Žilina obháji titul, zostúpi Ružomberok, Slovan pôjde hore
Autor: profutbal.sk   |   Publikované: Wednesday, 23. February 2011, 09:32
48830

Končí sa zimná prestávka, v piatok opäť začínajú ligové boje. Jesenná časť rozdala niektorým tímom dobré karty, iným zase horšie. Niekde získali počas prestávky kvalitných futbalistov, inde sa zase skôr oslabili. Aj na základe týchto skutočností sa dá predpokladať, ako sa skončí jarná časť súťaže. Redaktori profutbal.sk si zosumarizovali tieto fakty a po ich analýze sa rozhodli predstaviť odhadované poradie po konci jarnej časti. Majstrom bude Žilina a zostúpi Ružomberok. Súhlasíte s tým? Svoj názor vyjadrite v diskusii.

1. MŠK Žilina: Šesťbodový náskok, príchod Zdena Štrbu, Ivana Lietavu a Róberta Picha, spomedzi opôr opustil tím Mário Pečalka a Róbert Jež. Mal niekedy jesenný majster výhodnejšiu pozíciu? V posledných rokoch v Corgoň lige určite nie, a preto si trúfame vyhlásiť, že Žilina už nepríde o nadobudnuté vedenie.
Tip na oporu - Zdeno Štrba: Defenzívny stredopoliar a účastník majstrovstiev sveta pozná prostredie a bude veľkou osobnosťou nielen na trávniku, ale aj v kabíne. Navyše, vyrieši problémový post "šošonov", zaskakovať môže aj ako stopér.

2. Slovan Bratislava: Tréner Karel Jarolím naordinoval tvrdú zimnú prípravu, ktorá sa prejavila dobrými výkonmi na tureckom sústredení. Príchodom Marka Milinkoviča získali "belasí" hráča, akého potrebovali. Problémom sú však početné zranenia a odchod reprezentanta Kornela Salátu. Kvalita kádra však napriek tomu Slovanu velí posunuť sa hore.
Tip na oporu - Karim Guédé: Nešetrí krokmi, silný v osobných súbojoch, neváha aj zaútočiť. Guédé je defenzívny stredopoliar, akého by chcel v tíme každý tréner.

3. FK Senica: Záhorákom sa opäť raz podarilo získať kvalitnú posilu v podobe Vratislava Gajdoša z Banskej Bystrice, káder dokázali stabilizovať, a tak by nemal mať minuloročný nováčik vážnejší problém udržať si popredné pozície. Mužstvo navyše nebude hrať pod tlakom, vedenie deklarovalo cieľ skončiť do piateho miesta. To nemôže byť problém.
Tip na oporu - Ondřej Smetana: Vysoký útočník vyniká gólovou produktivitou, presadiť sa vie hlavou, ale aj obidvoma nohami. Vo vzduchu nebezpečenstvo číslo jeden.

4. FK Dukla Banská Bystrica: Hoci odišiel najlepší strelec mužstva Róbert Pich do Žiliny, do mužstva prišli ďalší dvaja kvalitní zakončovatelia - Martin Jakubko, Patrik Johancsik. Vratislav Gajdoš síce bude chýbať, no Dukla sa dokáže s jeho absenciou vyrovnať hráčmi s vlastných zdrojov. K výraznej obmene teda neprišlo a tím spod Urpína si udrží pozície.
Tip na oporu - Martin Jakubko: Vysoký útočník s reprezentačnými skúsenosťami určite zvýši ofenzívnu silu Dukly. Navyše, k Banskej Bystrici ho viaže aj srdce, pretože práve odtiaľ odišiel do veľkého futbalu.

5. Spartak Trnava: Trnavčania opäť prešli spomedzi tímov špičky najvýraznejším rezom v kádri. Jeho obmena sa určite podpíše na počiatočných výkonoch, problémom sú aj početné zranenia. Veľkým zásahom do kádra sú predovšetkým zranenia kľúčového útočníka Ľubomíra Bernátha. Trnava má však solídny tím a udrží sa v popredí.
Tip na oporu - Roman Procházka: Bývalý reprezentant do 21 rokov sa po odchode Kamila Kopúnka ujíma dôležitej úlohy lídra stredovej formácie a preberá na seba zodpovednosť.

