja som za sebou dvere nezabuchol a uvidíme či mi dá košický klub niekedy v budúcnosti šancu. Ja osobne by som s návratom domov problém nemal. Teraz sa ale sústredím na novú výzvu a chcem tam urobiť dobré meno nášmu hokeju," hovorí R. Jenčík pre hokej.sk
 

To najlepšie z F1.sk

foto
Sainz bude v Toro Rosso pôsobiť aj budúci rok
"Na uplatnenie tejto opcie sme mali čas do konca sezóny, no rozhodli sme sa využiť ju skôr a ukľudniť tak situáciu," hovorí šéf Red Bullu, Christian Horner, podľa ktorého v tíme zostane aj Daniil Kvjat.
foto
Prílišná bezpečnosť podľa Laudu ničí DNA Formuly 1
"Ak niekto povie, že chce zarobiť 40 miliónov dolárov ročne, ale chce ľahko ovládateľné auto a žiadne riziko... tak takto to nemôže byť," vraví Niki Lauda.
foto
Marchionne: Räikkönen musí ukázať, že si zaslúži kokpit Ferrari
"Tajomstvo úspechu Mercedesu je v stabilite ich auta. Ferrari pre rok 2016 má v porovnaní s minuloročným monopostom viacero noviniek. Naďalej pracujeme na tom, aby sme toto auto skrotili," povedal prezident Ferrari Sergio Marchionne.
foto
Rakúsky víkend oživí sériu BMW M1 Procar
Za lahôdku blížiaceho sa víkendu môžeme označiť oživenie historického šampionátu BMW M1 Procar, ktorý fungoval v rokoch 1979 a 1980. V jednom z áut uvidíme aj Nikiho Laudu!
 

To najlepšie z auto.sk

foto
VIDEO: Skvelá reklama na Audi RS3 po boku Audi quattro v lese
Veľmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosťou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súťažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásťročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásťročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport
 

To najlepšie z mobil.sk

foto
VIDEO: Samsung Galaxy S6 a S6 edge prináša skvelý herný zážitok
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov
foto
ASUS rozmýšľa o kúpe HTC
Taiwanský podnik Asustek, ktorý je priekopníkom najmä v počítačovej výrobe, ale zastúpenie má aj na trhu so smartfónmi, či tabletmi prejavil záujem o kúpu tvorcu smartfónov HTC Corp
foto
Sony uvedie na trh Xperiu C4 Dual
Minulý týždeň Sony oznámilo predaj produktu Xperia C4 Dual. Zariadenie so službou dual-SIM sa uvedie do ponuky na indickom trhu už čoskoro
 

 
Zápasy a výsledky
 
Vygenerované za 11 ms. :: Country :: Region :: City