6. FC Nitra: V Nitre sa veľa zmien neudialo, tou najdôležitejšou bolo potvrdenie Ivana Vrabca vo funkcii trénera pre jarnú časť. Najväčšou posilou je útočník Vojtěch Schulmeister, inak budú pod Zoborom počítať s posilnením najmä z vlastnej liahne. To bude Nitranom stačiť na to, aby sa udržali v pokojných vodách stredu tabuľky.
Tip na oporu - Ivan Hodúr: Špílmacher mužstva dáva hre Nitry tvár a pre trénera Vrabca bude určite základným pilierom základnej zostavy. Z jeho hry ťaží v mnohom aj kanonier Róbert Rák.

7. DAC 1904 Dunajská Streda: Odchod Zoltána Harsányiho, Pavla Kováča a Michala Gašparíka by sa podpísal na akomkoľvek mužstve, a preto očakávame mierny ústup z pozícií. Nič na tom nemení ani fakt, že do mužstva prišli skúsení hráči ako Ján Novota a Marián Tomčák. DAC však ale určite nebude mať problémy so záchranou.
Tip na oporu - Ján Novota: Po anabáze v Grécku sa vrátil bez zápasovej praxe, no kvalitné tréningy sa vraj podpísali na jeho raste. Navyše, pre klub zo Žitného ostrova mu bije srdce, majú ho radi aj fanúšikovia.

8. FC ViOn Zlaté Moravce: Mužstvo Zlatých Moraviec sa príliš nezmenilo, a tak nebude mať problém udržať sa v strede tabuľky, do záchranárskych prác sa nenamočí. Dôležitým faktorom bolo udržanie útočníka Karola Pavelku, ktorý má pre mužstvo veľký prínos nielen z hľadiska gólovej potencie, ale aj celkového herného prejavu.
Tip na oporu - Peter Kuračka: Skúsený stredopoliar dáva hre Zlatých Moraviec myšlienku, pomáha v defenzíve, vie aj skórovať. Navyše je kapitánom tímu.

9. Tatran Prešov: Spomedzi tímov bojujúcich o záchranu je Prešov najsilnejší, navyše klub je stabilizovaný a schopný ďalšieho progresu. Aj preto si dovolíme tvrdiť, že Tatran sa posunie v tabuľke vyššie a ligovú príslušnosť si udrží ako prvý z kvarteta. Pomôcť by k tomu mali aj hráči ako Ivan Belák či brankár Boris Peškovič.
Tip na oporu - Ivan Belák: Skúsený harcovník sa vie obetovať pre tím, je schopný hrať na viacerých postoch a pracovitosťou na ihrisku ísť príkladom mladším.

10. MFK Dubnica: Hoci boli Dubničania na jeseň najslabším tímom, na jar nenechali nič na náhodu. Mužstvo posilnili bratia Zápotokovci Ján a Tomáš, Marek Kuzma, Pavol Kováč a hráči spoza rieky Morava Polách s Trousilom. Tím z Považia si po tejto "injekcii" musí bezpodmienečne uhájiť Corgoň ligu aj napriek v súčasnosti dvojbodovému odstupu na Prešov a Košice.
Tip na oporu - Pavol Kováč: Na jeseň najlepší brankár v lige udivoval v Dunajskej Strede. Presunul sa však do Dubnice, kde podpísal dlhodobý kontrakt, jeden z najväčších prestupov súťaže.

11. MFK Košice: V boji o Corgoň ligu by im mohol prospieť fakt, že skúsenosti so záchranou nadobudli už v minulej sezóne. Košičania prišli síce o najlepšieho hráča Marka Milinkoviča a zranil sa im aj Pavol Jurčo, no stále si myslíme, že ich káder je o niečo kvalitnejší ako ružomberský. Navyše, určite je podstatne skúsenejší.
Tip na oporu - Peter Šinglár: Defenzívny univerzál vyniká bojovnosťou a snahou. Z Ličartoviec, ktoré sa neskôr presťahovali do Košíc, odišiel do zahraničia a teraz cíti voči klubu určitý záväzok.

12. MFK Ružomberok: Súčasná situácia Ružomberka nám až príliš pripomína tú petržalskú z minulej sezóny. Zo začiatku to na jeseň vyzeralo v poriadku, neskôr však prenikli na verejnosť finančné problémy klubu, zmenil sa manažment, káder sa nedoplnil, naopak odišiel najlepší strelec Karel Kroupa. Podobne ako naposledy v Petržalke aj teraz absentuje skúsený útočník.
Tip na oporu - Tomáš Ďubek: Kapitán s myšlienkou, kvalitnou strelou, dobrým centrom. Ak sa majú Liptáci zachrániť, musí zobrať na svoje plecia zodpovednosť prakticky za celú ofenzívu.
Diskusia

Pridajte svoj komentár


Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:


Vstup do diskusie - doteraz 29 prísp., posledný 26.02.2011 05:22:43
:: ::
 

Posledné správy

To najlepšie z HOKEJ.sk

Keď skončil Peter Budaj po sezóne 2013-14 v Montreale, vyzerala byť jeho kariéra v NHL pochovaná. Vytrvalosť a poctivá práca priniesli svoje ovocie, ako dlho ale vydrží v bránke Kings?
"V tíme sa bohužiaľ objavilo infekčné vírusové ochorenie. Potvrdili ho len u jedného hráča, ale následne bola spustená celá inkubačná procedúra kombinovaná s vyšetreniami a testami krvi. Momentálne sa čaká a sami nevieme ako dlho tento stav potrvá," uviedol J. Tabaček pre hokej.sk
Tréner Cíger: "Stále máme svoju víziu a cieľ vyskúšať počas sezóny čo najviac hráčov, dať im šancu a odovzdať čo najviac skúseností. Podľa mňa je najlepšia skúsenosť odohrať medzištátny zápas..."
Štyri zápasy, 24 inkasovaných gólov a nulový príspevok do tabuľky. Zvolenskí hokejisti sú v kríze a to nielen vo výsledkovej, ale aj hernej.
 

To najlepšie z F1.sk

foto
Vládne v Mercedese ticho pred búrkou? Wolff sa bojí erupcie sopky
"Je to veru zaujímavé, pretože tu nemáme žiadne hry," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Nie je tu žiadna psychologická vojna, akú sme registrovali v posledných rokoch. Obaja sú dobre naladení, ale ja som neprestajne skeptický."
foto
Vo Williamse to vrie hnevom na Alonsa, vraj mal byť potrestaný
"Aj napriek tomu, že trafil Felipeho, tak opustil trať. Felipeho teda využil ako brzdu, ale aj tak vyšiel až mimo trate. No a o niekoľko kôl spravil to isté so Sainzom. Toho síce netrafil, ale bol tak ďaleko mimo trate, že som mal pocit, akoby išiel niekde do Mexika," sťažoval sa Pat Symonds.
foto
Hamilton tŕpol: Obával sa, že začuje podobný zvuk ako v Malajzii
"Celý víkend som bol v zásade uvoľnený. Cítil som to asi takto: vedel som, že štart dopadne dobre. Vôbec prvýkrát v celej sezóne som vedel, že to prebehne dobre," hovorí Lewis Hamilton.
foto
Hamilton ovládol Austin, vybojoval svoje štvrté víťazstvo na tomto okruhu!
Veľkú cenu USA vyhral systémom štart/cieľ Lewis Hamilton. Pretekár Mercedesu nedal nikomu absolútne žiadnu šancu a svoje prvé miesto si bez problémov ustrážil. Bolo to už jeho 50. víťazstvo v F1, ktorým sa udržal v hre o majstrovský titul.
 

  Vy odporúčate ...
  Vyhľadávanie na Profutbal.sk
   
   
  Zápasy a výsledky
   
  Vygenerované za 52 ms. :: Country :: Region :: City